Stran 118 od 129 PrvaPrva ... 1868108114115116117118119120121122128 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1,171 do 1,180 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #1171

    Privzeto

    Kaj se vam pa dogaja po lovišču da je to množičen pojav??? Psi ponoči po lovišču???

  2. #1172

    Privzeto

    Ni tako redko, da se to naredi čez noč. lani pri nas dva primera. Evidentno , da so bili na delu psi. Veliko ljudi jih spušča ponoči iz verige, da se malo "sprehodijo".

  3. #1173

    Privzeto

    Včeraj popoldne smo iskali mladiča. Na nastrelu malo krvi, potem nič več. Pa sneg je bil.
    Psa iščeta prosto. Zaslišim gonjo nato še vekanje mladiča. Odpravim se v to smer. Pa mi prideta psa nasproti. Lukas nese mladiča (8kg neto) Moni mu pa pomaga nesti zadnji del. Imel je oplazni strel spodaj (čreva cela).
    Zvečer me prijatelj obvesti, da je streljal teleta. Veliko krvi in sneg mu omogočita, da ga sledi kakšen km. Predvideva, da je zadet v nogo zato prosi za pomoč.
    Dopoldne gremo po sledi. Tele se umika skupaj z tropom. Po 4km predlaga sin, da gre on naprej. Midva z prijateljem pa v avto in zapret sosednji hrib. Problem je le, da ima sin za puško samo en naboj.
    Ko se voziva dobim klic. Teleta je opazil v sosednjem hribu med drevjem (okrog 200m) , stoji in opazuje psa kako izdelujeta sled. Po strelu edinega naboja pade na mestu.
    Tele je bilo zadeto v spodnjo čeljust.
    Pripete podobe Pripete podobe   

  4. #1174
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Čestitke ekipi! LB upleniteljem.

  5. #1175

    Privzeto

    Dobro ste to zaključili.

    alojz, glede na tvoje komentarje pa me zanima, če si z upleniteljem rekel kako o strelu v glavo za meso?

    Noga pa spodnja čeljust sta ponavadi kar daleč narazen ...

  6. #1176

    Privzeto

    Ni meril v glavo. Je pa tudi mene presenetilo da z takšno rano in z takšno lahkoto še tako daleč gre. Ta lovec je eden redkih, ki takoj pokliče, če so težave. Streljano je pa z 8x57IS, SP
    Veš, da jezika ne šparam. Mnogi pa ne prenesejo nasvetov (tudi tukaj) in so raje ob podobnih strelih sedaj tiho kot da bi iskali. Krvosledstvo nazaduje namesto, da bi napredovalo. Pa toliko govora o etiki, morali itd. Na koncu pa prevladajo le osebni interesi.

  7. #1177

    Privzeto

    A je to Medved na sliki?

  8. #1178
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Koliko pa je bilo dejansko krvi na sledi zjutraj? Ker po rani sodeč bi si človek mislil da bo izkrvavel že ponoči.

  9. #1179

    Privzeto

    Kam meris, da zadenes v spodnjo celjust?!

  10. #1180

    Privzeto

    Poznam primer, ko je bilo merjeno v desetko, padlo pa v zgornji del stegna nad kolkom. Včasih kakšen strel uide iz različnih dejavnikov.

Stran 118 od 129 PrvaPrva ... 1868108114115116117118119120121122128 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •