Stran 1 od 12 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 112

Tema: Municija Igman

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Municija Igman

    Na tržišču se je pojavilo poceni strelivo Igman.
    Kakšne so vaše izkušnje z njim?

  2. #2

  3. #3

    Privzeto

    Že lansko leto sem jih videl na Nemškem sejmu IWA. Pri nas se takrat še niso dobili. Nekateri lovci so jih hvalili. Pravijo da so bile to bolj "trde" krogle.

  4. #4

    Privzeto

    kje pa se jih da pri nas nabaviti.

  5. #5

    Privzeto

    Uvaža jih Koptex.LP
    V kraljestvu Zlatoroga

  6. #6

    Privzeto

    Jaz sem jih uporabljal,ko so še bili dobavljivi na našem tržišču,za kaliber .243W in sem bil zelo zadovoljen z njim!

  7. #7

    Privzeto



    Evo to je rezultat današnjih 4 strelov z igmanom, v kalibru 7x64, z 11,2g SP kroglo. Glede preciznosti sem zadovoljen, zato jo bom verjetno preizkusil tudi na divjadi. Mi pa nese cca 15 cm višje in 5cm desno v primerjavi z RWS KS 10,5, zato sem malo v dvomih ali bi si puško prestrelil na to municijo, ker nevem kako se ta krogla obnaša na divjadi.A ima kdo izkušnje z SP kroglo? A je ista kot v čehu? Je pa 3x cenejša od RWS, saj je škatla 17€.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Pred leti sem uporabljal Igman 11,2g v kalibru 6X64 in sem bil zelo zadovoljen.
    Kar se tiče točnosti imaš prav in v kolikor narediš še pristrelitev bo zelo točna. Kar iz svoje prakse in predvsem uporabe sem jo uporabljal in veliko jagal v LPN, me ni razočarala, ker pri divjadi je bil dober učinek, predvsem ni imela učinka podplub in divjad je padla večinoma v ognju ( mislim na jelenjad). Tudi osebno sem jo iskal in jo bom nabavil, čeha ne bom uporabljal. Verjamem v Igmana bolje
    vsaj pri moji puški pokaže ,da je odličen in nimam nekih pripomb.

    Hvala za informacijo da je možna nabava tega streliva.

    BOBER

  9. #9
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Igmana sem nabavil v Lovcu na Gosposvetski v Ljubljani. Ga bodo imeli redno na zalogi. Meni v bokarci 7x57 sicer deluje zadovoljivo, a ne tako dobro kot S&B.
    Je pa res, da je lahko bil tega občutka kriv zakopiščnik.
    Bomo še preverili. Je pa cenovno zelo ugoden in menda pred osamosvojitvijo najbolj prodajana municija. Mi je pa bilo rečeno, da se proizvaja na novi mašineriji, ker so Srbijanci med vojno pokradli celo fabr'ko in jo odvlekli v Srbijo.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto

    Kakšna je kaj cena IGMANA?
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

Stran 1 od 12 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •