Stran 3 od 17 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 167

Tema: 7x57R

  1. #21
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Od letos uporabljam RWS 7X57R s KS 8g kroglo in sem z njo zaenkrat uplenil dva gumabra. Ob na istem mestu, na zalaz in cirka 120m. Zanimivo je, da se mi je drugi postavil le kakih 5m stran od mesta, kjer sem kaka dva tedna prej ustrelil prvega.


    Glede krogle imam pa izkušnje takšne. Izstopna rana cirka 4cm v obeh primerih, krvna sled dobra. Zlasti na nastrelu je vedno zelo veliko krvi. Je pa tako, da prvega sem zadel malenkost višje in že proti preponi med prebavili in prsnim košem ter je obležal na mestu. Niti koraka po mojem ni naredil pa ga nisem zadel v hrbtenico.

    Drugega pa sem zadel po šolsko v zgornji del srca in je najprej padel, nato takoj vstal in odšel kakih 50m daleč v gozd. Sem že pomislil, da bom prvič moral iskati divjad zaradi zastrelitve, kar bi mi bilo skrajno mučno, saj se nikoli res nikoli ne odločim za strel, če nisem 100% tako glede samega strela kot če je divjad primerna za odstrel. No po pregledu nastrela in krvi sledi vidni s prostim očesom sem vedel, da je pri gozdnem robu in je v zavetju našel večni mir. Niti pol metra od tam kjer je vstopil v gozd je tudi počakal.


    Podpludbi sta bili v obeh primerih sprejemljivi (torej sta bili, ampak ne katastrofalni), kaliber pa se mi zdi vredu. Po tabelah je 8g na 100m boljši kot recimo 9g, a ker sam streljam samo srnjad je to tako zame vedno dovolj.


    Odsun mi je še posebej všeč, saj je zanemarljiv glede na ostale teže krogel, cena za 50 kom pa je 46€ kar je zame tudi vredu.

  2. #22
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Po zadetku s to kroglo včasih žival steče kot da bi bila zgrešena a se kmalu zgrudi.

    Pri ceni pa si se najbrž zmotil .

  3. #23

    Privzeto

    20 kom je slabih 50 evrov...

  4. #24
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Res je, se opravičujem za 20 nabojev sem plačal 46€.

    Drugače pa po vdeh zadetkih težko sodim kroglo, a vsaj tokrat mi je še kar služila, na koncu leta pa bom še napisal za primere srnjadi, ki jo še nameravam uplenit letos.

  5. #25
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto 7x57R

    V tem kalibru imam bokarco ZH nastreljeno na Normo 10,0g Teil.spitz, ker pa imam samo še 6 kosov, novih ne delajo več.Zato prosim za nasvet kaj nabaviti.Uporabljam jo samo za lov na div.prašiče.Hvala

  6. #26

    Privzeto

    Poskusi čeha 11,2 g krogla spce, tista z robom. Meni je bila za jelenjad in pračiče v redu.

  7. #27

    Privzeto

    Moje priporočilo je isto. Čeh SPCE 11,2 g.

  8. #28

    Privzeto

    Čeh SPCE ali novejša SBT Sierra game king je ok.

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Malo dražje od čeha, vendar preizkušeno dobro, vsaj pri nas nas kar nekaj uporablja RWS TIG 11,5g (moderno ime je ID CLASSIC). Sem videl že kar nekaj odraslih jelenov ustreljenih s tem, vse padlo v razdalji 50m (tudi moj:icon_:). Za prašiče je prav tako fajn.

  10. #30

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Za prašiče je prav tako fajn.
    Dvomim, da bi se prašiči strinjali s teboj.:icon_:

Stran 3 od 17 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •