Stran 21 od 22 PrvaPrva ... 11171819202122 ZadnjiZadnji
Rezultati 201 do 210 od 211

Tema: Zastavine risanice

  1. #201

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Zdaj pa ne razumem. HP se na tistel malem vratu ni odprla. Kosti nisi zadel. Kako si pa mladiča dobil?
    Krogla se ni odprla....zadetek v vrat v vratna vretenca luknica not in ven padec na mestu....jaz je ne dam vec v cev ko lovim divjad...ker je ucinek vsaj po mojem mnenju podoben FMJ kroglam...je pa kot sem mnogokrat ze napisal izredno natancna tovarniska municaja in krogla za tarco ....

  2. #202

    Privzeto

    Tukaj si nekaj pomešal. Če si zadel vretence že kost sama naredi dovolj poškodb. Pa tudi če je polnooplaščena krogla. HP pa naredi katastrofo.
    Sumim, da je kost in kroglo razbilo, vse razen enega drobca pa je ostalo pod kožo, ki je na vratu kar debela.
    Sem imel primer, ko krogla SPCE v 30-06 ni prebila jelenskega skočnega sklepa. Nobene luknje ven. Samo not.
    Last edited by alojz1; 3. October 2015 at 09:45.

  3. #203
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Moraš pa napisati, da je FM izvedba in za lov prepovedana.
    Tukaj te moram malenkost popravit. Po zadnjem veljavnem pravilniku
    https://www.uradni-list.si/1/content?id=57467 je strelivo s polno oplaščeno kroglo dovoljeno (3. člen, 2.odstavek)

    Ampak po mojem mnenju je uporaba polnooplaščenih krogel za lov neetična, pa tudi nepraktična, saj če ne zadeneš vitalnih delov živčnega sistema, sledi dolg pobeg z nastrela in počasno umiranje divjadi, ki se pogosto tudi dvigne in pobegne še dlje, ko jo iščeš.
    Last edited by Robert91922; 3. October 2015 at 10:29.

  4. #204

    Privzeto

    Je treba vse prebrat.
    4. člen

    (lov posameznih vrst divjadi in zavarovanih vrst prosto živečih živali)

    (1) Za vse vrste divjadi in zavarovanih vrst prosto živečih živali iz priloge 1 se uporablja lovsko orožje z risano cevjo in naboji s kroglami z razširnim (ekspanzijskim) učinkom, katerih minimalne lastnosti so določene v prilogi 1.

    Če boš šel pa v afriko na "velikih pet" boš pa uporabljal lahko polnooplaščene krogle.
    Last edited by alojz1; 3. October 2015 at 10:44.

  5. #205
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Res, zelo "smiselno" napisan pravilnik
    Uradno lahko torej s FMJ kroglo streljaš lisico, kuno, nutrijo in rakunastega psa...pa vrane, srake, šoje, race.
    Ampak tudi lisico in ostale naštete raje streljam z ekspanzijsko ali fragmentacijsko kroglo ter šibrami. Bolj ziher počaka na nastrelu.
    Čeprav nimam nobene Zastava risanice - da ne bomo čisto off topic
    Last edited by Robert91922; 3. October 2015 at 11:35.

  6. #206

    Privzeto

    Ja tako je to. Pravilnike delajo pravniki. Če bi bili jasno napisani potem kasneje dela nebi imeli.

  7. #207

    Privzeto

    Pozdravljeni,



    Pred kratkim sem nabavil zastavo 7*64, leta 1990 prvic registrirana v SLO in sem sedaj 3-ji lastnik. Na fiksni montazi je sicer nizkocenovni BSA 3-12*56 daljnogled star 2 leti.

    Puska ok, letom primerno ohranjena, edino kar me moti je grupa. Grupa pa je 12cm, kar je totalno prevec za moje zelje. Poizkusil sem municijo Geco plus 11g, S&B SPCE 11,2g, RWS ID 11,5g.


    V prejsnjih postih ste omenjali neke predelave in orožarjeve posege in me zanima, zakaj tocno se gre pri teh predelavah, da se spravi grupa v vsaj minimalno 5cm (zelim si seveda bolj natancno) in katero tovarnisko municijo uporabljate.

    Hvala
    Last edited by orka; 22. November 2015 at 18:56. Vzrok: Popravek

  8. #208

    Privzeto

    Tukaj nekaj ne štima. Izpravna puška ne bi smela imeti takšnega raztrosa, ne glede na to da gre za Zastavo. V kakšnem stanju je cev? Kaj je z daljnogledom, montažo? Kako da nisi preizkusil puške pred nakupom?

  9. #209

    Privzeto

    Seveda sem pred nakupom preizkusil pusko.

    Mozakar je prisel, sem streljal 3 zaporedne strele z Geco plus-om na 100m, krogle se drzale ena druge.
    Spucal pusko, sel naslednji dan kupit municijo in na strelisce, da pristrelim novo municijo in nikoli vec take grupe.....

    Cev je ok, ena majhna pikica rje na zacetku cevi, montaza fiksna in sicer ALU.

    Ne gre mi v glavo, kako sem lahko pred nakupom naredu tako grupo, potem pa nikoli vec.
    Last edited by orka; 22. November 2015 at 19:04.

  10. #210

    Privzeto

    Nekaj podobnega se mi je zgodilo ze z drugo zastavo .233, zrak montaza, swarovc 3-9*42. Kupil novo 1993, nesla v luknjo do leta 2012. Potem pa kar od enkrat raztros 15-20 cm. Probak vec municij in isti raztros. Postavil pusko v omaro z namenom menjave cevi. Po 2 letih cakanja na novo cev sem jo iz heca vzel na pristrelitev in z isto municijo nesla spet v piko....ocitno je rabila 2 letni premor

Stran 21 od 22 PrvaPrva ... 11171819202122 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •