Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 66

Tema: Risanica 7,62x54R

  1. #1

    Privzeto Risanica 7,62x54R

    Tema s starega foruma

    Citat lumpi je objavil:
    Pred nedavnim je kolega nabavil risanico v omenjenem kalibru.Za nakup omenjenega kalibra se zanimam tudi sam.Zanima pa me,če ima kdo od vas kakšne izkušnje z omenjenim kalibrom in kakšna so kaj vaša mnenja o tem kalibru, pa tudi katero strelivo se dobro obnese v omenjenem kalibru.
    Citat dolgin je objavil:
    Pojma nimam!
    Po mojem,mora biti zadeva v redu! Malo sem brskal po katalogih in videl,da je pravzaprav izbor municije slab! Moj nasvet - vzemi .308,naboljši kaliber vseh časov (za našo jago),pa še municijo ti delajo na vsakem koraku,tako da ni problemov z izborom!!!

    lp
    Citat teohafy je objavil:
    Jaz ne razumem nekaterih zakaj si izbirajo "eksotične" kalibre. Jaz ko si kaj nabavljam si nabavim vedno kaj standardnega. Ker imaš v vsaki skupini kalibrov nekaj standardnega in potem nimaš problemov z municijo.
    Citat toma je objavil:
    Jaz pa mislim,da je kar v redu!Pa tudi municije ni tako malo!Sicer pa dokler ga ne probaš itak ne veš kaj pa kako! :D
    Citat miš93 je objavil:
    lumpi ti sam hrabro - sam sem uporabljal kaliber cca 5 let - pravijo mu tudi 7,62 Russian - okoli je ogromno vojaške municije ki je napol zastonj (za vajo, samo imajo še živosrebrne netilke tako da za vsak strel čistiš cev 3 dni ;) ) - uplenil sem (tudi na iskanjih) kakih 7-8 kosov jelenjadi, kakih 9 prašičev, in precej kosov srnjadi - za lov sem uporabljal 10 g Normo (delni plašč), kar je zanimivo da so vse krogle (vojaška 11,2 g, 9,7 g in 10 g norma nosile popolnoma enako), ker gre za naboj z robom (prelamače) ga kadarkoli vzamem namesto .308
    Citat wolf1 je objavil:
    Meni si zdi da je ime NAGANT, pravilno ime za ta kaliber. 8)
    [quote="Ganges"]Mosin Nagant je ruska puška, ki je uporabljala ta kaliber. Američani so imeli M1 Garand v kalibru 30-06



    Nemci Mauser v kalibru 8x57



    Rusi pa Mosin Nagant v kalibru 7,62x54R :wink:



    [quote]

    Citat miš93 je objavil:
    :idea: ah pozabil sem dodati, da je vojaška municija namenjena za mitraljez in ima zelo trde (debele) netilke, ki znajo biti pretrd oreh za iglo na prelamači...netilke na vojaških patronih je prijatelj na stružnici pobrusil za kakšen milimeter :twisted: - na lastno odgovornost prosim :!:
    Citat miš93 je objavil:
    še nekaj slikic

    od leve proti desni:

    1. PPU - vojaški - tulec medenina - 11,2 g krogla medenina navrtana z vlepljeno šibro
    2. ruski vojaški - tulec jeklen pobakren - 9,7 g krogla jeklena pobakrena navrtana
    3. PPU - ruski vojaški - tulec jeklen pobakren - 11,2 g "tracer" krogla
    4. za primerjavo 7x57R



    še konice:



    in pa netilki:

    levo originalna, desno stružena:

    Citat Ahiles je objavil:
    če se boš lotil podobnih zadev, bog pomagaj. :oops: :?
    pa vseeno mislim da je bolše kupiti strelivo npr. prvi partizan. je tržen v obeh različicah zapisa: 7,62x54R in 7,62 Nagant.
    sicer ti pa tudi sam bolj priporočam .308win. je pa stvar odločitve posameznega lovca.
    Citat miš93 je objavil:
    Ahiles takrat ko sem uporabljal ta kaliber je bilo lovsko municijo v tem kalibru skoraj nemogoče dobiti, vojaške pa je bilo kolikor si jo hotel. Res da bi lahko izbil krogle, pa netilke in jih zamenjal z nekorozivnimi ampak življenje je kratko :wink:
    Danes je stanje popolnoma drugače. Če bi ponovno kupoval prelamačo v podobnem kalibru bi raje vzel 7,62 x 54R kot pa .308 Win in obratno če bi kupoval repetirko.
    Citat Ahiles je objavil:
    se kar strinjam z izbiro

    samo to mi pa povej: da to ni blo sličajno strojno brušeno.... :shock:
    Citat miš93 je objavil:
    :lol: stružnica...
    Citat dolgin je objavil:
    Temu se strokovno reče - izzivanje usode ali prostovoljni darovalec organov :oops: :roll: :shock: :?

    lp
    Citat miš93 je objavil:
    ...sploh ni panike - če veš kaj delaš :wink: (pa prosim tega ne poizkušajte doma :D )
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2

    Privzeto

    Tole zadevo ma Rebec v Postojni zelo poceni. 86€. So pa modeli Mosin Nagant M44, torej krajša verzija puške. Mislim pa da so letnik 1956. Malo je poškodovan les, cevi so pa vredu niso nič nagrižene.
    Semper Fi

  3. #3

    Privzeto

    M44 z bajonetom



    Rebec ma pa tudi lote za 270€. Je pa polavtomatska risanica.

    Tokarev DVT-40

    Semper Fi

  4. #4
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Tega orožja verjetno ne moreš kupiti za lov? Je žigosano? Ga lahko vpišeš na orožni list. Ob ustrezni predelavi kopita in odstranitvi bajoneta seveda.

  5. #5

    Privzeto

    Lahko jo kupiš za strelce, ker je kategorija C1 (Mosin Nagant M44). Za lov pa ne vem. Je pa taka kot je na sliki se pravi z bajonetom. Mislim, da če je puška kategorije C1 jo ne rabiš nč več predelovat. Problem bi bil, če bi bla kategorije A, katere pa ne moreš kupit razen če si zbiratelj.
    Semper Fi

  6. #6

    Privzeto

    ZR7

    Bajonet, ki velja kot hladno orožje in je druga kategorija, snamejo dol in se puška proda normalno pod kategorijo C1.
    Semper Fi

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    nekje na notranjskem
    Prispevki
    7

    Privzeto

    Risanic 7,62x54R Rebec nima več na zalogi,ker je cela pošilka že razprodana,razen Tokarev avtomat,ki ga pa še dobiš,trenutno.

  8. #8

    Privzeto

    Potem je pa to "hudoooo" vroča roba!Me prav zanima ali so za kaj ali je spet kakšen nateg!Ali jih je že kdo videl??

  9. #9

    Privzeto

    Ja,je kar spodoben kaliber za smešno ceno! Verjetno je šla zaloga tudi zaradi cene tko hitr (če je podatek 86€ taprav)!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  10. #10

    Privzeto

    Podatek je pravi, ker sem jaz eden od kupcev.
    Semper Fi

Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •