Stran 125 od 129 PrvaPrva ... 2575115121122123124125126127128129 ZadnjiZadnji
Rezultati 1,241 do 1,250 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #1241
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    Dobro hvala lepa na odgovoru, alojz1, korekturo odgovora na moje vprašanje nisem videl... Kakšen drug namen, kot da nekoga vprašam kako pomeri na tako blizu nisem imel za vprašati.... Vidim pa, pa tudi po drugih postih in temah, da je kakeršno koli nasprotno mnenje ali praksa na tem forumu bogokletje, oziroma so odgovori na vprašanja avtomatsko nekako sarkastično oziroma, pasivno agresivno zapisana, tako da ima nade za vas.....

    LP!
    Tukaj se tudi jaz podpišem.
    Lp in dober pogled!

  2. #1242

    Privzeto

    A ste spet eni prekisle kumarce jedl?
    Se sprašujem, kako ste preživeli in ratal jagri, ko ste tako presneto občutljivi
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #1243
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    Dobro hvala lepa na odgovoru, alojz1, korekturo odgovora na moje vprašanje nisem videl... Kakšen drug namen, kot da nekoga vprašam kako pomeri na tako blizu nisem imel za vprašati.... Vidim pa, pa tudi po drugih postih in temah, da je kakeršno koli nasprotno mnenje ali praksa na tem forumu bogokletje, oziroma so odgovori na vprašanja avtomatsko nekako sarkastično oziroma, pasivno agresivno zapisana, tako da ima nade za vas.....

    LP!
    Tudi jaz se podpišem pod tole. Bognedaj povedat svoje mnenje ali vprašat nekaj "kar bi pa ja že moral vedet"..
    Last edited by Robert91922; 14. January 2017 at 07:39.

  4. #1244

    Privzeto

    Vidim, da je ta tema še kar aktualna.
    Zato bom malo dodal. To, da je na blizu treba meriti v hrbtenico da zadenemo v srce je mit. Ta mit ponavljajo tisti, ki so na blizu zgrešili in nočejo priznati svoje napake (naj bo kriva puška). Zgrešili so pa zato ker so bili prepričani, da tako blizu pač morajo zadeti in so površno pomerili. Večkrat tudi prostoročno.
    Zastrelitve na blizu so kar pogoste. Zadetki pa povsod. Tudi v nogi.
    Kdor ne verjame in misli, da je tiste par cm krivo ima možnost postaviti tarčo srnjaka od 0 do 100m pa naj se sam prepriča.
    Opomba: naša tarča srnjaka ni v naravni velikosti ampak je manjša.
    Last edited by alojz1; 14. January 2017 at 12:21.

  5. #1245

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    Verjetno ste že kje zapisali, pa bom kar tukaj vprašal... No po 8 letih, se mi je pred kakim mesecem in pol nazaj storil prvi zgrešeni strel( v stvari dva zaporedna). Streljal sem mladiča srne na cca. 8-10 m nekako pod kotom 30 stopinj. Ok prvi strel sem ga ciljal v vrat, tam ali zgrešiš če zadaneš, tudi če ga "štrajfneš" pade. Ok, zgrešim, repetiram, ga normalno pomerim za plečko(ker je kos samo odskočil in gledal kaj se dogaja) in ga še enkrat zgrešim, oba šusa najdena v zemlji.... Velikokrat smo se že pogovarjali, kako pomeriti, vendar sem sam mnenja da bi ga na tako blizu moral pomeriti v hrbet, zaradi razlike med višino cevi in dalnjogleda.... Kaj pravite vi?
    Tole malo diši po napaki v optiki. Si po tem dogodku šel kaj preizkusit na tarčo? Kakšno optiko pa imaš gor? Če je rdeča pika, je na blizu napaka paralakse precejšnja.
    Tudi če vzameš v račun razliko višine optika - cev, je vseeno dejstvo, da prsni koš mladiča srne po višini presega 10 cm. Za kuno ali vrano ne rečem.

  6. #1246

    Privzeto

    Sinoči sem daleč od hiš pobral premraženega malega mucka, ki ga je ljubitelj vrgel iz avta v mraz -10. Oklenil se je roke tako, da sem komaj vozil. Nahranim ga in odnesem v hlev. Zjutraj pa presenečenje. Nekako je prišel do boksa kjer ima Moni mlade. Sploh noče iz toplega gnezda ki je ogrevan z lučjo.
    Včeraj popoldne smo preganjali prašiče dva sta bila ranjena. Prvi je prečkal je mejo in odšel k sosedom. Zjutraj jih pokličem in povem kako je. Brez problemov. Mi lovimo v bližino doma, in čakamo malico.
    Gremo na sled. Spet je -10 ampak se kmalu ogrejemo. Čeprav je sneg je sledenje težavno ker kri ponekod izgine vonj pa je kot zmrznjen. Pred večjo goščavo po 3.5 km psa nakažeta. Sin in psa gresta skozi, jaz pa skušam goščavo obiti da vidim travnik spodaj. Takoj vidim prašiča, ki prečka travnik na razdalji 80m. Naslonim cev revolverja in ustrelim. Pade takoj vendar še brca. Nočem tvegati in pomerim še v glavo. Po drugem strelu se umiri. Ko ga v domu čistimo je imel strel v srcu in za ušesom. Z puško pa je bil zadet zadaj skozi stegno. Ja, včasih Diana pride skozi ta velika vrata.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice Click image for larger version. 

Name:	lov2.jpg‎ 
Views:	92 
Size:	220.7 KB 
ID:	16448   Click image for larger version. 

Name:	lov1.jpg‎ 
Views:	103 
Size:	205.7 KB 
ID:	16447  

  7. #1247
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Lovski blagor in čestitke za uspešno iskanje!

  8. #1248

    Privzeto

    Ohoho, Alojz, vidim, da se žima tudi že privaja na kri.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #1249

    Privzeto

    Ja pa muck tut hahahaha. Zgleda da navezuje stike z madino.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  10. #1250

    Privzeto

    Marsikdo ne ve, da se psice v času gonitve, brejosti in materinstva obnašajo drugače. To imenujemo hormonske motnje. Psica je običajno tolerantna le do domačih mačk. Pa še te ne pusti v bližino legla. Malega je pa takoj posvojila. Ko sesajo muc le čudno gleda. Tudi na sledi psica v tem času dela kot običajno. Le v kontakt z živo divjadjo ne gre. Za to poskrbi Lukas ali v bodoče žimavec, ki pa teh predsodkov nimata.

Stran 125 od 129 PrvaPrva ... 2575115121122123124125126127128129 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •