Stran 1 od 9 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 86

Tema: Ekspres puške

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto Ekspres puške

    Zanima me če ima kdo od vas izkušnje z ekspres puško?
    Kakršna koli informacija je dobrodošla.


    Lp.

  2. #2

    Privzeto

    prijatelj ima komaj novo od zoli-ja s sirokokotnim daljnogledom karl kaps v kalibru 9,3x74. puska je lepa, majhna in kompaktna in jo uporablja za pogone.
    slisal sem, da je s tako pusko velikokrat problem, da se lahko zgodi, da strela ne gresta oba strela iz prve in druge cevi v isto piko...ce ima tak problem puska, jo moras poslat v tovarno, da ti se enkrat cevi "odlepijo" in zasvacajo skupaj, da bosta streljali v isto piko. to pa seveda stane!!!

    po drugi strani pa taka puska, je zelo lepa, samo mislim da za na pogone je primernejsi karabin, ce ze moras kupoavt novo pusko in si tako resil vse probleme.
    tudi za na lov na srno ali drugo si nosis s sabo vedno dve cevi, ki seveda tezita, strelajl, ce bos streljal, pa bos samo z enim, ne? tako da moras upostevati tudi tezo take puske!!!
    lep pozdarv

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Kaj pa te zanima?

    Nekaj iz lanske sezone:






  4. #4

    Privzeto

    Ufff..... meni so take puške zelo všeč in bi z veseljem imel eno. Tudi mene zanima nekoliko več. Katera puška je to? Kateri kaliber je? Kako si sam zadovoljen z natančnostjo in uporabnostjo puške?

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto

    Jaz se tudi zanimam za puško te vrste!

    Miš93 a je to S2 od Blaserja, kako to da nimaš optike gor in kater kaliber uporabljaš?

    Kako si zadovoljen, natančnost iz obeh cevi itd...

    Mogoče še kaj lastnih izkušenj...

    LP
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Merkel Suhl 140 - 9,3x74R - levo kopito - teža 3,4 kg

    Puška ima zelo dobro "balanco" in res leži - težko opisat - ko jo primeš v roke ti je hitro jasno. Sprednji petelin (desna cev) ima naprožilo. Na puško ne bom dal daljnogleda - na 60 m preko muhe streljava takole:



    Tovarniško je bila puška pristreljena na TUG 19g ampak ni težav tudi z drugimi kroglami - paziti moraš predvsem na hitrost v mojem primeru 700-720 m/s. če polniš sam je toliko lažje.

    Poleg tega da je 2. strel takoj pri roki je prednost tudi ta da imaš lahko v eni cevi mehkejšo kroglo v drugi pa tršo - npr. polni plašč za lisico...

    Pri Merklu delajo tudi lažjo varianto 141 - 2,8 kg (na baskili 28 kal.) s krajšimi cevmi 55cm in možnostjo reguliranja.

  7. #7

    Privzeto

    Miš, lovski blagor.
    A na tarči so streli iz leve cevi in desne streljani posebej? A gre za hladno cev cevi? Ali gre za klasične pare s ca. 7-sekundnim zamikom?

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Klasično - ena za drugo - desna, leva.

  9. #9

    Privzeto

    Zanimajo me cene teh pušk ali kdo ima kakšno informacijo cene, znamke...? Kaj predlagate bok varjanto ali hamerles? Danes sem govoril s trgovcem kateri prodaja FABARM-model ASPEN http://www.fabarm.com/2008catalogue.htm dokaj zanimiva zadeva, cena cca,2.300 eur. Cev narejena v Nemčiji in tudi nastreljena tam (kopia MERKEL) Puška za videti na sliki je kar ok. Kaj mislite, kaj priporočate.

    lp

  10. #10

    Privzeto

    Za lov je definitivno boljša hamerles izvedba,sploh če boš lovil brez optike!!!
    Sicer pa se prej probaj pozanimat kje za kako rabljeno zadevo!!!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

Stran 1 od 9 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •