Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 61

Tema: 223 rem Risanice

  1. #11

    Privzeto

    Dober pogled,ter obilo strelskih užitkov,ti želim pri novi pridobitvi!

  2. #12

    Privzeto

    Sam uporabljam zastavino 223. Uporabljam strelivo RWS 3,6g. na češko municijo je nekako nisem uspel navaditi oz. nastreliti. Optika Bushnel 3-9x42. Z njo pobiram predvsem lisice in mladiče srnjadi. Predvsem mi je všeč ker je priročna in lahka, pa tudi dovolj precizna. sam sem z njo zodovoljen pa še zelo poceni sem jo dobil.

  3. #13

    Privzeto

    Me zanima če kdo strelja z 223rem(zastava) Hinterberg naboje in kako se kaj obnesejo?Mam jih možnost dobiti ceneje cirka 60 kom!

  4. #14

    Privzeto

    Hirtenberger je pred časom naboje pod kalibrom .243 polnil z Nosler kroglami, ampak ni šlo za Partition (predelna stena) ampak Nosler Solid Base (običajen delno-oplaščen izstrelek). Tako da ni nujnu da Hirtenberger Nosler pomeni Partition, čeprav Nosler dela tudi Partition krogle v .224 Diametru (60gr).

  5. #15
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Zober, tole bo malo offtopics, a vseeno le v informacijo, ker gre verjetno za iste krogle.

    Imel sem srečo dobiti Hinterberger municijo v cal. 222rem. Delno oplaščena krogla s svinčenim vrhom, podobna češki.
    Izredno sem zadovoljen z balistiko in točnostjo. Je pa očitno hitrejša od čeha in ob zadetku srnjaka, ko sem malo zagrabil pleče je bilo kar konkretno podpluto. A to je itak vedno pri teh kalibrih. Pri strelu malenkost nazaj čez rebra bi posebne škode na mesu ne bilo.

    Moram pa pripomniti, da gre za municijo iz stare zaloge, ki jo neki lovec ni več potreboval. S tovarno se je pa zadnja leta menda vse sorte dogajalo, tako da ...

  6. #16
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Hirtenberger

    Lp!

    Tudi to je malo offtopics, a vseeno v informacijo. Po mojih podatkih, najbrž točnih, gre Hirtenberger počasi, a zanesljivo "cugrunt".

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  7. #17

    Privzeto

    Citat JANEZ L je objavil: Pokaži objave
    Lp!

    Tudi to je malo offtopics, a vseeno v informacijo. Po mojih podatkih, najbrž točnih, gre Hirtenberger počasi, a zanesljivo "cugrunt".

    Lovski zdravo
    Janez L
    Odkar ga je kupil RUAG (RWS, GECO, Norma)- mislim da kaki 2 leti nazaj, ima resne možnosti da si opomore. Ima še vedno uporabno blagovno znamko in večinoma so uporabljali krogle(Nosler, Sierra), ki ne konkurirajo ostalim Ruagovim linijam .

  8. #18
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Hirtenberger

    Lp!

    Zopet offtopic, zadnjič na to temo.

    Prevzeti in lepo po tihem zapreti... Drugače upam soimenjak, da imaš prav ti in ne jaz.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  9. #19

    Privzeto

    To naj bi bilo še stara zaloga nekega jagra,moj oče je gledal cene za hinterberg,cena za škatlo 37evrov,za normo 27,rws 26 itd.!Sam uporabljam rws!sem jih kar vzel cena je bila 40 evrov za 60 kom!

  10. #20

    Privzeto

    No pa sem le dočakal municijo Barnaul,zej jo morm samo še ornk sprobat,najprej na tarčo! Se pa vid da je ruska - v škatli ni nikakršnega držala za naboje ampak so zaviti kar v papir! Škatlca pa je velika 6x4 cm
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •