Stran 23 od 24 PrvaPrva ... 13192021222324 ZadnjiZadnji
Rezultati 221 do 230 od 233

Tema: Municija PPU - Prvi partizan

  1. #221

    Privzeto Grom

    Kje v Ljubljani ali bližnji okolici bi lahko kupil grom 7x64(komplet naboj)?

    Lahko na zs!

    LP

  2. #222

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Nevem ali imam samo jaz tako smolo ali imam tak visok standard kar se preciznosti tiče, ampak v mojih puškah, prej v kalibru 7x64 raztros po celi tarči (15 cm) in sedaj tudi v novem karabinu .308 win je prvi partizan prava katastrofa. Podobne izkušnje ima tudi brat.Zadovoljen bi bil z raztrosom okoli 5 cm, kar je več je pa tudi za lovsko uporabo že vprašljivo. Glede na to, da tukaj berem same pohvale, me res zanima ali sem edini nesrečnež, ki mu ppu trosi...
    Nisi sam, imam podobne rezultate v .30-06 in 7x64; v 8x57Is je z eno škatlo šlo v ca 5 cm, z naslednjo že po celi tarči...
    nekaj podobnega je bilo s SP 9,3x62.. zadetki v premeru 8cm.
    S cevi pa gre črno, da ubi bože... :)

    lpt

  3. #223

    Privzeto

    Da tovarniški patroni PPU znajo raztresati je že dolgo splošno znano. Pač poizkusi kaj drugega. Toliko kot je danes kvalitetne municije je ni bilo nikoli do zdaj.

  4. #224

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Da tovarniški patroni PPU znajo raztresati je že dolgo splošno znano. Pač poizkusi kaj drugega. Toliko kot je danes kvalitetne municije je ni bilo nikoli do zdaj.
    Sej ni panike, je ne uporabljam za lov, niti nisem imel tega namena; sem samo želel preizkusiti tako opevano natančnost in čisto izgorevanje smodnika...

    lp

  5. #225

    Privzeto

    Sam sem imel z ppu-grom raztros do 4cm max z 308win kar se tega tice zadovoljen twist 1:12.Res je malo bolj umazana cev ampak ok za te eur.Kar se krogle tice je za slone saj je trda kot jeklo.Na srnjadi skor ni odipranja ampak se obnasa kot fmj.

  6. #226

    Privzeto

    Probaj FOX. Še lisice podira na mestu ob šolskih strelih za plečko, tako hitro odpira.

  7. #227

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Probaj FOX. Še lisice podira na mestu ob šolskih strelih za plečko, tako hitro odpira.
    Vem. Preizkusil na živih tarčah vsaj ene 50x...

  8. #228

    Privzeto

    Mislil sem na tale komentar, da je GROM trda, da se na srnjadi sploh odpira ne. Take krogle jaz ne bi maral. Preveč lovim srnjad in lisice. Tako trde krogle kot je GROM pridejo kot je napisal Andrej v poštev za res težko divjad. Kakšen širši kaliber svoje naredi že zaradi širine krogle, pri manjših kalibrih, ki se jih uporablja za srnjad in lisice pa tako trda krogla ne bo delovala tako kot bi radi.

    Citat Andrej Z. je objavil: Pokaži objave
    Kar se krogle tice je za slone saj je trda kot jeklo.Na srnjadi skor ni odipranja ampak se obnasa kot fmj.

  9. #229

    Privzeto

    Moja izkušnja 223 rem ppu v moji puški slaba grupa,oz okol 6 cm, kolega ista puška ok. Pri 308 Grom pa grupa pod 4 cm, 2 krogle dobil za kožo ena pri jelenjadi ena pri prašiču,drugače učinek dober,tudi pri srnjadi nisem zaznal kakšnih težav,lahko da gre srnjad do 50 m od nastrela. Tudi kolega s 308 zadovoljen s temi naboji,je pa res malo več pucanja.

  10. #230

    Privzeto

    Lahko dodas sliko zanima me deformacija glede na to da je oddala vso energijo....

Stran 23 od 24 PrvaPrva ... 13192021222324 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •