Stran 2 od 13 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 126

Tema: Beagli

  1. #11

    Privzeto

    Če te še niso dostkrat opozorili : Še enkrat, ne kupuj psa od priznanega vzreditelja v Celju!!! (ne vem kako jih sploh še lahko prodaja)

  2. #12
    Član od
    Jan 2008
    Lokacija
    Dobovec
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Mislim da ne gre za istega človeka!!!
    Trotovšek

  3. #13

    Privzeto

    Se opravičujem, nisem mislil tega, ki si ga navedel ti. Mislil sem pasjega mešetarja, o katerem je bilo govora prej (prodaja pse, ki niso čistopasemski, velikokrat imajo že prirojene napake...)

  4. #14

    Privzeto

    Kar se tiče biglov nisem imel preveč dobrega mnenja dokler nista dva lovca prišla k nam na jago.Imela sta vsak svojega pa sem se sam prepričal kako dobri so ti psi.Ful sem bil presenečen v pozitivnem smislu.Res užitek jih je gledati in poslušati kako lepo delajo.Lp

  5. #15

    Privzeto







    Psica in mladiči so last Andreja Puželja iz Sodražice.Eden mladič gre v našo LD.Lp

  6. #16

    Privzeto

    Vsa predvidena legla psov FCI VI.skupine najdete tudi na spletni strani Kinološke zveze Slovenije pod rubriko Vzrejne komisije-vzrejna komisija za goniče.Mislim,da je do sedaj že 9 legel napovedanih.Se vidi da je Beagel ratal komercialna pasma.
    Aja,še nekaj o ceni.Normalna cena za rodovniškega psa se giblje okoli 800 Eur in več,še posebno če govorimo o kvaliteti,kar je pa v Sloveniji prav pri tej pasmi ratalo že rahlo vprašljivo.Večina Beaglov ko odraste preseže standard po velikosti,vendar vseeno dobijo vzrejno dovoljenje in tako imamo že zelo veliko psov,ki so tudi po 5 cm preveliki.Pa še vsi so si v žlahti.
    LP Tjaša

  7. #17
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    No, na potezi so spet sodniki, isto kot pri brandelnih !!!

  8. #18

    Privzeto

    Ne morem zastopit zakaj so potem standardi,če se jih ne držimo.Potem je brez veze,da se sploh kaj gremo.Lp

  9. #19
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Gledal sem slike beaglov iz raznih psarn v Angliji. Tudi tam se opaža velike primerke, a bigl je majhen pes in ne paše mu biti velik. So pa angleži manj občutljivi glede barve in velikost biglov, vsaj za tiste, ki so namenjeni lovu. Drugo je razstavni pes.

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Gledal sem slike beaglov iz raznih psarn v Angliji. Tudi tam se opaža velike primerke, a bigl je majhen pes in ne paše mu biti velik. So pa angleži manj občutljivi glede barve in velikost biglov, vsaj za tiste, ki so namenjeni lovu. Drugo je razstavni pes.
    "Manj občutljivi glede barve"...kaj to pomeni? Da lih malčk barvno slepi al kaj. Ti Detel pa tudi znaš kakšno strokovno zapisat.
    Jaz bi predlagal, da iz naših sodnikov, ki so jasno najboljši na svetu, sestavimo eno komisijo in jo pošljemo v Anglijo, da te butaste Angleže malček poduči, kako mora zgledati pes, ki so ga naredili Angleži sami.

    Kadar govorimo o predstavniku pasme je to lahko le pes, ki odgovarja standardu, pa naj se ga uporablja za lov ali pa za razstave!!
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

Stran 2 od 13 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •