Stran 1 od 12 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 114

Tema: bushnell strelni daljnogled

  1. #1

    Privzeto bushnell strelni daljnogled

    Odločil sem se nabaviti streljni dalnogled Bushnell elite 4200 2,5-10x50 firefly.Poskusil sem ga uvoziti iz ZDA,pa ga ne morem zaradi njihove zakonodaje.Pri Rodeo teamu pa mi je še enkrat dražji kot v ZDA.
    Je kakšna cenejša varianta kot Rodeo team?
    Lepo se vam zahvaljujem za informacije.
    P.S. Sem novi član foruma,pa mi ne smete zamiriti,če bom kakšno neumnost napisal.Še to moram povedati,da sem z letošnjim letom lovski pripravnik in da bom vsakega nasveta zelo vesel.
    :icon_smile:

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Wink

    Lovro dobrodošel!

    Nimamo ti kaj zameriti, ti kar vprašaj kar te zanima.

    Drugače glede ELITE 4200, je zelo dober strelni daljnogled in je dobra izbira. Za svetovanje, če ga lahko kje kupiš ceneje skoraj ne verjamem, ker so Rodeo team generani uvoznik za Slovenijo. Razen,če se najde kakšen rabljen ali na kakšni "razprodaji"

    Glede uvoza iz USA, je z novim letom prepovedano prodajat strelno optiko vse vrste. Prej je bilo samo z vojaškim križom. To so se odločili na podlagi, da se ne uporablja proti njim v tretjih džavah (kar neki...).Tudi sam sem hotel nekaj nabaviti pa ni in ni šlo. Moraš imeti izvozno dovoljenje (torej samo trgovci).

    P.S:probaj iz Kanade
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  3. #3

    Privzeto

    Se mi je zdelo,da je moralo biti v kratkem neka sprememba,ker sem še lansko leto zasledil link na forumu.Kaj hočemo.Takrat nisem bil še pripravnik,pa tudi daljnogleda nisem rabil.
    Bom poskusil kakšen rabat iztržit.:icon_:
    Hvala za pojasnilo wolf1.Mal sem bil razočaran,ko sem dobil na email sporočilo,da mi ne morejo dobaviti noročeno.Sem se pa odločil glede na pohvale na forumu o tem daljnogledu,da ga vseeno nabavim.Tudi od lovcev,ki jih poznam same pohvale o teh daljnogledih.

  4. #4

    Privzeto

    Lovro, lep lovski pozdrav. Ja to je vse res kar pravite, probaj se zdilat za neko ugodno varianto. ČE ne gre pač pojdi tam kjer ti dajo na obroke, oni kupijo od uradnega uvoznika ti pa na obroke od njih, če ti je to lažje kot naenkrat dati celotni znesek, npr. Medoc šport je tak v grosupljem, pa še kdo.

    Mogoče ti tu še najbolj lahko pomaga veper, se bo sigurno oglasil, če ne mu pa pošlji zs.

  5. #5
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Evo orlova sem se oglasil,pa nimam kaj dodati tvojemu pisanju in to je to
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #6

    Privzeto

    Hvala orlova6 in Veper.Verjetn bom res nekaj takega naredu.Sicer se mi pa ne mudi tako,da bi pa moral zdaj pa na vrat na nos nekaj ukrenit.
    Počas se daleč pride!(hitro pa še dlje!?!?)

  7. #7

    Privzeto

    Tale tukaj ni točno to kar si iskal, ima osvetlitev križa in ne firefly:

    https://ssl.kundenserver.de/www.rifl...ript?cat=optik

    www.riflescope.de

  8. #8

  9. #9

    Privzeto

    Najlepša hvala Janez!
    Ne vem pa kakšna je razlika med osvetljenim križem in fireflay.Fireflay mi je pokazal prijatel, daljnogleda z osvetljenim križem pa nisem še imel priložnost videti.

  10. #10

    Privzeto

    Osvetljen križ pomeni, da je na križ usmerjen svetlobni vir (dioda), lahko ga uklopiš in nastaviš jakost. Pri majhni svetlobi -npr. delna luna brez snežne podlage, lahko osvetlitev primerno znažaš, da ti ne presvetli cilja. Takšni daljnogledi potrebujejo baterijske vložke in stikalo za uravnavanje osvetljenosti.

    Pri fire-fly je na križ nanošena ilumiscentna snov (podobno kot na ročnih urah) , ki jo osvetliš z ročno svetilko, nivoja osvetlitve pa ne moreš kontrolirati.

    Ali ena ali druga stvar deluje pa je prvenstveno odvisno od kvalitete optike, nanosov, prepustnostni svetlobe, kontrastov...

    Če ima streljni daljnogled osvetlitev križa, še ne pomeni da je uporaben za ponoči in ravno pri nočnem lovu glede optike velja: malo denarja malo muzike.

    (Zelo malo denarja in veliko muzike , pač če ti to lasna etičnost in kriminalnost dopuščata, je pa poceni daljnogled, pa na puško pritren žaromet. Zame to ni lov ampak pobijanje, ampak nekateri šparajo ne samo pri denarju ampak tudi pri etičnosti in poštenju)

Stran 1 od 12 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •