Stran 44 od 45 PrvaPrva ... 34404142434445 ZadnjiZadnji
Rezultati 431 do 440 od 448

Tema: Dolgi streli s kroglo in lovska etika

  1. #431
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Veter je izrednega pomena pri dolgih strelih - večkrat probal na tarčo.
    Pa še nekaj, v vojski sem bil pri artileriji pa ima granata ubibože J pa teže in hitrosti pa jo veter vseeno pošteno zanese iz poti, kaj potem ne bo ene krogle.

  2. #432

    Privzeto

    Citat LRHunter je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem bil zraven ko se je tisti filem snemalo, smo predvidevali tudi veter in poravit smo mogli približno pol metra za drugi strel.
    Če piha rahla sapica (10km/h) je na tej razdalji korekcija 3,36m (vsaka krogla ima malo drugače). In sodeč po drevju je takrat bolj pihalo. Pa tudi zadetek je bil približno toliko levo.

  3. #433
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    100 m od puške lahko piha drugače kot na 500 m.

  4. #434
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    malo je treba znat opazovat okolico, kar pa long range strelci/lovci obvladajo.

  5. #435
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Sigurno, da izkušnje zelo pomagajo, gledajo tudi na zastave.

  6. #436

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    malo je treba znat opazovat okolico, kar pa long range strelci/lovci obvladajo.
    Prav gotovo. Vendar se vetrovne razmere lahko spremenijo v trenutku in strel pade čisto drugam.
    Pri strelu na tarčo se temu reče smola in ponoviš ali se sprijazniš s slabšo uvrstitvijio če si na tekmi.
    Pri strelu na divjad pa neodgovornost in neetičnost!
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #437

    Privzeto

    Da se vsemu temu vetru izognete, bi priporocal, da ne streljate na 150m+

  8. #438

    Privzeto

    Citat lisičnik je objavil: Pokaži objave
    Da se vsemu temu vetru izognete, bi priporocal, da ne streljate na 150m+
    Ker očitno veš o čem govoriš in da se jaz ne trudim, bi te prosil za kakšne preračune, mogoče v tabelah, v katerih boš ovrednotil te zamike glede na določeno hitrost vetra in na različnih razdaljah.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #439

    Privzeto

    Ne rabiš tabel. Vse je že v kalkulatorju. Samo hitrost vetra je treba ugotoviti in smer.
    Ja, pa sunki so tudi. Pa strižni vetrovi. Dokler tega nisem ugotovil sem tuhtal zakaj je kakšen strel tako mimo. Sedaj streljam le v brezveterju.
    MK na 50m je tudi zeloo občutliva na veter.

  10. #440
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    S kalibrom 17hmr brez težav upleniš lisico na 150m, ampak samo v popolnem brezvetrju. 1,1g težko kroglico že rahla sapica na 100m odnese par cm iz smeri, kar sem opazil že na strelišču. Tako da če je kaj vetra, raje sežem po 30-06. Na več kot 200m pa itak ne streljam, saj nisem dosedaj niti še imel možnosti, da bi luknjal vsaj papir na 300m ali več.

Stran 44 od 45 PrvaPrva ... 34404142434445 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •