Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 37

Tema: Smotrnost lova in samouravnavanje narave

  1. #11

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Z največjim veseljem priznam, končno po dolgem času zopet prava tema. Z avtorjem uvodnega prispevka se v največjem delu popolnoma strinjam. Lovstvo je treba ločevati na vsaj tri osnovne in temeljne dejavnosti in sicer na ohranjanje prostoživečih avtohtonih živalskih vrst, varstvo narave in okolja nasploh ter lov ( uplenitev, odstrel takšen ali drugačen ).
    Posebej problematičen je vsekakor lov na malo divjad, ki je v velikem delu države na robu preživetja. In vendar se skozi zimo izvajajo kolektivni lovi na malo divjad tudi tam kjer se skoraj nič ne upleni in vse to z izgovorom, da se tako "ugotovi stanje v lovišču". Vse skupaj postaja v veliko primerih tudi že prav neokusno, nepotrebno in zgleda kot nekak zastarel in preživel kolektivni lovski obred. In če se potem povprašaš po smiselnosti takšnega početja pravega in razumnega razloga za vse to skupaj ne moreš najti.

    Še posebej neokusno in lovsko neetično pa je, ko se en dan pred lovom ali celo zgodaj zjutraj na sam dan lova v naravo izpusti določeno število fazanov, ki se jih potem lovi ??? Več o tem niti ne želim razpredati, ker me lahko zanese in se mi bo zapisalo kaj, kar bi potem izzvalo bučne reakcije kolegov, ki mislijo drugače. Če bi šlo za šolanje psov, bi to še nekako lahko toleriral, ker pa ne gre za to , pa o tem početju seveda nimam niti najmanj dobrega mnenja.

    In kar je še huje, je "lov??" v državnih loviščih, ko se zbere skupina "lovcev???" pred katerimi potem skoraj na cev puške spuščajo tista "umetna revšeta", ki jih imenujejo fazani in jih "po lovsko pokoljejo". Ne postrelijo, namerno uporabljam izraz, pokoljejo. Ko je ta pokolj končam, pa so gospodje polni hvale koliko sto nabojev je v tistih treh urah masakra kdo med njimi porabil in koliko teh fazanskih revšet je poklal. Občasno se številke na posameznika gibljejo tudi preko 100.
    In to naj bi se imenovalo lov in udeleženci tega klanja naj bi se imenovali lovci ???? In to na začetku tretjega tisočletja !!!
    Bom raje končal, ker v nasprotnem bom ta sestavek spremenil v pravi proti lovski pamflet. Velika razlika je med lovcem današnjega časa in lovcem opisanim zgoraj. Res ogromna in ta razlika se bo še poglobila ter slovensko lovstvo na koncu pokopala. Krivi za to pa naj bi bili seveda drugi.

    BRAVO!

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Izpuščanje domačih ptičev pred puške je velika sramota za slovensko lovstvo. Za trening streljanja so izumili glinaste golobe. Verjamem, da vas je tudi na tem forumu veliko, ki ste že sodelovali na takšnem lovu. Nič hudega še imate čas da se spreobrnete, kajti takšni masakri nimajo mesta med slovenskimi lovci.
    Marko Gorše, Nadlesk

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolga blatna vas(po Valvazorju)
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Sraka je lovec in takšni lovci naj bi "prihajali" v LD po končanem izobraževanju
    lovskih pripravnikov toda vem, da temu ni tako.

    "Lovci, ki za mastne denarce zbirajo trofeje po širnem svetu ne sodijo v LD/LZS in bi se morali organizirati v "Trofejaško- bahaško organizacijo.
    Za staro pravdo!

  4. #14

    Privzeto

    Spreobrnil se nebo nobeden nikol Krpan to je tukaj tudi nesmiselno govort,to se dela odkar lovstvo obstaja in se bo delalo še naprej!Pa lahko zganjate še nevem kakšen hrup,ej pa hvala MODERATOR za brisanje

  5. #15
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat zober je objavil: Pokaži objave
    Spreobrnil se nebo nobeden nikol Krpan to je tukaj tudi nesmiselno govort,to se dela odkar lovstvo obstaja in se bo delalo še naprej!Pa lahko zganjate še nevem kakšen hrup,ej pa hvala MODERATOR za brisanje
    Ni za kaj. Za offtopics in žaljenja, namigovanja in posmehovanja vedno na razpolago.

    Admin

    Kot ZR7 pa tole:
    Spreobrnili se bomo mi vsi skupaj, ko bo javnost, ki takega odnosa ne bo in ne dopušča, dosegla stroge kontrole ali še kaj hujšega.
    In takrat seveda bodo jagali samo še premožnejši, legalno ali nelegalno, pa verjetno ne v naših loviščih.
    Ne gre za zganjanje hrupa, temveč le za poudarjanje tistega, kar smo pri podpisu etičnega kodeksa zaprisegli in tistega, kar mora moderni lovec početi tako po napotkih našega šolanja, kot družbe, ki bo vedno bolj naravovarstveno usmerjena.
    Če bomo ostali dinozavrsko zaplankani in samozaverovani bomo kot dinozavri tudi izumrli.

    Ne razumem zakaj je nekaterim tako težko sprejeti te novosti, saj še vedno omogočajo izživeti lovsko strast, pač v malo ožjih okvirih.

    Pričakujte, da bo po vzoru DOPPS-a postala uspešna še marsikatera druga podobna organizacija in bo vplivala na lovstvo pri nas. Tudi na lovsko zakonodajo. In hujši kot bo naš odpor proti spremembam, ki jih želi javnost, večji bodo njihovi pritiski in težje posledice za nas.

  6. #16

    Privzeto

    ...moderated by admin

    Drugače proti bogataškimi lobiji se nebo nikoli spremenilo,pa se nevem kdo lahko na glavo postavi!Lahko bojo mogoče sprejeli to v sloveniji bojo pa potem drugam hodili!Začaran krog!Drugače pa tukaj niso samo fazani kaj pa jelenjad v oborah,pa prašiči ko jih priteče 10 se na vse strelja(pa ni važen kam je zadet) a to pa ni masaker,nevem mal se razmislte kaj pišete!
    Last edited by ZR7; 17. January 2008 at 13:02.

  7. #17

    Privzeto

    Zober, tudi to je klanje in ne lov. Lov je plemenita veščina in od lovca zahteva veliko več kot le posest puške in živ cilj v obori ali slepo streljanje v trop ali jato.

  8. #18

    Privzeto

    Se kar strinjam z mnenjem Kurar-eja in Srake.
    Tudi jaz sem bil pred leti povabljen na lov na fazane, v Prekmurje-Šalovci.(državno "gojitveno" lovišče) Komercijalna zadeva, druščina sicer ok in pohvale vreden organiziran lov.... samo način lova in vse drugo v vezi z njim me je pripeljalo do tega, da sem povabilo sprejel prvič pa tudi zadnjič.To ni za mene prav nobeden lov, temveč sramota za vse tiste, ki kaj takega sploh organizirajo oz. dovolijo, pa tudi za tiste, ki se takih lovov udeležujejo-mo.

    Še danes mi ne gre v glavo, kako se lahko taka lovišča imenujejo gojitvena (oz. so se do nedavnega tako imenovala).

    Lp
    Last edited by vest; 18. January 2008 at 02:25.
    Navkreber je včasih težko hoditi, se pa s cilja lepše vidi...

  9. #19

    Privzeto Smotrnost lova in samouravnavanje narave

    Strinjam se z mnenjem Zobra ki je objektivno.

  10. #20
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat janko je objavil: Pokaži objave
    Strinjam se z mnenjem Zobra ki je objektivno.
    Saj tega nihče ne zanika. Vendar ali je prav, da se tako dogaja?
    Neko dejstvo, ki nam v bodoče lahko onemogoči nadaljno dejavnost, če se omejim samo na to, ne smemo sprejemati kot gotovo. Kot organizacija in kot posamezniki se moramo prilagoditi!

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •