Stran 112 od 129 PrvaPrva ... 1262102108109110111112113114115116122 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1,111 do 1,120 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #1111
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Bravo! Ekstremizem krvosledstva! Poznam samo še enega, ki si upa podobno...Če pogledam fotografijo muflonke na polici, me kar strese...
    Glede na to, da so bila jajčeca na koži in žival oderemo, je meso vseeno zanič?

  2. #1112

    Privzeto

    Čestitke tebi alojz in lukasu ter moni.

  3. #1113

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Glede na to, da so bila jajčeca na koži in žival oderemo, je meso vseeno zanič?
    Ovco sta vrgla 6m nato se je kotalila. Bila je živa in je dobila veliko poškodb in odrgnin. Prestreljena tudi z revolverjem. Po izkoženju je bilo vse plavo. Za kak golaž pa bi se pa našlo.
    Ko ravno pišem. Sinoči in zjutraj pa dva neuspešna iskanja.
    Sinoči ovca, siguren zadetek (tako lovec).Je dal takoj še 1 strel v bukev, da je preveril točnost puške. Po 1km dvignem cel trop. Nobene krvi.
    Isto sinoči prašič. Streljan še podnevi. Hrope in lomi veje 10m od ceste. Ko povem, da pridem zjutraj,
    se začudijo. Saj ga bomo samo zavalili na cesto. Ja super.
    Zjutraj sem 4 ure sem hodil za njim. Od tega veliko pod podrtimi drevesi. Globoko v sosednjo LD. Za 4 kaplje krvi na sveži stezi celega tropa po 3 uri. Toliko, da sem vedel, da gre Moni prav.
    Slabe volje, utrujen. Tudi to je del lova.

  4. #1114
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    No tudi jaz sem imel včeraj ob 20.00 še eno iskanje (sicer izredno kratko) klical me je gospodar naše LD in rekel da je streljal pujska (cca10kg) in da je kri na nastrelu in da se mu zdi da ga je dobro zadel in me prosil če bi vsaj nastrel pregledal zvečer in tudi šel sem ga nakar sem na nastrelu našel blato in kri pomešano, tako sem šel na sled in tako je po slabih 50m v potoku pes našel prašička. Slike pa nebo ker se mi je telefon pokvaril ta nadomestni pa je brez vseh stvari.

  5. #1115
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Lovski blagor, slike ne bo, bo pa dobra pečenka

  6. #1116

    Privzeto

    Lovski blagor udeleženim...in psom tudi!

    Dober pogled!

  7. #1117

    Privzeto

    Zanima me vaše mnenje, predvsem iskalcev. Velikokrat se zgodi, saj meni, da pri iskanju psi dobijo poškodbe, bodisi od divjadi ali od terena. Vsak normalen vodnik, če ni sam usposobljen (manjši posegi)je primoran psa peljati k veterinarju. Kdor je že plačeval veterinarje za razne posege, dobro ve,da so veterinarske usluge zlatarske in zneski ponavadi zelo visoki.
    Prejšnji teden sta pri iskanju merjasca nastradala dva odlična psa. Eden je v kritičnem stanju in bo najbrž težko preživel. Račun vetrinarjev bo min. 2500,00€. Navsezadnje bo potrebno poravnati račun, tudi če bo pes poginil.Plačat bo moral vodnik sam! Ponavadi se nobeden ne zaveda, koliko je takšen pes vreden in koliko pomeni vodniku. Izguba ali karšna koli poškodba zaradi iskanja divjadi, ponavadi še nepoznanemu lovcu- strelcu in na koncu, ko lahko pride do tragedije, lovska družina obrne hrbet in jih ne zanima nič. Velikokrat sem se v tej smeri pogovarjal z ljudmi na LZS, kakor tudi sem večkrat na delnem zboru sodnikov za krvosledce podal pobudo, da se kaj v tej smeri naredi.Do danes se ni nič. Marsikdo bo rekel imej zavarovanega psa, vendar pri zavarovanju dobiš lahko najvec 50% nazaj. Za iskanje ponavadi ne zahtevamo nič, vendar mislim, da bo potrebno nekaj na višji distanci hitro sprejeti- narediti!Zakon predpisuje samo, da je potrebno vsak strel pregledati z preizkušenim psom in s tem se pri zakonodaji vse konča. Predlagam, da se ustanovi iniciativni odbor, da se predlog prenese na LZS. Pogovarjal sem se v teh dneh z več vodniki, kateri veliko iščejo in so mnenja, da se vodniki iskalci organiziramo, da v primeru, da krovna organizacija ali bilo kdo, kateri lahko v tej smeri kaj naredi, ne naredi nič, ne iščemo zastreljene divjadi. Razen tam, kjer imajo v lovskih družinah to urejeno in pse zavarovane.
    Dejan Poljanšek

  8. #1118
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Glede na to kar si napisal, ti svetujem, da imej psa za svoje potrebe.

  9. #1119

    Privzeto

    O tem problemu razpravljamo vsaj 8 let. Najbližje rešitvi smo bili, ko je predsednik komisije za lovsko kinologijo izpogajal ugodno zavarovanje za vse (kolektivno) lovske pse. Pa vodniki in LD niso bile ZA. To tudi sam dobro poznaš.
    Tudi sam sem izgubil psičko, ko je držala srnjaka ob ograji na cesti. Sodišče je odločilo, da mi vsaj totalke na avtu ni treba plačati. Je pa menda naložilo (ni preverjeno) plačilo tisti LD kjer sem iskal. Vsaj to imamo urejeno, da lovski pes pri delu NI na povodcu. To je bilo odločilno.
    Osebno se sedaj cest izogibam. Tudi, če kakšen kos ni najden.
    Last edited by alojz1; 4. September 2014 at 17:52.

  10. #1120

    Privzeto

    Dejan, saj v bistvu si že sam podal edino možno rešitev. Da se tam, kjer LD tega nima urejenega, enostavno ne išče, za kar bo LD seveda odgovarjala pred inšpektorjem. Da krvosledci nočete iti njiim iskat, ne bo vzdržljiv izgovor, saj je to zakonska dolžnost. Da bo v pogodbi z LD zapisano, da LD povrača stroške poškodb, pa mora doseči vsak posamezen vodnik.

    LZS tu nima nič zraven, saj je lov koncesionarski odnos lovske družine in države. Zbor sodnikov ali kaka druga kinološka ali tudi lovska organizacija pa lahko le poda pobudo in podpre ta prizadevanja. Uzakoniti pa jih ne more nihče!!!

    Nevarno je tudi zahtevati, da se vsa krvosledna srenja drži tega načina. Zakaj? Ker bodo vsi začetniki in tudi drugi naleteli na odpor pri marsikateri lovski družini in se posledično ne bodo odločali za to dejavnost ali pa jim sploh ne bo dovoljena. Brez podmladka pa ne bo napredka.

    Mogoče je izhod iz te zagonetke kje v pravu? Poškodba "orodja", ki se je zgodila po naročilu LD? Če je LD odgovorna za poškodbo na vozilu, ki se je zgodila med lovom, ne vem zakaj ne bi bila tudi na tem "delovnem sredstvu"?! Pobaraj kakšne pravnike!

    Vem, da ti ta moj odgovor ne bo všeč, a tako mislim.
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


Stran 112 od 129 PrvaPrva ... 1262102108109110111112113114115116122 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •