Stran 15 od 24 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 141 do 150 od 233

Tema: Municija PPU - Prvi partizan

  1. #141
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat daco je objavil: Pokaži objave
    Gre za original povnjeno strelivo.
    Hm, pol je veliko možnosti, od tega da je ležišče zamazano, ali pa so tulci enostavno predebeli za tvoje ležišče, kar bi pri original strelivu pomenilo samo napaka pri seriji... aja pa poglej da ni naboj kakor koli deformiran...

    Probaj z kakimi drugimi naboji, če ni teh težav, pač strelivo zamenjaj...

  2. #142
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Sem imel podobne težave pri doma polnjenih nabojih.
    Pri kupljenih v kalibru 8x57, ki jih uporabljam že dve leti, teh težav nisem imel nikoli.

  3. #143
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Sem imel podobne težave pri doma polnjenih nabojih.
    Pri kupljenih v kalibru 8x57, ki jih uporabljam že dve leti, teh težav nisem imel nikoli.
    Ja polnjeni se lahko zgodi, če so tulci izstreljeni v drugi puški se lahko to dogaja kljub temu da jih do konca skalibriramo, vendar v tovarniškem strelivu pa naj se nebi...

  4. #144

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Hm, pol je veliko možnosti, od tega da je ležišče zamazano, ali pa so tulci enostavno predebeli za tvoje ležišče, kar bi pri original strelivu pomenilo samo napaka pri seriji... aja pa poglej da ni naboj kakor koli deformiran...

    Probaj z kakimi drugimi naboji, če ni teh težav, pač strelivo zamenjaj...
    Do sedaj sem uporabljal geko-ta, pa ni bilo dobenih težav. Ker pa marskikdo hvali Grom, sem ga želel tudi sam preizkusiti, da bi videl kako grupo mi dela, pa se je zataknilo že prej. Res da nisem poizkusil z vsemi naboji v škatli, a če je pri prvih 3 rezultat enak, potem je vrjetno pri vseh.

  5. #145
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Pri tovarniških sem videl, da včasih pride na ustju do manjšega roba. Je mogoče to krivo?

  6. #146

    Privzeto

    Zanimivo kako vsaka malenkost naredi nepremostljivo oviro.
    Pri Gromu so nekateri navdušeni, drugi ga niti ne pogledajo.
    Če se puška trdo zapre je pri polnjenem naboju največkrat predolg tulec ali pa robovi niso porobkani. Lahko je tudi matrica napačno nastavljena in prekmalu "zakrimpa". Takrat se tulec v prehodu v vrat malo razširi. Tudi ležišča v puškah niso vsa enaka. Zgodi se, da izstreljen tulec ne gre več v isto puško.
    Znancu je odbilo vsak tulec pri dnu (zelo nevarno). Ko sem malo vrtal sem zvedel, da ima puška novo cev. Zamenjali so jo kar doma v "šraufštuku z rorcangami". Seveda so jo premalo privili. Puškar je privil do konca in tulcev ne trga več.
    Drugi znanec je povedal, da mora s puško k puškarju ker se po strelu zaklep ne odpre. Je probal tudi z kladivom. Sem vztrajal, da mi puško pokaže. Pa je bilo treba puško le odkočiti.
    Še tole: Krogla Grom bo bolj natančna, če konico svinca odpilite. Konica je mehka in se večkrat deformira tako, da je med letom ekcentrična. Učinek na divjadi je enak.

  7. #147
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Zanimivo kako vsaka malenkost naredi nepremostljivo oviro.
    Pri Gromu so nekateri navdušeni, drugi ga niti ne pogledajo.
    Če se puška trdo zapre je pri polnjenem naboju največkrat predolg tulec ali pa robovi niso porobkani. Lahko je tudi matrica napačno nastavljena in prekmalu "zakrimpa". Takrat se tulec v prehodu v vrat malo razširi. Tudi ležišča v puškah niso vsa enaka. Zgodi se, da izstreljen tulec ne gre več v isto puško.
    Znancu je odbilo vsak tulec pri dnu (zelo nevarno). Ko sem malo vrtal sem zvedel, da ima puška novo cev. Zamenjali so jo kar doma v "šraufštuku z rorcangami". Seveda so jo premalo privili. Puškar je privil do konca in tulcev ne trga več.
    Drugi znanec je povedal, da mora s puško k puškarju ker se po strelu zaklep ne odpre. Je probal tudi z kladivom. Sem vztrajal, da mi puško pokaže. Pa je bilo treba puško le odkočiti.
    Še tole: Krogla Grom bo bolj natančna, če konico svinca odpilite. Konica je mehka in se večkrat deformira tako, da je med letom ekcentrična. Učinek na divjadi je enak.
    To si vse prav napisal, ma možakar ima težave z original strelivom...

  8. #148

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    To si vse prav napisal, ma možakar ima težave z original strelivom...
    Nisem še streljal z original naboji.
    Ni pa edini z težavami. Polnjeni so pa super. Predvsem v 308 pade vse v ognju.

  9. #149
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Polnjeno, seveda če veš kaj delaš, je tko in tko bolše kot original

  10. #150

    Privzeto

    Hvala za odgovore.
    Torej bo treba katere druge naboje stestirati.

Stran 15 od 24 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •