Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 28

Tema: 8x57IS natančno strelivo

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Ali je kdo imel težave z vojaško municijo z rdeče obrobljeno netilko z leta 50?
    Sva poskusila z znancem, pa ni hotel noben vžgati. Se mi zdi, da so netilke pregloboko. Ve kdo kaj več?
    Rdeča netilka je mitraljesko strelivo za "šarca", meni kar dobro vžgejo, samo zasvinjajo cev za adijo glava. Čistim z tremi šusi z lovskimi naboji, nekaj spucajo ampak ne vse.

    P.S:ZR7 ste jih probali kje na toplem met en čas, mogoče so prevlažni...
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  2. #12

    Privzeto

    Ej,jao fantje,ne ga srat s takimi patroni,ki so " vlažni" al pa so bili vlažni!!! Sam sem dobil municijo od enga starejšga lovca,prvi strel je bil OK,po drugem pa sem prvo mel ves obraz ošprican pol pa še puške nisem mogel odpret! No,ko mi je to ratal,sem komaj ven potegnil tulec,ki je bil počen takoj nad netilko,skozi netilko je bla kar luknja! Vprašam tega lovca,če so se mu kdaj zmočili,pa je rekel da ne,da pa je precej vlažno tam kjer jih je mel.....
    No,jaz sem preostale patrone "podrl" in bil nemalo presenečen- pri vseh je bil smodnik sprijet v manjše "kepce",tako da bi se mi to zgodilo pri vsakem strelu!
    Previdno!!!!

    lp

  3. #13
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Res je dolgin. Patroni o katerih sem pisal so šli v uničenje. Razdiranje.
    Se ni za igrat.

  4. #14

    Privzeto

    Vojaške netilke so nekoliko globlje utisnjene,zato tudi vsaka ne vžge,ampak to se da popraviti stem,da se poglobi igla in ni nobenega problema več-zadeva preverjena.
    Glede nabojev,polnjeni so močneje,ker se jih je uporabljalo za puške in puškomitraljeze(povratni sunek).
    Snajper je izredno precizen,tudi to je preverjeno.
    Čiščenje pa je otezeno največ zaradi netilk (niso neoksid),zato sem nehal streljati z njimi.

    lp

  5. #15

    Privzeto

    PPU FMJ krogla (vojaške)z vijolično obrobo. Res super zadeva samo dobiš jih bolj težko-iz kakšnih starih ''arhivov''.
    Zanimivo res-sem probal tudi madžarske vojaške patrone z jeklenim jedrom pa so tudi bili zadovoljivo natančni. Me že en čas žre kakšno prebojnost imajo-bo treba kakšno deblo prevrtat:icon_:

  6. #16

    Privzeto

    Pred leti sem testiral 12,7g RN RWS naboje,ki sem z njimi prebil 12mm debelo železno
    plato.Z 8g Norma Jakt-Match,pa ni šlo skozi!

  7. #17

    Privzeto

    Franc, to da bi z lovsko kroglo prebil 12 mm debelo železno pločevino ne verjamem. V času bivše Juge sem kot vojak streljal z protiavionskim ameriškim mitraljezom ( PAM) kal. 12,7 mm v oklepni transporter ki ima 12 mm debel oklep. Prestrelitev oklepa je bila možna samo s pancirno kroglo ( jeklena krogla oblečena v tombak) in to samo pod pogojem da je kot pri zadetku bil od 80-100 stopinj, vse drugo se je odbijalo. Primerjati 12,7 mm z 8 mm in to po moči, hitrosti, energiji- nemogoče, pa še z lovsko kroglo.

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    glede prebojnosti je največ odvisno od tipa krogle
    vem pa, da so pred leti oče in še nekaj lovcev streljali skozi železno plato,ne vem koliko mm debelo.streljali so z 7x64 in .243win,težko verjeti,ampak 7x64 te plate ni prebila, 243 pa,ne vem pa kakšna krogla je bila pri 7x64 in kakšna pri 243win,vem pa da sta obe bili lovski......zanimivo kajne

  9. #19
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Khmmmm. 8X57IS!!

  10. #20

    Privzeto

    Večina mojih kolegov, kateri so precej streljali z vojaškimi naboji je že zamenjala cev na puški. Tudi to je zanimivo

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •