Stran 28 od 129 PrvaPrva ... 182425262728293031323878128 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 271 do 280 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #271
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto


  2. #272
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    zr7:
    "meso in denar za ld resujemo s korektnim odnosom do krvosledcev in do njihovega dela in stroskov in ne z izpostavljanjem psov in vodnikov prasicem in medvedom. "

    No ta stavek bi bilo POTREBNO objaviti v reviji Lovec. Da se bi odgovorni začeli zavedati svoje odgovornosti in spoštovanja do lovskih psov in vodnikov psov po LD-jih.

    pozdrav!

  3. #273

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Ja, strah je huda reč. Bolj varno je doma držati šefico za kiklo. Niti zmajar ali alpinist nikoli ne ve, če se bo še vrnil domov živ. Vsak hobi ali šport nosi večja ali manjša tveganja, kar ima seveda tudi svoj čar. Tudi pri padcu s pol metra višine se lahko razbiješ kot stara kanta. Bom kar nehal, ker ima vsakdo na vse to svoj pogled in mnenje in tako je tudi prav .
    Še bolj varno bi bilo, da tebi podobni ne bi nikdar šli na lov in streljali divjad, če zmajar pade dol ali alpinist je njegova napaka, mi iskalci pa moramo glavo nositi, zaradi drugih, kateri nepremišljeno kar ustrelijo v divjad itd.Tudi sam sem bil zaveden, da sem iskal ponoči divje prašiče, dokler nisem doživel bolečo šolo, samo imel sem veliko srečo,da sem preživel samo z raztrgano roko.Zato ti in tebi podobni, izšolajte psa po KS in kar hodite ponoči iskati prašiče, saj to je zelo adrenalinski šport, poln akcije, sam pa bom raje ponoči kaj drugega počel, pa čeprav samo držal šefico za kiklo.

  4. #274
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kako že gre tista pesem... Kako smo si različni.... Z enim psom in še to na povodcu pa res ne. Sam si si kriv, žal.....
    Last edited by detel; 24. July 2009 at 15:08.

  5. #275

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Kako že gre tista pesem... Kako smo si različni.... Z enim psom in še to na povodcu pa res ne. Sam si si kriv, žal.....
    Da, da, sam si si kriv, zakaj pa hodiš ponoči s psom na sprehod. Če pa že hodiš si nabavi trop psov, da boš varen.

  6. #276
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Argumenti za in proti so dobrodošli predvsem če so podprti z znanjem in prakso. Vse ostalo pa saj veste sami in ne bo prvič.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #277
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Malo off topic ampak mi ne da mira pa moram malo pohvalit mojo psičko..

    Včeraj sem streljal srnjaka. Zadet je bil dobro. Ker pa uporabljam tršo kroglo kake izstopne rane ni bilo in jo je srnjak popihal iz mesta nastrela.
    Na nastrelu precej krvi potem pa ne prav dosti.

    Z psičko nisem iskal že skoraj 2 leti tako da sem bil malo v dvomih kako bo šlo, vendar ko zastrupiš psa z KS očitno to kar ostane v njem. Skratka po začetni zmedenosti (psa namreč uporabljam za ves lov ne samo za KS) je psička potegnila tako kot je treba in po sicer kar kratki sledi brez ene same težave izsledila srnjaka.

    Tako da "stara kopriva" ne pozebe kar tako

  8. #278

    Privzeto

    Včeraj sem iskal srnjaka, ki je bil zadet pod skočni sklep. Ko ga psica zaustavi jo za napade in skuša nabosti. Streljal sem z razdalje 30 m z 357mag. Srnjak strela ni nakazal, me je pa videl in zbežal. Po kratki gonji ga psica ponovno ustavi. Zopet jo napade in v primernem trenutki streljam, tokrar malo bliže.Tudi tega strela ne nakaže, sem pa videl zadetek za plečetom. Kmalu ga psica podre in drži do umiritve ( oba strela za plečetom v razmaku 3 cm).
    Veliko lovcev ne ve, da v prsku ali po gonji psa divjad ne nakaže strela kot smo vajeni. Zato v avgustu pri kontroli nastrela velikokrat najdem srnjaka v krogu 100m, čeprav strelec misli, da je zgrešil.

  9. #279
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Kako že gre tista pesem... Kako smo si različni.... Z enim psom in še to na povodcu pa res ne. Sam si si kriv, žal.....
    Oprosti Detel, saj ne da bi zagovarjal Blacka ampak s koliko psi hodiš pa ti iskat divjad oz. prašiča pa to še ponoči?

  10. #280
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pojdi na ZS.

Stran 28 od 129 PrvaPrva ... 182425262728293031323878128 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •