Stran 4 od 10 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 94

Tema: Hanoverski barvar

  1. #31
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    No žal za vzrejo MORAJO imeti oprajljen preizkus sledoglasnosti.

    Pozdrav!

  2. #32

    Privzeto

    Če misliš da je pes kateri je sledoglasen kaj boljši od tistega ki ni se motiš.
    Sledoglasnost psa ni pogoj za dobro in uspešno delo po krvni sledi.... To da pes laja na sledi ne pomeni nič, če je slab na krvni sledi. Medtem ko obratno stvar dobro funkcionira,. Zelo veliko je psov, kateri so vidoglasni in so zelo uspešni pri iskanju., le vodnik se mora navaditi in spoznati svojega psa, pa ni nobenega problema. Saj če je pes vidoglasen, ko se le ta oglasi vodnik zanesljivo ve, da je pes pri divjadi.

  3. #33

    Privzeto

    Citat matjaž je objavil: Pokaži objave
    Če misliš da je pes kateri je sledoglasen kaj boljši od tistega ki ni se motiš.
    Sledoglasnost psa ni pogoj za dobro in uspešno delo po krvni sledi.... To da pes laja na sledi ne pomeni nič, če je slab na krvni sledi. Medtem ko obratno stvar dobro funkcionira,. Zelo veliko je psov, kateri so vidoglasni in so zelo uspešni pri iskanju., le vodnik se mora navaditi in spoznati svojega psa, pa ni nobenega problema. Saj če je pes vidoglasen, ko se le ta oglasi vodnik zanesljivo ve, da je pes pri divjadi.
    Če je pes slab na krvni sledi, ni uporaben pa če je še tako sledoglasen, pes kateri ni sledoglasen ne naredi niti PNZ, niti ne dobi vzrejnega dovoljenja, pa vendar sledoglasnost je zelo pomembna pri krvni sledi in to ve vsak kateri se profesionalno ukvarja in ne da se mi razlagati argumente zakaj!Boš pa sam ugotovil, pa veliko sreče pri iskanjih.

  4. #34

    Privzeto

    Matjaž sledoglasnost je zelo pomembna pri barvarjih, kot pa ti je black že povedav boš pa sam pogruntal zakaj. Kot vidim verjetno nimaš veliko iskušen z krvosledništvom, zato ti predlagam da ne sklepaš vse somo po par primirih uspešno najdene divjadi, ko boš enkrat imel par 100 najdenih komadov kot ih imajo nekateri vodniki na tem forumu boš vse gledav z drugačnga zornega kota in znal biti včasih kritičen tudi do svojega psa.V krosledništvu moraš voditi še kakšno drugo pasmo šele potem vidiš pomankljivosti in odlike barvarjev.

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Thumbs up

    matjaž ti se kar drž - imel sem vidoglasno psico s katero sem poiskal preko 100 kosov (pujsov, jelenjadi, gamsov in srnjadi) - med njimi jih je bilo več kot pol še živih in je bila potrebna gonja - zanimivo je bilo to da je bila psica sprva sledoglasna, ko pa je morala ujeti par kosov je postala vidoglasna in to le na sledi ranjene divjadi - večkrat sem bil priča kako je zaradi tega presenetila marsikakšen kos, ki bi že zdavnaj odskočil če bi bila sledoglasna in bi bila gonja zaradi tega precej daljša - kot si omenil se je treba temu pač prilagoditi .

  6. #36

    Privzeto

    se strinjam s tabo miš93!
    mislim, da ni važno če je pes sledoglasen ali vidoglasen, važen je končni rezultat!!! lovca, kateremu iščeš zastreljeno žival, ne zanima če je pes sledoglasen ali vidoglasen, zanima ga le če bo iskanje uspešno!!! res pa je da se pes ki ne laja velikokrat hitreje, in lažje približa ranjeni divjadi!
    gamsar, ne hvalim svojega psa, govorim na splošno...
    poznam vodnike, ki imajo vidoglasne pse, pa so našli že ogromno komadov,...
    kar se tiče izkušenj... ne vem po čem si sklepal, da nimam izkušenj, ali da je to moj prvi pes, da imam samo nekaj iskanj.....ne sklepaj napačno...

  7. #37
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Od krvosledca se mora zahtevati sledoglasnost, če pa še oblaja na mestu , ja pa sploh mega......

  8. #38

    Privzeto

    Detel.Zakaj pa je mega,če oblaja tri doline pred tabo in ga ne slišiš???ni boljše če pride po tebe in ti pokaže(plen-aport)oz.kakor imam jaz,da bavarec prede po mene terijerček pa čaka in čuva plen.Lp

  9. #39

    Privzeto

    Matjaž!poglej zasebna sporočila!!!Lp

  10. #40
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ja, če pride po tebe v primeru, da je žival že umirjena je dobro, če jo bo pustil ranjeno, se bo spet umaknila.

Stran 4 od 10 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •