Stran 3 od 41 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 403

Tema: Čiščenje Orožja

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    no jst ko sem imel tudi v kratkem probleme z enakim drilingom...sem tudi probal z balistolom,pa se ni obneslo!
    priporocam ti,da najprej posprejaj z WD-40,pusti kako urco ali dve,poskrbi,da se sprej razleze po celotni povrsini cevi nato pa suho "cunjo" parkret skoz potegni! ta postopek ponovi dvakrat,pol pa upostevaj kar ti je teo predlagal-skatla nabojev...js sm kr uspesno spravil rjo iz cevi!
    pol naprej pa samo balistol,da bo cev namazana!

    lp

  2. #22

    Privzeto

    Mogoče se bo marsikomu zdelo napačno, je pa to moja praksa že vrsto let. Puško oz. notranjost cevi očistim največ dvakrat letno, kljub intenzivni jagi. V kolikor je zunanjost mokra ali vlažna jo pustim, da se osuši, potem pa z skoraj nemastno (balistol olje) krpo na hitro par krat potegnem po kritičnih mestih in to je vse. Do sedaj nisem imel kakšnih problemov, je pa res da se ne sveti kot na prospektu, pa nič zato, saj je vendar delavna puška in ne puška za razstavo. Zdi se mi ,da nekateri s čiščenjem preveč komplicirajo, saj nepravilno očiščena (ostanki olja) cev ali nabojnik prej slabo vplivata na lego zadetka kot neočiščena. To so sicer moje ugotovitve in mnenja in jih ne vzemite kot nasvet.
    Navkreber je včasih težko hoditi, se pa s cilja lepše vidi...

  3. #23

    Privzeto

    Vest, popolnoma se strinjam z tvojimi ugotovitvami.Po čiščenju cevi, je prvi strel vedno zamaknjen od lege ostalih zadekov.Najbrž se to dogaja zato, ker cev nikoli ne moreš popolnoma razmastit po čiščenju.To stori šele prvi iztreljeni naboj.Vsaj pri meni se to dogaja.

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Kudu in vest (s tem nocem nic slabega povedat za vajin odgovor)..oba vaju popolnoma razumem,samo diver ima drugacne probleme kot jih vi2 sedaj opisujeta..pa ce ze govorita o tem,je tudi puska od puske razlicna,nekatere cevi hitro postanejo "rjave" (ce se osredotocimo v notranjost cevi),spet druge ni potrebno skoraj nikoli cistiti..odvisno je seveda tud od tega,katero municijo uporabljas,koliko jagas,kdaj,kje..

    diver ti kar probaj,tako ko sem ti napisal,pa bos videl da bo..ce pa se z wd 40 ne bo slo,potem si pa nabavi roblo,kot je misica predlagal!

    lp

  5. #25

    Privzeto

    Jaz puškine cevi med sezono nimam namazane, drugače povedano ima za sabo najmanj en izstreljen strel.
    Po sezoni odvijačim cev (Blaser R93) in grem nad njo z balistolom, WD40, odstranjevalci bakra na amanijakovi osnovi in jo drgnem dokler mi ne zmanjka volje. Tako spravim ven večino zapečenega smodnika, bakra oziroma tombaka pa verjetno ne odstranim vsega.
    Po takem temeljitem spomladanskem čiščenju cev potrebuje nekaj strelov, da spet zadeva tam kot je treba (točnost) in dela majhne grupe (natančnost).

    Če meniš da moraš cev imeti namazano, potem svetujem da jo nastreliš z oljnim strelom (cev prej namazana z oljem, pred uporabo pa na suho "potegnena").

    Razlika v legi zadetka med streljano cevjo in "oljno" cevjo je lahko precejšna.

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    no jst mal veckrat zadevo precistim..sicer nevem ce je potrebno,ampak ko gres u brakado(pogon),se v cev nabere in listje,sneg,zemlja,itd..
    zato mora moja puska veckrat na generalno..in mogoce tudi zato,ker je cz,katerega se pa hitro prime rja.

    Ne Janez,ne streljam z mastno cevjo,vedno preden grem potem na jago,jo s suho coto predrgnem,ampak ce hoces,da ti ne rjavi,jo pac pustis namazano v omari!
    drugace pa vem da je zadetek iz suhe ali namazane cevi lahko tudi vec kot 10 cm na 100m..sem probal,sicer na zivi tarci(pozabil sem,da sem jo prejsnji vecer namazal),ko sem na 70 korakov zgresil celega gumbarja!

    Blaser ima pa verjetno tudi malo bolso cev kot ceh

    lp

  7. #27
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat andrej win je objavil: Pokaži objave
    no jst mal veckrat zadevo precistim..sicer nevem ce je potrebno,ampak ko gres u brakado(pogon),se v cev nabere in listje,sneg,zemlja,itd..
    ...
    V tem primeru bi bilo bolje pomisliti na zaščito. kajti če s cevjo zajameš tujek v cev, te to ob morebitnem strelu lahko drago stane.
    Jaz za take primere enostavno prelepim ustje cevi z električarskim lepilnim trakom črne barve. Črne seveda zaradi manjše opaznosti.

    Prilepim tako, da ga močno napnem in neprodušno zaprem celotno ustje. Ob strelu pritisk smodniških plinov pretrga trak preden do tja prispe krogla. Razlike v zadetku po mojih preizkusih ni.

  8. #28

    Privzeto

    Tudi jaz ravnam podobno kot Vest. Orožje v glavnem čistim 2-3 krat letno. Če je dež jo od zunaj obrišem ali posušim in potem namažem z Balistolom, cevi pa bolj poredko. In v nobeni cevi nimam nič nagriženo ali rje. Malo pa imam od zunaj, ker tudi tam včasi pozabim temeljito pobrisat Pri šibrovki je isto. Od zunaj pobrišem, cev od znotraj bolj poredko.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #29

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    V tem primeru bi bilo bolje pomisliti na zaščito. kajti če s cevjo zajameš tujek v cev, te to ob morebitnem strelu lahko drago stane.
    Jaz za take primere enostavno prelepim ustje cevi z električarskim lepilnim trakom črne barve. Črne seveda zaradi manjše opaznosti.

    Prilepim tako, da ga močno napnem in neprodušno zaprem celotno ustje. Ob strelu pritisk smodniških plinov pretrga trak preden do tja prispe krogla. Razlike v zadetku po mojih preizkusih ni.
    Pa je to sigurno varna zadeva? Nevarno je že, če v cev pride malo snega in ga recimo smodniški plini ne stopijo pa lahko pride do uničenja cevi. Hmmm... jaz ne vem, če bi to počel.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    ZR7,to sem dal samo za primer,tudi jaz ponavadi tako naredim,kot si ti rekel,z lepilnim trakom..
    naredilo se je pa ze,da pades v sneg,ali v blato...in je po moje potrebno cev pocistit doma,da bi s polno cevjo streljal,mi pa se na kraj pameti ne pride!!

    lp

Stran 3 od 41 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •