Stran 30 od 129 PrvaPrva ... 202627282930313233344080 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 291 do 300 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #291

    Privzeto

    Ta pa je zadnji po zaslugi Gejine mame.
    So trije mojstri hodili ponoči za njim, dokler jim niso sredi neprehodne rebri crknile baterije. Strel v mehko nizko (popek) kolikor sem videl. Če prašič ugotovi, da ga takoj po strelu sledijo hodi dokler ne omaga. Ta je prehodil kakšen km po zelo teškem terenu, poginil pa zjutraj in je bil še topel.

  2. #292

    Privzeto

    Takšni srnjaki pa pridejo na plano v septembru, ko je v večini LD odstrel že izpolnjen. Ta je bil streljan sinoči. Krogla se v mehkem ni odprla. Po dveh urah se je pred psom še dvignil, zato sem iskanje nadaljeval danes zjutraj.
    Višina 27cm, močne rože, slabi parožki, skratka zelo star.

  3. #293
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Po dolgem prebolevanju še sam ne vem ali pljučnice ali gripe smo Dik,Gea in moja malenkost danes zjutraj odšli poiskati zastreljeno tele. Žal ga je ponoči že našel medved , ga pojedel in nato zakopal da bo ostalo še za en obrok. Sled kakih 1500 metrov ,zadnjih 300 je medved teleta nosil in ne vlekel kar pomeni ,da je bil hudo velik kosmatinec.Povezava 5361

    Povezava 5362

    Povezava 5363
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #294

    Privzeto

    Lovski blagor obema!

  5. #295
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    stajerska
    Prispevki
    100

    Privzeto Krvna sled

    Kljub 50+ in 10+ še nista "za staro šaro"!Oče z brak jazbečarjem Denijem po uspešnem iskanju zastreljenega lanščaka po nedeljskem lovu v LD Loka pri Zid. Mostu!

    LP
    Sanja svinja o lovski puški v koruzi

  6. #296
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Čestitam !!!

    No leta in izkušnje naredijo svoje...

    Pozdrav!

  7. #297

    Privzeto

    Povezava 5508

    Ob takšnih trenutkih se vsak vodnik ozre nazaj na vse tiste ure šolanja, od trnja popraskane roke in noge, vzpone in padce....in spozna, da je vredno!

  8. #298
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Današnji Dikov plen pravilni štirinajsterak 10+
    Povezava 5546
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #299

    Privzeto

    Včeraj sem prejel klic o zastreljen gamsu, na katerega sem se takoj odzval in v eni uri sva bila z Brino na krvni sledi. Krvi dosti, pes prijel takoj in zasledovanje se je začelo...krvi vedno manj, gams se nikjer ni ulegel, kapljice pa povsod. Po krvni sledi sva šla skoraj 4 km, nato sva prišla do soteske in meje s sosednjo lovsko družino. Lovca ki je gamsa zastrelil sem prosil če ostane na robu, jaz pa se spustim v sotesko. Po parih metrih v skalnem pobočju se mi je odlomilo trhlo drevo. Po 15 metrskem padcu sem se pobral in rezultat je bil zlomljena puška, prerezan prst, zvit gleženj, obtolčen obraz, in hud udarec pod rebra. Za povrh vsega pa je pes šel enostavno naprej po krvni sledi in to še s slednim jermenom.
    S solovcem sva čakala še kako uro, potem sem se jaz odpravil proti domu on pa je z lovcem iz sosednje lovske družine nadaljeval iskanje psa... Danes se nas je zbralo 6 in iskali psa ter gamsa. Našli nismo nič [/QUOTE]

  10. #300
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    A ste nadaljevali z drugim psom?
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

Stran 30 od 129 PrvaPrva ... 202627282930313233344080 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •