Stran 45 od 45 PrvaPrva ... 354142434445
Rezultati 441 do 448 od 448

Tema: Dolgi streli s kroglo in lovska etika

  1. #441

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Če piha rahla sapica (10km/h) je na tej razdalji korekcija 3,36m (vsaka krogla ima malo drugače). In sodeč po drevju je takrat bolj pihalo. Pa tudi zadetek je bil približno toliko levo.
    Prvega zadetka se na posnetku ne vidi, je pa bil približno pol metra levo, po popravku 1 moa, je pa zadelo v namerino točko.

  2. #442

    Privzeto

    Citat LRHunter je objavil: Pokaži objave
    Prvega zadetka se na posnetku ne vidi, je pa bil približno pol metra levo, po popravku 1 moa, je pa zadelo v namerino točko.
    Še enkrat poglej pa boš mogoče mnenje spremenil (meni video ni več dostopen). V tistem vetru je vsak strel "na srečo". Plata pa sigurno ni bila zadeta saj je bil zadetek par metrov levo v skali. Tudi drobci krogle niso mogli zadeti skalo saj je plata visela na previsu pred njo.
    Ravno zato se uporabljajo velike papirne tarče na katerih se vidi zadetek in je možno korigirati.
    In tekem na velike razdalje je kar nekaj tudi pri nas. Tu je mesto za preizkus strelskih sposobnosti.
    Last edited by alojz1; 3. October 2014 at 11:47.

  3. #443

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Še enkrat poglej pa boš mogoče mnenje spremenil (meni video ni več dostopen). V tistem vetru je vsak strel "na srečo". Plata pa sigurno ni bila zadeta saj je bil zadetek par metrov levo v skali. Tudi drobci krogle niso mogli zadeti skalo saj je plata visela na previsu pred njo.
    Ravno zato se uporabljajo velike papirne tarče na katerih se vidi zadetek in je možno korigirati.
    In tekem na velike razdalje je kar nekaj tudi pri nas. Tu je mesto za preizkus strelskih sposobnosti.
    Alojz, kakšna plata? Plate sploh ni, je samo skalna stena... Posnetek je na youtubu dostopen vsem...

  4. #444

    Privzeto

    Sedaj je pa skrajni čas, da prenehamo s to jalovo debato "zadeti plato" 40cm na 1400m.
    V skale lahko strelja vsak. Potem pa si na mestu zadetka zamisli center.
    Kolikor sem videl je bil na posnetku na 1200m črna točka (meni je izgledala plata). In levo od te točke je bil zadetek. Jaz in vsak drug bi meril v to vidno točko (pa naj bo karkoli že).
    Posreduj mi prosim dostop do videa, da še enkrat pogledam. Tole pa zaključimo.

  5. #445

    Privzeto

    Citat LRHunter je objavil: Pokaži objave
    Alojz, kakšna plata? Plate sploh ni, je samo skalna stena... Posnetek je na youtubu dostopen vsem...
    Sedaj pa ne vem več. Ali načrtno zaj.... vse tukaj in na drugih forumih. So na Strelcu tudi videli plato. In še citat komentarja: Še dvesto metrov pa malce večji gong pa bo
    Cilj je bil namreč zadeti gong na 1400m.
    V hrib streljat zna pa vsak. Pa posnet in ploskat tudi.
    Last edited by alojz1; 3. October 2014 at 15:52.

  6. #446

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Sedaj pa ne vem več. Ali načrtno zaj.... vse tukaj in na drugih forumih. So na Strelcu tudi videli plato. In še citat komentarja: Še dvesto metrov pa malce večji gong pa bo
    Cilj je bil namreč zadeti gong na 1400m.
    V hrib streljat zna pa vsak. Pa posnet in ploskat tudi.
    Sprazni si predalnik pa ti pošljem posnetek... Če najdeš plato pa boš moral resno razmislit o kakem pregledu pri okulistu 😄 malo šale... Na forumu strelec ne sodelujem... In prosim da nehaš omalovaževat ostalih!

  7. #447

    Privzeto Lovska etika - avtopirš

    !. maj je tu in odprl se je lov na srnjad.1. maja sem že ob 04.00 uri sedel na preži, kjer sem v mesecu aprilu pogostokrat videl enoletnika B.Žal se je moje čakanje končalo tako, da se je z avtomobilom 06.50 uri pripeljal moj solovec in 200 m od preže oddal strel /po njegovem pripovedovanju na enoletnika B./ Kaj mislite kako se je končalo? Iskanje s psom rezultat O.
    Naslednji dan sem obiskal drugi predel v lovišču sedel na prežo ob 18.45 uri. Ob 19.35 uri ko sem pričakoval, da bo srnjad začela izstopati se je zopet pripeljal drug solovec, me iz avtomobila pogledal z daljnogledom in se odpeljal. Zapustil sem prežo in odšel domov.
    Hočem povedati, da se to pri nas dogaja že kar nekaj časa, namreč avtopirš domačih lovcev /k sreči bi jih lahko preštel na prste ene roke/,da ne govorim kaj se dogaja v času ko imamo lovske goste. Tudi njih se prevaža z avtomobili po celem lovišču. Razočaran sem nad takim početjem zato jih opozarjam posledično me potem nimajo preveč radi, vendar bom vseeno vztrajal v prizadevanju, da take člane opozorijo naši voljeni organi. Vendar bo težka. Kršilci so predvsem člani UO. Zaenkrat jim bom posredoval članek univ.dipl.pravnika Bojan Avberška objavljenega v Lovcu štev. 10 iz leta 2010.
    Kaj lahko še storim. Prosil bi vas za vaša mnenja, saj mi bodo pomagala pri preprečevanju neobzirnega plenjenja posameznikov.
    Enoletnika B pa sem kljub temu že uplenil, seveda z preže in šele ko sem se povsem prepričal, da bom lahko oddal lovsko pravičen strel.

  8. #448
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ne gre samo za kršitev lovske etike, če govorimo o lovu iz avtomobila. Gre tudi za kršitev zakona o divjadi in lovstvu in tudi kazenskega zakonika. Za obravnavanje teh stvari so v LD pristojni čuvaji, in seveda tudi pristojni državni organi.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 45 od 45 PrvaPrva ... 354142434445

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •