Stran 115 od 129 PrvaPrva ... 1565105111112113114115116117118119125 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1,141 do 1,150 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #1141
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Kot drugo pa sem mnenja, da neuspešen poizkus na KS ne vpliva ravno pozitivno na nadaljnji razvoj v delu neizkušenega krvosledca.
    Iz takega razmišljanja sem tudi jaz izhajal, zato sem tudi napisal "primerna sled". Kolikor pa neuspeh pri mladem psu vpliva pa nebi vedo, bo mogoče kdo z več izkušnjami dal kakšno mnenje.

  2. #1142

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Kot drugo pa sem mnenja, da neuspešen poizkus na KS ne vpliva ravno pozitivno na nadaljnji razvoj v delu neizkušenega krvosledca.
    Niti ne. Saj poznaš primer, ko je tak vodnik za dva prašiča ugotovil, da sta zgrešena. Lovec pa pokliče drugega vodnika, ki najde oba. Pa ima prvi še vedno zelo visoko mnenje o sebi (nikoli noče pomoči).
    Zelo pomembno pa je, da vsak neuspeh analiziramo in poiščemo možne napake. Pa po par urah ponovimo. Večkrat se zgodi, da uspešno. Zakaj?
    -Znano je, da nastrel preišče strelec sam. Največkrat pa z pomočniki. Sledi, ki jih raztrosijo so zelo močne in psa zavajajo. Po par urah pa te sledi oslabijo. Ostane pa sled divjadi.
    -Podatki strelca so zelo dobrodošli. Lahko pa so tudi napačni in jih mora vodnik sam oceniti. To pa je hud problem. Mene so nazadnje nahecali predvčerajšnjim

  3. #1143

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    ... Mene so nazadnje nahecali predvčerajšnjim
    Dvomim. Če bo po sreči, se ti bo to še kar dogajalo.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #1144

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Mene so nazadnje nahecali predvčerajšnjim

    Je že kaj novih novic, če je jelen najden ali bo "najden" po naključji na kakšni brakadi?

  5. #1145
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Tole je iz splošne enciklopedije lova, lahko pride prav kakemu mlademu jagru.

    Click image for larger version. 

Name:	opis vedenja divjadi.jpg 
Views:	227 
Size:	148.2 KB 
ID:	15048
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice Click image for larger version. 

Name:	opis vedenja divjadi.jpg‎ 
Views:	146 
Size:	154.1 KB 
ID:	15047  
    Last edited by Žamot; 30. January 2015 at 22:05.

  6. #1146
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Hudiča, hotel sem popravit z lepše obrezano slikco, zdej pa so obe...

  7. #1147

    Privzeto Slike iz splošne enciklopedije.

    Ali pa staremu!

  8. #1148

    Privzeto

    Zadnja tri iskanja so bila kontrolna. Vsakič so strelci zatrjevali, da je srnjak zdrav. Eden je res bil. Opažen naslednji dan na paši. Dva sta pa psa dobila.
    Danes je deževalo. Zato je sin vzel le Lukasa in šel preverit "zgrešen" strel. Pes je srnjaka dvignil in ga prignal med lovce. Zaradi hitrosti in normalnih skokov so lovci mislili, da ni zadet. Vendar ga je po 600m pes ujel in umiril. Oplazni strel v prsa pod vratom. Noge in pljuča cela.Teža 22 kg, nepravilni osmerak. Tudi krvi na nastrelu nič. Lovec in spremljevalec sta pred dežjem vse pregledala.
    Last edited by alojz1; 9. July 2015 at 12:16.

  9. #1149
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Več kot bo monolitk, več bo tega.

  10. #1150
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Več kot bo monolitk, več bo tega.
    Detel, tale je pa neumestna. Oplaziš lahko s tromblonom, pa bo še vedno oplazni strel.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 115 od 129 PrvaPrva ... 1565105111112113114115116117118119125 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •