Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 24

Tema: Steklina

  1. #11

    Privzeto

    Fantje jih bo treba skozi celo leto streljat,pa vem da ni interesa sploh zanjo.nima nč rožičkov(malo v šali)Drugače do gorenjske nebojo prišle,če pa že nimate interesa jih plenit pa vam jaz pridem tja hehe!

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Brežice
    Prispevki
    119

    Privzeto


  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    v začetku tedna smo na veterino odpeljali dve lisici. Ena se je stepla z psom in jo je lovsku čuvaj ustrelil v pesjaku, drugo pa smo našli poginjeno v sosednjem naselju. Včeraj so nam sporočili, da so bile obe okužene z steklino. Opažamo še več lisic ki se potikajo po naseljih.

    Imam eno teorijo zakaj je prišlo do pojava povečanja okužb z steklino, pa me zanima kaj menite?

    V lanskem letu smo odvzeli izredno veliko lisic. 2,6 lisic na 100 ha. menim, da se je na območje našega lovišča, kjer so bile lisice redke, priselilo večje število lisic iz okoliških lovišč, s seboj pa so prinesle tudi steklino. Lisice namreč kljub velikemu odstrelu v preteklosti še vedno redno videvamo in nič ne kaže na zmanjšanje njihove številčnosti.
    Marko Gorše, Nadlesk

  4. #14
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Steklina nam prihaja s Hrvaške.

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Krpan, gostota lisic je po celotni sloveniji zelo visoka. Obenem je znano, da z odstrelom bolj malo vplivamo na populacijo, zato po moje tudi kakšnih hujših migracij s tem ne sprožimo. Bolne živali (lisice, volk je drugo) se nič kaj daleč ne selijo. Po moje prenos stekline tako ni odvisen od odstrela in z njim povezanih potencialnih migracij.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #16
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Z vakcinacijo lisic bo morala resno začeti tudi HR. Popolnoma zatret steklino pa je težko.

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Več kot 2 lisici na 100ha = steklina

  8. #18

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Več kot 2 lisici na 100ha = steklina
    Pomota, 1.000 ha.

  9. #19
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    KOt sem napisal že pri medvedu bo kmalu nastal zakarpatskiproblem in sicer stekli medvedi ,volkovi ,potepuški psi in mačke in kaj potem?? Ja potem pa lovci pomagajte.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    V lanskem letu smo imeli pri nas vsaj 50 lisic na 1000 ha
    Marko Gorše, Nadlesk

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •