Stran 36 od 41 PrvaPrva ... 26323334353637383940 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 351 do 360 od 403

Tema: Čiščenje Orožja

  1. #351

    Privzeto Čiščenje orožja

    Borzon, zelo dober prispevek. Mnogi bi bili hvaležni, če bi se našel nekdo, ki bi o čiščenju orožja pomagal s stalnimi nasveti in opravil sprotna testiranja. Na podoben način kot kolega Štimec za optiko.

    Hoopes pa ti dobavi Tomaž iz Maribora, kolikor hočeš. Preverjeno.

    Lepe praznike tebi in vsem ostalim forumašem, jutri pa že dober pogled.

  2. #352
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Moj nasvet kar se tiče lovskega orožja je zelo preprost in ga tudi sam tako izvajam. Predno grem na jago cev na suho obrišem z 2-3krpicami, ko se vrnem iz jage pa cev naoljim in obrnem puško z cevjo navzdol v omari. V primeru da sem streljal, pa še dvakrat z naoljeno krpico potegnem, preden jo naoljim in dam v omaro... Vsako leto pa jo še 1-2x konkretno očistim(razbakrim). Ponavadi pred nastrelitvijo, ker kot je Borzon rekel, se zna prestavit mesto zadetka.

  3. #353
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Med Jadranom in Triglavom
    Prispevki
    43

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Moj nasvet kar se tiče lovskega orožja je zelo preprost in ga tudi sam tako izvajam. Predno grem na jago cev na suho obrišem z 2-3krpicami, ko se vrnem iz jage pa cev naoljim in obrnem puško z cevjo navzdol v omari. V primeru da sem streljal, pa še dvakrat z naoljeno krpico potegnem, preden jo naoljim in dam v omaro... Vsako leto pa jo še 1-2x konkretno očistim(razbakrim). Ponavadi pred nastrelitvijo, ker kot je Borzon rekel, se zna prestavit mesto zadetka.
    @Tomaž

    Se popolnoma strinjam z tem kar si napisal. Pred vsako uporabo je potrebno puškino cev očistiti oziroma raroljiti (pobrisati na suho). Če tega ne naredimo, se nam pojavi težava, ko se ob iztrelitvi projektila pojavi zelo velik pritisek med kroglo, oljem in cevjo. Ker se laično rečeno olje ne more "umakniti" krogli, ga krogla potisne globoko v same pore puškine cevi. Pri tem se lahko pojavi celo tako velik pritisk, da nam vidno poškosuje samo cev v notranjosti. Cev po "oljnem strelu" več ni točna in se ji nenatančnost expotencialno narašča.
    Kar hočem povedati je to, da je potrebno puskino cev OBVEZNO pred uporabo pobrisati do suhega.

    Robla solo MIL: To je sicer zadovoljiv preparat narejen na osnovi amonijaka, ima pa eno veliko pomanjklivost in sicer to, da nažira bromuro cevi (tako kt vsi preparati na osnovi amonijaka). Ob nepravilni oziroma nepazljivi uporabi se nam kmalu zgodi da postane zunanjost cevi lisasta in nagrižena. Robla bokaj užinkovito odstranjuje kovinske soli in bakrove ostanke, malo slabce pa karbonske ostanke. Roble "naj" se v puškini cevi nebi pustilo več kot 8 ur. Po uporabi vidimo, da se tekočina iz cevi obarva, kar je znak da je robla odgrizla ostanke bakrovih zlitin.


    Spraševali ste katera so namenska čistila: Sam načrtno nisem napisal katera so, zaradi slabih izkušenj iz preteklosti. Na spletu lahko najdete veliko vrsto namenskih čistil, od katerih so nekatera boljša in nekatera malo manj boljša.

    Sam ne uporabljam čistil na bazi amonijaka, ker le ta tudi ob pravilni redni uporabi škoduje orožju.

  4. #354
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kaj pa meniš o kovinskih ščetkah, ki jih eni priporočajo za občasna čiščenja cevi ?

  5. #355
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Kovinske ščetke(medenina/baker) z pravilno rabo so obvezen pripomoček pri čiščenju cevi s tem da se jih ne uporablja vsak dan ampak le občasno... Osebno za lovsko puško uporabim te ščetke ene 2x letno, ko cev razbakrujem oz konkretno čistim...

  6. #356
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Severna primorska
    Prispevki
    6

    Privzeto

    Pozdravljeni!
    To je moja prva objava in kot nov uporabnik na forumu vas hkrati lepo pozdravljam!
    Letos sem začel s pripravništvom zato se mi tudi poraja vse več vprašanj.
    In da kar začnem s prvim....Zanimajo me vaše izkušnje s sledečo zadevo.

    Avstrijski Fluna Tec je razvil paleto inovatvnih izdelkov za zaščito in nego orožja ter ostale opreme. Revolucionaren napredek med dosedaj znanimi mazivi je naredil z keramičnim mazivom Gun Coating. Gun Coating je inovativno, tehnološko napredno, keramično mazivo. Odličen je za vzdrževanje in konzerviranje vseh vrst orožja in nožev. Njegove poglavitne prednosti pred do sedaj znanimi mazivi so, da je brez vonja in barve, ne pušča ostankov (ne dela šmira). Gun Coating daje dolgotrajni efekt z visoko proti-korozivno zaščito, zaradi suhe površine se na orožje ne lepi prah. Ne spremeni lastnosti od -40°C do 750°C. Orožje ščiti pred vodo, krvjo in znojem.

    Gun Coating priporočajo in uporabljajo:

    Blaser, Mauser, Anschütz, Steyr Mannlicher, Vöere, Rössler Waffen (Titan), Umarex, Hauptmann, Fanzoj Waffen, Scheiring, Pritz Jagdwaffen in mnogi drugi.


    Zgornji tekst sem kopiral s spletne trgovine. Upam da ne kršim kakšnih pravil ker moj namen ni reklamirati vendar v tem tekstu so vse informacije ki me dejansko tudi zanimajo.
    nikjer namreč ne zasledim kakšne debate o tem mazivu in me zanima zakaj, je vse to le spretna trgovina ali je to res neka blazno nova dobra stvar?
    do zdaj sem sam poznal le olje kot zaščito za orožje, res pa je da nimam nekih velikih izkušenj.
    torej da ne bom predolg(če že nisem), res bi rad čimveč mnenj koga ki to uporablja oziroma če ne zakaj ne?Ali se obnese ali ne?
    hvala in LP

  7. #357
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    V temi Risanice-Geco je bilo nekaj napisanega! Bo pa ti Tomaž sigurno znal svetovat!

    Dobrodošel!!

  8. #358

    Privzeto

    Včasih, ko so bile korozivne netilke in smodnik je bilo treba tudi z milnico cev sprati.
    Danes to ni potrebno. Čistila, ki jih je omenil AJ zadostujejo za lovsko orožje. Danes marsikomu puška bolj na zunaj rjavi kot znotraj. Zato je zaščita proti vlagi in potnim rokam bolj pomembna.
    Notranjost cevi pa je ogrožena, če po streljanju ne odstranimo ostankov in ne namažemo. Ostanki vežejo vlago iz zraka in ta škoduje materialu. Prav tako ostanki krogel, ki so prevlečene z molibdenom (črne krogle).
    Dve kovini, vlaga in imamo elektroerozijo (galvanski člen). Ta erozija je med vsemi kovinami. Najbolj pa med aluminijem in bakrom (te kombinacije pri puški ni).
    Moje mnenje. Ne pretiravat z raznimi sredstvi. Sploh na bazi amonijaka. Tudi odstranjevanje bakra nekateri prakticirajo po par tisoč strelih.
    Sicer bomo pa na te stvari sedaj, ko se je sezona začela pozabili. Do naslednjega leta.

  9. #359
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Severna primorska
    Prispevki
    6

    Privzeto

    hvala!
    alojz1, kako je bilo to mišljeno "zadostuje za lovsko orožje"?
    to pomeni da le ni tako naj naj kot ga oglašujejo?
    prebral sem si geco temo in vidim da uporabniki pišejo o spremembi lege zadetkov.
    Samo nisem razumel ali le prvi strel nosi višje ali tudi naslednji?
    No pa nočem biti en izmed tistih pripravnikov ki iščejo dlako v jajcu že prvi dan, ampak tukaj na forumu iščem mnenja ker moj mentor in ostali lovci s katerimi sem govoril ne poznajo tega, tako da imam info edino od trgovca.Prav tako imam v lasti samo kaliber 22lr kateri naj ne bi bil tako občutljiv in zahteven za čiščenje, vendar me zanima tudi za v bodoče ali je pametno nabavit to stvar ali je mogoče boljše če tudi jaz pristanem na klasiki kot je balistol ki ga imajo več ali manj vsi lovci ki jih jaz poznam.
    LP

  10. #360

    Privzeto

    AJ. Puške niso od včeraj. Je pa res, da smo včasih poznali le par olj za orožje. Danes je pa tako kot kozmetika. Vsi tekmujejo v reklamah in prodaji. Pač tržna niša.
    Prvi strel iz slabo razmaščene puške zna biti drugje. Kakor tudi po odstranjevanju bakra.
    Da boš razumel. Tekmovalec je z 308 postreljal 8.000 nabojev predno je opazil zmanjšano natančnost. Puško ja očistil bakra (prvič). Po čiščenju je opazil večji raztros, ki pa je po 50 strelih izginil.
    Sedaj pa pomisli koliko ti streljaš.
    Tudi jaz sem pomislil, da je treba baker odstraniti. Z puško sem lovil 16 let. Kupil sem čistilo in glej - oblog sploh ni bilo. Po vsakem streljanju sem le z mastno krpo namazal in čez par ur očistil do suhega.
    Ne puščaj neočiščene puške dalj časa in boš največ naredil zanjo.
    Balistol je pa dober za vse. Tudi za čevlje namazat, pasji usnjen povodec ali kot kapljice za uho.
    Samo divjad ga nima rada.
    Last edited by alojz1; 2. May 2014 at 22:07.

Stran 36 od 41 PrvaPrva ... 26323334353637383940 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •