Stran 19 od 22 PrvaPrva ... 91516171819202122 ZadnjiZadnji
Rezultati 181 do 190 od 211

Tema: Zastavine risanice

  1. #181
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    185 gr krogle so namenjene za bistveno težjo divjad, kot je srnjad. Ob 150 gr enaki krogli bi znala biti slika poškodb precej drugačna. Nasplošno, kolikor imam sam izkušenj s 30-06 lahko rečem, da je za lažjo divjad, predvsem mislim srnjad, bolj primerno lažje strelivo recimo do teže 150 gr. Tudi sam sem imel zelo slabe (že prej opisane) izkušnje s 180 gr Norma Oryx. Na srnjadi preprosto preveč razbijaška krogla. Včasih sem imel občutek kot bi kos zadel z opeko. Težke krogle torej ponavadi delajo večje poškodbe, saj so v osnovi namenjene za precej večjo divjad od srnjadi. Zanimivo je tudi, da pri težkih kroglah kljub večjim poškodbam na srnjadi včasih vseeno pride do begov z nastrela.
    Američani za lov belorepe in mulaste jelenjadi ocenjujejo 150 gr kot najprimernejšo izbiro, pa je le ta jelenjad precej večja od naše srnjadi. Krogle od 180 gr navzgor največkrat uporabljajo le za lov velike divjadi, v stilu vapitijev, losov in medvedov...
    To kaže na to, kako zelo mi pretiravamo s težo krogel pri lovu na srnjad. Temu primerne so tudi poškodbe.
    Druga zgodba pa je na pogonih, priporočam čim težje krogle, drugače se pri kaki lahki krogli hitro zgodi, da še dobro zadet prašič strela sploh "ne sliši".

    Vsekakor je treba tudi povedati, da je ocena poškodb zelo subjektivna in odvisna od vsakega posameznika. Nekaj kar je za enega čisto normalno, je za drugega katastrofa...


    Končno je nekdo privlekel na plano nekaj zanimivega .OCENA POŠKODB PRI STRELU
    Poškodbe mesa se ne ocenjujejo po podplutbah na kosmatem kosu . Divjad je potrebno odreti , iskoščičiti in stehtati uporabno meso . Strel ( posledično tudi nakup ) je uspešen takrat, ko je teža uporabnega iskoščičenega mesa večja kot 50 % od transportne teže divjadi.
    Vse ostale ocene so lapanje na pamet in zagovarjanje oz. kritiziranje določenih krogel oz. kalibrov.!!!!!!!!!!!!!!!!!! pa tudi slabih strelcev !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    errare humanum est - motiti se je človeško

  2. #182

    Privzeto

    Jaz sem se načeloma odločil za lažjo kroglo, zdaj samo še firmo oz. vrsto krogle izberem(o)!

  3. #183

    Privzeto

    A kdo ve koliko ima trenutno običajna CZ cev premer? Iščem že 2 dni pa ne uspem nikjer najti. Je mogoče tukaj kakšen lastnik v zadnjem času kupljene cevi CZ?
    Na slikah zgleda zelo vitka, po mojem je tam okrog 16 mm?

  4. #184

    Privzeto

    Če kdo rabi naprožilo (šteher!) za 7 x 64 crvena zastava - lahko na zs.
    Se oproščam, če ne sodi v to temo.

  5. #185
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

  6. #186

    Privzeto

    Prastara zastava 7x64 s prastarim cajzom 6x42, sta kar dober par:)
    Malo sem jo še predelal, plastiko na koncu kopita sem zamenjal z gumi kapo, ročaj pa sem skrajšal in naredil zaključek iz oreha, da bolj sede v roko in imam veliko muzike za malo denarja.

    Sem pa z s&b spce municijo naredil že zavidljive grupe, tako da sem z kompletom ekstra zadovoljen:)Je pa to komplet ki ni mišljen za neko daljinsko steljanje, s čimer tudi nimam veselja, vendar se do 150m iz dobrega naslona komot stegnem:)
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice IMG_9919.jpg‎  

  7. #187

    Privzeto

    Nedavno nazaj sem pretipal nove Zastava risanice v običajni in štuc izvedbi. Klasično lovsko orožje z zanesljivim mauser zaklepom za relativno nizko ceno. Omeniti je treba le, da je v tem cenovnem rangu dandanes že precejšnja izbira orožja in Zastava ni edina izbira.

  8. #188

    Privzeto

    Zastava M85 223; kakšno strelivo, ki je dobavljivo pri nas priporočate, predvsem glede natančnosti zadetkov?

    Hvala.

  9. #189

    Privzeto

    Samo krogla ne sme biti težja od 55grain. Trgovci najraje in najugodneje ponujajo Varmint strelivo. Je dobro za tarče in lisice. Za srnjad pa ni.

  10. #190

    Privzeto

    V trgovini ki mi je najbližje je večina streliva 55gr. Najceneje PPU (tudi SP), potem Geco (polno oplaščene) ter Sako SP (najdražji)...kaj izbrati?
    ...bi rad malo aktiviral Zastavo, ki bolj leži v omari.

    Alojz hvala.

Stran 19 od 22 PrvaPrva ... 91516171819202122 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •