Stran 76 od 129 PrvaPrva ... 266672737475767778798086126 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 751 do 760 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #751

    Privzeto

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    Ja seveda.Mislil sem pravilnik o uporabi lovskih psov,kateri je v sprejemanju.Delamo na tem,da bo to tudi zapisano.
    Dela kdo?
    Kolikor vem, se dela v okviru LZS. To ne bo vplivalo na državni Pravilnik, ali pač? Če ja, kako? Jaz si tega ne znam predstavljati.
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #752
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Kmalu bomo ugotovili, da so stroški iskanja zastreljenega komada večji kot je vrednost komada. In potem bomo ugotovili, da zaradi stroškov ni v interesu iskanje niti strelcu in niti koncesionarju.

  3. #753

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Kmalu bomo ugotovili, da so stroški iskanja zastreljenega komada večji kot je vrednost komada. In potem bomo ugotovili, da zaradi stroškov ni v interesu iskanje niti strelcu in niti koncesionarju.
    Kaj pa etika? Če bomo gledali vse skozi evre in zato prepuščali obstreljeno divjad poginjati v mukah, potem je bolje, da lovišča prepustimo tistim, ki so jih sposobni upravljati korektno in ki pri tem upoštevajo etiko.
    Ker veliko vodstev v LD gleda kontrolne preglede nastrelov in iskanja ranjane parkljaste divjadi skozi evre, zato je iskanj toliko kot je v nekaterih loviščih.

    Dela kdo?
    Kolikor vem, se dela v okviru LZS. To ne bo vplivalo na državni Pravilnik, ali pač? Če ja, kako? Jaz si tega ne znam predstavljati.
    Sršen, obveznost iskanja in kontrolnega pregleda nastrela na parkljasto divjad in medveda je že določeno v Pravilnik o vrstah in moči lovskega orožja, načinu zasledovanja ranjene ali obstreljene živali ter višini škode na divjadi, ki je povzročena s protipravnim lovom (Ur.l. RS, št. 73/2005) in tudi, če se dobro spomnim, v koncesijski pogodbi. Izvrševanje teh dveh aktov zagotovo nadzira lovski inšpektor.

  4. #754

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Dela kdo?
    Kolikor vem, se dela v okviru LZS. To ne bo vplivalo na državni Pravilnik, ali pač? Če ja, kako? Jaz si tega ne znam predstavljati.
    Če ne veš, boš zdaj vedel. Na osnutek pravilnika sem podal pripombe in dopolnitve, katere so bile smiselne. Verjemi mi,da je somišljenikov veliko in verjamem, da bo to tudi zapisano!
    Vprašanje za tiste, kateri bi radi da se zastonj išče. Če hodite v službo, zakaj zahtevate plačo? Delajte zastonj, bo imela firma profit!

  5. #755

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Kmalu bomo ugotovili, da so stroški iskanja zastreljenega komada večji kot je vrednost komada. In potem bomo ugotovili, da zaradi stroškov ni v interesu iskanje niti strelcu in niti koncesionarju.
    Ko se posveti žarek upanja, da nisi brezupen primer pa tako napišeš.
    Ponovno apeliram, da nehaš komentirati stvari o katerih imaš tako zgrešene pojme.

    Black, lovimo tudi zastonj. Še več. Plačamo in delamo obvezne ure zastonj.
    Last edited by alojz1; 24. August 2012 at 14:10.

  6. #756

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    ...
    Sršen, obveznost iskanja in kontrolnega pregleda nastrela na parkljasto divjad in medveda je že določeno v Pravilnik o ... (Ur.l. RS, št. 73/2005) in tudi, če se dobro spomnim, v koncesijski pogodbi. Izvrševanje teh dveh aktov zagotovo nadzira lovski inšpektor.
    Seveda Pranger, seveda. O tem ni dvoma. O tem se vsi strinjamo.
    Pravim le, da tiste novitete, za katere pravi Black, da bodo vpisane v Pravilnik, ki se ga bo sprejelo na LZS, niso merodajne za inšpektorjeve ukrepe. Če se želi to spraviti na nivo, katerega bo nadziral inšpektor, morajo biti te novitete v državnih Pravilnikih.
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #757

    Privzeto

    Saj to zakon že vsebuje v 6 členu. Glede povračila stroškov mislim.
    Številk pa ni, ker se lahko spreminjajo.

  8. #758
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Smile

    A se v tej temi trudimo v smer, da bi sestavili in predstavili tudi "Cenik uslug in storitev v krvosledništvu", ali bi bilo bolje oz. tudi prav, da se zamislimo nad svojim poslanstvom in se obnašamo kot ljudje, lovci, varuhi narave, pa še kaj. (Ja, pa kaj še!) Kdo nam plača, da jagamo, da vzgajamo in šolamo pse, da si kupujemo lovske obleke,...(dost)? Mislim, da je lepo in prav, če nam uplenitelj stisne v roko kakšen € ali dva za bencin, oz. nas povabi na jago kot lovskega tovariša (kar je največkrat praksa) in smo vsi skupaj zadovoljni, kot pa da nas bodo nazadnje še imeli "na oku", koliko smo zaslužili in nas siromake vodnike psov še obdavčili.
    Zdi se (debata gre v to smer), da nimamo dosti jage in druženja, da bi radi še zraven kaj zaslužili. Saj razumem, da vse stane, ampak saj ne rabimo iti na vsako sled, če pa toliko stane. Naj gre še kdo drug.
    Ko je bilo že nekako čutiti ali če hočete, se je že malo prijelo, da smo lovci začeli prijavljati tudi domnevno zgrešene strele (naučili smo se, da nam ne bo padel klobuk z glave, četudi se malo sklonimo, ko smo zgrešili strel (to se zgodi vsakemu), pa spet nova revolucija! Dajmo rajši dober zgled, kako bi bilo prav, pa se bo bolj prijelo, kot €€€. A ja, slovenci smo vajeni palice. Smo pa tudi trmasti, če ne gre drugače!
    Rajši razmišljajmo, kako zavarovati naše krvosledniške pomočnike (ali pa smo mi njihovi), da nas v primeru poškodbe ali v primeru povoza ne bodo samo tepli po žepu. Ja zavarovanje! Eni se že trudijo v to smer, dajmo jim pomagat.
    Pa ne me zdaj ubit, če sem zgrešil temo ...
    Slow justice is no justice

  9. #759

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    K

    Black, lovimo tudi zastonj. Še več. Plačamo in delamo obvezne ure zastonj.
    Ne lovis zastonj,ker placujes in delas!

  10. #760

    Privzeto

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    Ne lovis zastonj,ker placujes in delas!
    Hotel sem reči, da so stroški in delo. Ne zaslužek.
    Je pač veselje. Isto je z iskanjem. Če le nebi bilo toliko klevetanja in laganja.
    Ampak tisti svetli trenutki to poplačajo.

Stran 76 od 129 PrvaPrva ... 266672737475767778798086126 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •