Stran 19 od 22 PrvaPrva ... 91516171819202122 ZadnjiZadnji
Rezultati 181 do 190 od 220

Tema: .22lr

  1. #181

    Privzeto

    Mirno kupi paket. Če boš poslušal je samo pok bolj rezek, ko krogla zvočni zid prebije.

  2. #182
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Fusion ali federal??
    Za drugega vem da je zelo dobra (za tak denar nadpovprečno) in natančna municija.
    Ne bo ti žal.

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  3. #183

    Privzeto

    sj federal je ista firma kot fusion...?
    drugače pa je kolega dobil eno pokvarjeno serijo od american eagla. piše 380 m/s, dajalo pa je po zvoku sodeč manj kot 300. pa še ena kugla se mu je v pištoli zataknila...

  4. #184
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    No ja,nebi reku da je to ista firma...ampak ok,vidim da mislima isto zadevo..
    Imaš pa na voljo se mi zdi tudi blaser municijo...isto 525 kosov, cena pa tudi ista.
    Tiste pa še nisem imel možnosti probat.

    Če si mogoče testiral kakega Win. Westerna,je recimo malo počasnejša krogla kot ta federalova in z mojo puško ne dela tko dobro kot ravno federal.
    Padec zrna recimo na 80 m je le kake pol cm nižje kot RWS 50 high vel.

    dober pogled
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  5. #185

    Privzeto

    Tudi jaz sem mislil Blaser strelivo. Sem mislil, da se je v firmi zmotil, ker je enako pakirano in je ista cena.

  6. #186
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Ja imate prav, zafrknil sem firmo, dejanska je Federal :icon_:


  7. #187

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    sj federal je ista firma kot fusion.pa še ena kugla se mu je v pištoli zataknila...

    Za polavtomatske pištole mora biti strelivo močneja polnjeno,v nasprotnem primeru se kaj lahko zgodi,da krogla ostane v cevi.Mogoče nekateri kolegi vedo ,da tudi MGV ni delal na vsako strelivo,zato se je večinoma uporabljal "remington",da ni bilo zastojev.
    Sicer pa kakšnih nevšečnosti z raznim strelivom ni bilo,razen v 70tih letih z ruskim kratkim mk strelivom,kjer je marsikatera krogla priletela v tarčo počez(na floh)in je šel rezultat v maloro,ti naboji so bili tako šibki,da si vsako kroglo videl v deski(debela vezana plošča)

    lp

  8. #188

    Privzeto

    Jaz sem tega Federal championa postrelil vsaj 20 škatejl, natančnost super, zmotila me je predvsem glasnost, zato sem ga zamenjal z CCI, za vrane in šoje pa še vedno dam v cev Championa.

  9. #189

    Privzeto

    ko smo že ravno pri tem... sicer spada tole tudi pod čiščenje orožja, kjer smo imeli podobno debato. Tukaj pa pišem še enkrat zato, ker se je tam kar precej mešalo med MK in CF...

    Kolikor vem je tale champion copper plated? drži?
    Sam imam American Eagle, ki pa je solid lead (imam 40grn). Sicer za lov uporabljam CCI Stinger.

    Sicer mi najbolje nese, če ne čistim cevi (mogoče 1x letno), pa vendar me zanima, ali mislite, da bi bilo bolje streljati zgolj copper plated, tudi za na tarčo, da se ne bi cev "toliko umazala" ali je čisto vseeno (torej posebno čiščenje ni potrebno med menjavo CP na lead in obratno). Zaenkrat sem sicer zadovoljen z zadetki, je pa vedno dobrodošlo, če se kaj še izboljša :icon_:

    Na internetu in raznih forumih je ogromno mnenj in prav nobeno ne prevladuje. eni pravijo, Lead so najboljši, samo te streljaj. drugi govorijo, da je povsem vseeno in lahko vmes menjavaš municijo brez čiščenja. spet tretji zagovarjajo copper plated in čiščenje med menjavo.

    V glavnem kakšne izkušnje imate in kaj se zdi še najbolj strokovno. Sam sicer nekaj stvari poznam in sem jih poizkusil, nisem pa nikdar resno tekmoval.

    pa še tole, ali so tile Champion v splošnem natančnejši od American Eagla? (pustimo to, da se cev in cev razlikujeta, ob strani)
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  10. #190

    Privzeto

    Citat Ahiles je objavil: Pokaži objave
    "...Zaenkrat sem sicer zadovoljen z zadetki, je pa vedno dobrodošlo, če se kaj še izboljša...
    Ožjo skupino zadetkov na tarči in s tem večje zadovoljstvo, ti bo, pri streljanju z MK puško, dala pravilna izbira streliva. Ta pa se prične v cenovnem razredu cca 15 centov za kos in se nadaljuje do dobrih 30 centov/kos.

Stran 19 od 22 PrvaPrva ... 91516171819202122 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •