Stran 20 od 23 PrvaPrva ... 101617181920212223 ZadnjiZadnji
Rezultati 191 do 200 od 222

Tema: Polavtomatske risanice

  1. #191

    Privzeto

    Ja Tinko Balinko, zdaj te pa res ne razumem, kaj ti potem smatraš za "orng puško".Če pa to ni prava kombinacija (blaser + hit point)v pravem kalibru, potem pa res ne vam kaj naj bi bila za lov divjih prašičev.
    Govorim iz lastnih izkušenj in verjemi, da z ogromno postreljenih nabojev na tarčo bežečega merjasca,uspeh ne more izostat.
    Mimogrede v moji LD sem pred leti kot strelski referent pred skupnimi jesenskimi lovi uvedel obvezen preizkus oziroma trening streljanja na bežečega merjasca s kroglo na 50 m za vse člane naše LD.(z puško katero potem uporabljaš na lovih)
    Verjemi, da so bili na začetku marsikateri hudo samozavestni posamezniki vidno razočarani sami nad sabo, na koncu pa so vsi priznali, da je to zelo dobrodošla novost in se je radi udeležijo.(Sam sem bil pozitivno presenečen, da člani, ki se ponavadi tresejo za patrone, češ da jih je škoda, na takšnih treningih postrelijo tudi po celo škatlo)
    l.p. Andrej

  2. #192
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    drejc nisem mislil glede kvalitete......ampak glede teze skupnega sistema.Obstaja vec filmckov na tistem linku od sakala mislim da 4filmcki.
    Kar ti hocem povedat je v tem da recimo z cem je lazje zadet z brno2 ali "ansicem 54".Z cem bodo bolsi rezultati....Upam da zastopis bistvo.....
    Last edited by tinko balinko; 13. September 2011 at 09:48.

  3. #193
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    jah alojz sej ves kakor kdo.......naceloma sem tudi sam proti "pokolu" samo ko ni plan dosezen je treba.Pa sej vsi vemo kako to gre.To pa je ze debata za v drugo temo.Je pa res kdor dosti strelja mu ni problem spraznat cel okvir in od 5strelov zadeti 4krat.Ubistvu kar sem hotel povedat je to da ni razlike med polavtomatom in repetirko ce si "natreniran".
    Poznavanje svoje puske,kvalitetna optika in montaza,obcasen trening je rezultat natancni zadetki.
    Mogoce pri vas je tako pri nas je pa cisto normalno da dobis 3pujse na eden pogon.
    Sklatiš svinjo potem pa še mladino, ki skače okoli nje. Tudi take imamo med nami, žal......

  4. #194

    Arrow

    Citat šakal je objavil: Pokaži objave
    Markysprej tukaj je dokaz, da se da zelo zelo hitro streljati z repetirko sploh zadnji primer. In glih s tako puško (Sauer 202) sem zamenjal papovko, in sem 100% da polavtomata v moji omari ne bo več!
    seveda se da hitro streljati, vendar ne vem koga prepričujete, da je boljše roko umikat s sprožilca, repetirati, in nato roko nazaj na sprožilec nasloniti ter pomeriti, kot da to vse naredi mehanika namesto tebe (ali pa več cevi pri express puškah).
    po mojem sami sebi lažete...

  5. #195

    Talking

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Vsi pravijo najbolse lahka puska cca.2,9kg da ni treba nosit teze po gozdu.Jaz pa pravim da je dobro ce ima puska skupne teze okoli 5kg ali vec.Res je teza ampak se zadane veliko bol natancno,majn "strese-rukne" hitreje repetira.
    Poglej na posnetku in razmisli zakaj imajo vsi okoli 60+ cm dolge cevi varmint.....
    jah, za tako težke puške je več kot očitno, da se ljudje pripeljejo na štant in pod prežo, ter da lovišča drugod kot iz ceste ne poznajo...:icon_:

  6. #196

    Privzeto

    Markysprey, jaz nobenega ne prepričujem samo svoje mnenje sem izrazil.

    Sem prepričan, da vsak strelec z repetirko bolj natančno pomeri vsak strel, kar se pri polavtomatih ne dogaja saj je zaradi možnosti takojšnega proženja natančno merjenje nekoliko zanemarjeno.
    Prisoten sem bil na lovu, ko je prvi strelec oddal 6 strelov in uplenil 2 pujska, drugi je oddal 5 strelov uplenil pa enega pujska, oba s polavtomati, a glej ga šment en štant naprej je strelec z repetirko oddal 4 strele in uplenil 4 pujske. Pri prvem strelcu je bil obstreljen en pujsek katerega nismo našli, pri drugem ni bilo znakov zastrelitve.

    Sem prepričan, da ni osamljen primer!

    Pri polavtomatih sta še dve slabi lastnosti:
    - prva je, da te marsikje postrani gledajo ko se s polavtomatom pojaviš na lovu.
    - druga pa, da so polavtomati nekoliko glasni kmalu po postavitvi na štantih, temu se reče menjava nabojnikov.

    In da ne bo pomote nimam nič proti uporabnikom polavtomatov!

    LP
    šakal

  7. #197

    Privzeto

    Drejc, lepo si se tole domislil glede preizkusa. Sem prepričan, da je bilo na eni strani veliko rdeče barve in začudenja na obrazih, na drugi pa kar nekaj smeha.

    LP
    šakal

  8. #198
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    po mojem sami sebi lažete...
    Ne pozabit, da v polavtomat, po zakonu, gresta samo dva naboja .
    LP
    Služimo narodu !

  9. #199
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    2+ 1 v cev

  10. #200
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    jah, za tako težke puške je več kot očitno, da se ljudje pripeljejo na štant in pod prežo, ter da lovišča drugod kot iz ceste ne poznajo...:icon_:
    Cene druzga se vsaj clovek nasmeji malo........

Stran 20 od 23 PrvaPrva ... 101617181920212223 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •