Stran 70 od 129 PrvaPrva ... 206066676869707172737480120 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 691 do 700 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #691

    Privzeto

    Nikar tako arogantno. Dejan, imaš vse možnosti, da pridobiš direkten dostop za vnose iskanj in vsa pisarija ti odpade. Čeprav sva se o tem že pogovarjala, zahteve še nisi izrazil.

  2. #692

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Nikar tako arogantno. Dejan, imaš vse možnosti, da pridobiš direkten dostop za vnose iskanj in vsa pisarija ti odpade. Čeprav sva se o tem že pogovarjala, zahteve še nisi izrazil.
    Res je, vendar vseeno to vzame pri več iskanjih tudi čas. Lahko se tudi pozabi napisati. Če je že spet nekaj sprejeto, naj bi to izpolnil strelec in on bi bil odgovorni, da list pride do administratorja. Pa če se pdpišem ali ne!
    Kdo mi kaj mora, če ne izpolnim tega lista? Vse kar je v zvezi z lisjakom je samo mlin inšpektorjem, da nas lahko kaznjujejo. Zakon govori, da je upravljalec lovišča, dolžan poskrbeti, da se vsak strel preveri s psom krvosledcem. Nič pa ne govori, o odgovornosti, če nastane škoda na psu pri iskanju! V eni izmed LD v moji bližini imajo sprejet sklep, da poškodbe(vetrinarske usluge) ali izgubo psa mora kriti strelec. Kaj ga bom tožil, če mi ne bo hotel plačati račun par tisoč eur. za operacijo psa? Tisti, ki so za to odgovorni ne naredijo ničesar. In to so pomembne stvari, katere bi bilo potrebno takoj sprejeti.Bedastih zakonov, kateri so nam v pogubo imamo dovolj in se bi bilo potrebno upreti, ne pa da kimamo in čakamo...

  3. #693

    Privzeto

    Predloge v tej smeri daj komisiji za lovsko kinologijo pri LZS, ki se muči z osnutkom novega Pravilnika o uporabi lovskih psov v loviščih. V mnogočem se s tabo strinjam.
    O iskanjih pa tole, če že opravljaš to plemenito delo, ga tudi vestno beleži v svoj Dnevnik in nato v aplikacijo Lisjak. To je obveza za poročanja upravljak lovišč iz 16. člena koncesijske pogodbe.
    Poročanje inšpektorjem - tega mlina pa ne razumem. Kaj pa imamo skrivati ??? Še naprej pisati hišne številke kar tako preko palca v obrazec Letni načrt lovišča, tabela IV?

  4. #694

    Privzeto

    Verjemi mi,da toliko kot sem dal popravkov in novih idej za novi pravilnik jih je malo kdo.Samo vprasanje je,če se bo to upoštevalo!

  5. #695
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Nekako sem spregledal tole debato, pa se z nekaterimi prispevki še kako strinjam.
    Zgrešene divjadi je cca. 15%.

    To pri srnjadi, ki smo je uplenili 38885 kosov znese 5832 kosov. Iskanj je bilo 1872. Torej za 3960 kosi noben ni pogledal.

    Če bi imeli po lovskih družinah več krvosledcev, bi bila ta številka mnogo manjša.
    UP po krvni sledi pa je totalno zakomplicirana.
    Za iskanje srnjadi, ki je naša najpogostejša lovna divjad bi lahko naredili preizkušnjo po krvni sledi srnjadi 200m sledi, dve kljuki. Če imaš krvosledca v domači lovski družini imaš tudi stroške iskanja nižje.
    Krvosledec v vsako Slovensko vas.

  6. #696

    Privzeto

    V oddaji Dober pogled je Jure Pagon z svojo bavarko prikazal, kako se izdeluje krvna sled. V razgovoru se je dotaknil tudi iskanj pri nas. Stanje je ocenil kot porazno ravno zaradi velikega števila usposobljenih psov, ki imajo premalo iskanj. Pa so vsi izdelali 1000m dolgo umetno sled. Nekateri bi hoteli pa manj zahtevno do 200m. To predlagajo predvsem tisti, ki želijo imeti krvosledca za pokrivanje predvsem svojih napak in za par prijateljev.
    Če bi vse LD spoštovale člen zakona, ki govori o uporabi krvosledcev, bi bilo tega pisanja manj.
    In ne zopet pisati, da so nekateri psi in vodniki zanič. Pri 200m dolgi sledi bodo še slabši dobili "uporabno dovoljenje".

  7. #697
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Še veliko tistih psov, ki naredijo UP je problematičnih, nekateri bi pa iskali kar z "okolokučnimi domobrani".

    Sploh pa je iskanje srnjadi vsaj za moje pojme in izkušnje najzahtevnejše.
    Last edited by muzikant; 23. August 2012 at 12:59.

  8. #698
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Eni pravijo da je premalo krvosledcev, drugi pa pravijo da ne nabavljat krvosledca ker se ti koso imajo premalo iskanj. Meni se zdi kot neki začaran krog. Bi ga kdo vedo razložiti?

  9. #699
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Razložiti? Vem samo to, da je treba s psom ogroooomno delati....... Če pa nima talenta za to disciplino (strah, lenoba...) pa takoj nabaviti drugega.

  10. #700

    Privzeto

    Iztok, na kratko. Dober vodnik mora imeti vztrajnost, znanje in zelo debelo kožo za pripombe tistih, katerim napake rešuje.
    Ker si mlad lahko slediš psu ure in ure. Znanje dobiš z delom (malo tudi z nasveti). Problem je debela koža.
    Večkrat tisti, ki te pokliče že vnaprej pove, da je zgrešil in rabi samo potrdilo o iskanju. Če pa vztrajaš in najdeš, si pa temu iskal zadnjič. Takšni nimajo radi, da se kdaj motijo.

Stran 70 od 129 PrvaPrva ... 206066676869707172737480120 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •