Stran 57 od 129 PrvaPrva ... 74753545556575859606167107 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 561 do 570 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #561
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat miš93 je objavil: Pokaži objave
    Ti še enkrat povem - ne zbiraj mnenj in nasvetov na ta način ker imajo lahko popolnoma napačen in tudi škodljiv učinek...poišči strokovno pomoč "v živo"...to niso kuharski recepti.
    Dogovorjeno.

  2. #562
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat miš93 je objavil: Pokaži objave
    Ti še enkrat povem - ne zbiraj mnenj in nasvetov na ta način ker imajo lahko popolnoma napačen in tudi škodljiv učinek...poišči strokovno pomoč "v živo"...to niso kuharski recepti.
    Bravo, pa marsikaj se lahko od psa naučiš, samo prepustiti mu moraš pravo vlogo.

  3. #563

    Privzeto

    zanimivo je tudi, da so se veliko bolj potrudili pri iskanju moških osebkov pri srnjadi, jelenjadi, gamsu

  4. #564

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    zanimivo je tudi, da so se veliko bolj potrudili pri iskanju moških osebkov pri srnjadi, jelenjadi, gamsu
    Takšna opažanja so smisel objave sratističnih podatkov.
    Samo moral bi napisati "smo" namesto "so".
    Kaj se bo iskalo ne odloča vodnik ampak strelec, ki pokliče pomoč ali pa ne.

  5. #565
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Čuvaji bomo morali ostreje ukrepati in neprijavljene strele po visoki divjadi ki bodo dokazljivi obravnavati kot prekršek ki se tiče direktno lovskega inšpektorja in ne več tako kot več ali manj do sedaj zadevo rešiti znotraj LD. Gre namreč za vse preveč takih strelov in vse preveč kasneje najdenih zastreljenih kadavrov.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #566

    Privzeto

    Citat miš93 je objavil: Pokaži objave
    Ti še enkrat povem - ne zbiraj mnenj in nasvetov na ta način ker imajo lahko popolnoma napačen in tudi škodljiv učinek...poišči strokovno pomoč "v živo"...to niso kuharski recepti.
    Gornji post je sigurno na mestu.
    Vsak pes ima svojo osebnost. Tudi vodnik. Šele oba skupaj sta ekipa. In nasveti na daljavo so zelo delikatna zadeva.
    Moje mnenje: vsak pes rad sledi prašiča ali jelena. Pri goniču pa moramo vedeti, da je zanj lov (največkrat) končan, ko pride do mrtve divjadi. Gre iskati novo zanimivo sled in nam divjadi ne pokaže.
    Pri mladem goniču moramo delati ravno na tem, da nam divjad pokaže (sled ne bo velik problem). Po uspešnem pokazanju ne skoparimo z pohvalo in se s psom poigrajmo. Le tako bo motiviran, da to drugič ponovi.
    Pri polaganju sledi z parkljem v začetku dodamo tudi kri iste vrste divjadi. Sled ne polagamo z palico ker pušča premalo odtisa ( poškodbe tal). Uporabimo doma narejene ali kupljene sledne čevlje.
    Dolžina sledi ni tako pomembna kot starost. Če uplenimo divjad in naaredimo vlečko, bo kmalu po tem pes sledil zelo široko in tudi z dvignjenim nosom. Isto sled po daljšem času izdeluje zelo natančno, saj ni več daha tople divjadi. Ostane le hladna sled, katero je prisiljen iskati le po tleh.

  7. #567
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto pokazanje plena

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Pri goniču pa moramo vedeti, da je zanj lov (največkrat) končan, ko pride do mrtve divjadi. Gre iskati novo zanimivo sled in nam divjadi ne pokaže.
    Pri mladem goniču moramo delati ravno na tem, da nam divjad pokaže (sled ne bo velik problem). Po uspešnem pokazanju ne skoparimo z pohvalo in se s psom poigrajmo. Le tako bo motiviran, da to drugič ponovi.
    Pri sedmih mesecih sem imel nekajkrat priložnost psički potegniti vlečko z lisico, kjer sem se ji vsakokrat skril in opazoval njeno obnašanje ob plenu. Vedno je lisico ovohala, včasih malo poprijela, nato pa me prišla iskat in peljala do plena.
    Tako je bilo pri lisici, ni rečeno, da bo pri vsej divjadi enako, vsekakor bo pokazanje potrebno utrditi.
    Žal si ne morem pomagati, da ne bi ponovno povprašal. Kako ostali vodniki učite psa pokazanja plena?

  8. #568
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Pri sedmih mesecih sem imel nekajkrat priložnost psički potegniti vlečko z lisico, kjer sem se ji vsakokrat skril in opazoval njeno obnašanje ob plenu. Vedno je lisico ovohala, včasih malo poprijela, nato pa me prišla iskat in peljala do plena.
    Tako je bilo pri lisici, ni rečeno, da bo pri vsej divjadi enako, vsekakor bo pokazanje potrebno utrditi.
    Žal si ne morem pomagati, da ne bi ponovno povprašal. Kako ostali vodniki učite psa pokazanja plena?

    Čist enostavno, bistvo je, da že od malega treniraš aport in potem sledi pohvala in nagrada. Ko je ta aport pretežki, ga pride pokazat, čist enostavno - kje ´maš aport?

  9. #569
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    Čist enostavno, bistvo je, da že od malega treniraš aport in potem sledi pohvala in nagrada. Ko je ta aport pretežki, ga pride pokazat, čist enostavno - kje ´maš aport?
    Jež, kaj bi jaz brez tebe.

  10. #570
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Jež, kaj bi jaz brez tebe.

    Lepše živel...

Stran 57 od 129 PrvaPrva ... 74753545556575859606167107 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •