Stran 18 od 129 PrvaPrva ... 81415161718192021222868118 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 171 do 180 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #171
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat tarfila je objavil: Pokaži objave
    Evo Vepar, jest se javm de ti pomagam, mam skener za skenirat tekste, da gre malo hitreje. Sm že najdu vse cifre 83 letnik. Se lohk slisva na ZS !
    Pa na avtorske pravice ne pozabte....
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  2. #172
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Včeraj zvečer je Dik zopet dokazal ,da še ni za vstaro šaro in uspešno zaustavil v viher zadetega seveda še kako živega srnjaka. Žal zaradi spleta okoliščin ni bilo pri roki nobene škljoce ,da bi dogodek posnel in tudi svetloba je bila žezelo slaba tako da tudi z mobilcem ni šlo več.

    Lovski gost je srnjaka streljal na precejšnjo razdaljo (prek 200m) in ga tudi zadel vendar pa je pomeril malo višje in se je zalomilo.Zadel ga je namreč visoko v viher vendar ni poškodoval hrbtenice do take mere,da bi srnjak obležal. Stekla je akcija in kake 3 ure po strelu sem že sledil Diku preko osušenega jezera proti Otoku. Srnjak je preplaval manjši graben in isto je storil tudi Dik ,medtem ko sem jaz in oba spremljevalca zajel vodo v čevlje in se pogreznil do kolen.Na drugi strani je Dik poprijel sled in že po kakih 100metrih je z glasnim laježem naznanil ,da je divjad blizu in da je živa. Ker sem bil ujet v gostem grmovju ga nisem mogel sprčiti in tako je srnjak lahko odskočil vendar ne daleč saj sem izpustil jermen (Dik se zna sprčiti sam) in v nekaj sekundah je držal srnjaka za zadnjo nogo,jaz pa rešen jermena in tako zopet mobilen za roge in tako sva ga združno podrla in umirila z knikanjem.Takoj nato je padla noč in vse se je srečno izteklo.
    Last edited by Veper; 18. May 2009 at 09:58.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #173

    Privzeto

    Ponavadi srnjak zadet v viher brez poškodbe hrbtenice psu uide.
    Težko ga je ustaviti tudi z gonjo. Kaj se je tukaj zgodilo, da ga je pes
    ujel? Razen, če se srnjak postavi psu v bran.

    LB obema

    Boris

  4. #174
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Bor točno tako kot si napisal ponavadi je tako zadet srnjak izgubljen ker ga pes tažko ujame in ga kasneje v bistvu premagajo muhe ki onesnažijo rano. No v tem primeru je bilo tako,da sta spremljevalec in lovec spoštovala pravilo o nezasledovanju ranjene divjadi in se je srnjak ulegel v prvem kritju. Dobro pri stvari je bilo to,da je srnjak vstrajal na ležišču predolgo in ga je Dik dobil v precep v zelo gostem grmovju in edini izhod je bil proti meni .V trenutku ko me je zagledal je za hip zastal in to je bilo dovol da ga je Dik zgrabil za zadnjo nogo ,v naslednjem trenutku pa jaz za roge in zadeva je bila zaključena. Verjetno pa je srnjak vstrajal na mestu tako dolgo ravno iz razloga ki si ga navedel ,torej po robu se je postavil psu uštel pa se je tudi v tem,da je pozabil pustiti prosto pot za pobeg edino pa sem zastavil jaz. Ročno sem ga lovil iz dveh razlogov ,prvi je bil ta ,da se je vse zgodilo izredno hitro,drugi pa ,da je bil pes preblizu da bi uporabil revolver in tvegal usmrtilni strel.POleg vsegapa vsaj za enega zasledovalca nisem vedel kje je ,ker se je zadnjih 100m sled sklenila v krog in tako sta oba zasledovalca ob moji komandi naj mirujeta to tudi storila.Šele ko je bila stvar pod nadzorom je najprej prišel spremljevalec in mi pomagal odpreti preklopni nož in nato še strelec. Vse od trenutka ko je pes nakazal da je ranjena žival v bližini pa do umiritve pa ni trajalo več kot kakšo minuto ali pa celo manj.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #175
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Tudi jaz sem bil enkrat priča iskanju tako zastreljenega srnjaka ( velika strelna rana v vratu nad vihrom). Pes krvosledec ga je kakšni dve uri po strelu gonil cca 1 km vendar mu je srnjak ušel. Kot sem kasneje izvedel, je bil tri dni kasneje srnjak najden poginjen (vzrok muhe).

    Torej čestitke Diku za odlično opravljeno delo.

  6. #176

    Privzeto

    Včeraj zvečer je naš član streljal na "lanščaka". Na nastrelu je bilo veliko krvi, po sledu pa nič več. V pričakovanju 50kg prašiča, sem s psoma po 500m prišel do živega 10kg prašička, kateri je kljub svoji velikosti pogumno napadel psa. Psa sta ga v trenutku pokončala. Zastreljen je bil v spodnjo čeljust - sekalce.



  7. #177
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Ja ta član je res pravi član!
    Po možnosti je še streljau na svinjo!!!

  8. #178
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Po moje je kar v gručo potegnil.

  9. #179

    Privzeto Krvna sled

    Še jaz prilagam sliko enega izmed letošnjih zelo zahtevnih iskanj,ki se je uspešno končalo.
    Ob 21:00 je zazvonil moj GSM klical me je lovski tovariš in me prosil če lahko pridem s psom in opravim kontrolo nastrela.Povedal mi je,da je streljal "gumbarja" na cca.130m v visoki travi in,da je "gumbar"po strelu odskočil v gozd.Pri pregledu nastrela nisem našel nobenega znaka(krvi,dlake..),ki bi nakazovala da je bil gumbar zadet.Z psom na jermenu sem začel pregledovati približno mesto nastrela na kar je pes "potegnil" po sledi v gozd.V gozdu je pes vlekel samo navkreber po caa.100m sem našel prvo kapljico krvi.Ker se je sledenje nadaljevalo samo v hrib sem predvideval,da je "gumbar" zadet v nogo zato sem psa izpustil.Pes je kmalu zatem glasno pognal, gonja se je nadaljevala po pobočju navzdol na kar je pes začel lajati na mestu.Pes je "gubarja" zaustavil na dvorišču bljižne kmetije pod samonakladalno prikolico,tam pa sem ga z usmrtilnim strelom rešil nadaljnih muk.
    Iskanje je trajalo dobro poldrugo uro od nastrela,pes je sledil srnjaku približno dva kilometra.

    Na sliki Astor z plenom po uspešnem sledenju!!!

    Lp!
    Lenoba je gonilna sila napredka!

  10. #180
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Še dobro, da ga je s to rano sploh ustavil. Bravo.

Stran 18 od 129 PrvaPrva ... 81415161718192021222868118 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •