Stran 25 od 33 PrvaPrva ... 15212223242526272829 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 241 do 250 od 326

Tema: Nemški kratkodlaki ptičar

  1. #241

    Privzeto

    Citat Slavko M je objavil: Pokaži objave
    Breza zanima me kateri fotoaparat imate, koliko zuma in pikslov ima ta mašina, oziroma reklama se verjetno nesme delat?
    saj sploh ne morem delat reklame, ker nimam pojma, kakšen fotoaparat uporabljata Aljaž in Katarina (ki delata daleč najboljše fotke!) - vem samo, da imata nek hud objektiv in da vsa zadeva tehta več kot kilo. Lahko pa se za podrobnosti pozanimaš pri CowTarini, ki tudi sodeluje na tem forumu.

    Sama pa imam čisto navaden Nikon s 10,3 megapixli in 26-kratnim zoomom. Pa črne barve je.

  2. #242

    Privzeto

    Pa še par fotk z lova na prepelice v Vojvodini, kjer sem bila s svojima ptičarkama v začetku septembra.

    Povezava 9969 Povezava 9972


    Prav nepričakovana pa je bila najdba prepeličjega gnezdeca v tem letnem času.
    Povezava 9970

  3. #243
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Prepelice so tudi iz umetne vzreje. Breza, saj to ti veš .

  4. #244

    Privzeto

    ....v Vojvodini, kjer je res na stotine pravih prepelic, sploh kadar so zraven še "vlaki" selitev, nikomur niti na kraj pameti ne pade, da bi se šel lov na divjad iz umetne vzreje. Razen tega še nisem videla prepelice iz umetne vzreje, ki bi takole umetelno sestavila gnezdece sredi hektarov žitnih strnišč.

    ..pravijo tamkajšnji lovci, da je taka pozna valitev večkrat viden pojav v zadnjih letih. Bojda nekaj s podnebnimi spremembami v zvezi... Sama sem tole videla ob tem letnem času čisto prvič .
    Last edited by Breza; 17. September 2011 at 22:04.

  5. #245
    Član od
    Sep 2010
    Lokacija
    Ptuj, Gorišnica, Formin
    Prispevki
    31

    Privzeto

    Breza ko sem videl jajčka, se mi je zdelo zanimivo, zdaj ob tem času.
    A včeraj se mi Bisa postavi in pred nama zletijo kebčki in kura. Po moji oceni kebčki niso bili strejši od 7 dni, saj so preletavali le kakšna dva metra v 30 cm visoki detelji in tudi kura ni odletela daleč le dobrih 10 m in se takoj uglašala. Tako da narava se spreminja ali pa mogoče prvo valjenje ni uspelo? Lp
    p.s. Videla sva tudi prepelico

  6. #246
    Član od
    Sep 2010
    Lokacija
    Ptuj, Gorišnica, Formin
    Prispevki
    31

    Angry

    POMOČ

    Psička noče aportirat zajca po vlečki, če se skrijem da me ne vidi ga lepo prinese.
    Če me vidi, pa se na koncu vlečke ob zajcu ustavi in me gleda.

    Če imam zraven drugega psa pa vlečko opravi odlično.

    Vlečko sva opravila približno osem krat zadovoljivo, danes pa po 4 dneh pauze potegnemo vlečko in psička gre odlično po sledi, ko pa pride do zajca pa ga ovohava in me gleda, ga ne zagrabi, kod da prvič to vidi, skratka za popi.......

    PROSIM ZA NASVETE, KAJTI 8.10.2011 IMAVA JZP
    Last edited by Slavko M; 22. September 2011 at 21:04.

  7. #247

    Privzeto

    Če ne bi napisal, da želiš nasvete bi pripomnila samo eno:
    "Pes ima kosmata ušesa"
    Z nasveti o aportiranju tudi ne bom preveč pametovala, lahko pa podam nekaj izkušenj o tem , kaj se obnese " tik pred zdajci" pri preiskušnjah vseh vrst.
    predvsem:
    1)Ne zgubit živcev in začet peglat in pritiskat na psa v času pred preiskušnjo.
    2) Delaj vedno s kar se da svežo divjačino, samo po eno vlečko na dan, ki pa naj ne bo vedno maksimalno dolga.
    3) Ko psica odda ji daj kaj kar ji veliko pomeni ( npr pol dnevneg aobroka, zamenjaj plen s čim s čimer se rada igra in se igraj, tekaj z njo naokoli, karkoli veš pač, da ima zelo rada.
    4) Če ji gre bolje, ko te ne vidi počepni in polagaj tako, da te ne bo videl vsaj ko pobira. Ne pozabi naj ti še kdo drug kdaj potegne vlečko , nekatere pse moti tuj vonj polagalca če je vedno polagal vodnik.
    5) lahko poskušiš zvečer doma kratko ( 1 m ali samo pobiranje in polaganje v roko) aportiranje dvakrat trikrat in nagradiš vsak upešen poskus z nagrado (preosatli del dnevnega obroka porabiš za to). Pohvali in nagradi že poskus prijemanja za začetek. Pri tej točki probaj- če ne bi odbro kazalo, da bo to izboljšalo zadevo ne delat tega pred preiskusom ampak prestavi kot šolanje v kasnejše obdobje po preiskusu. Moji recimo pomaga tako poz drilanje zvečer, samo če pes ni narejen tako, da sistem že razume, zdaj ni čas za uvajanje novih sistemov če ne gre zlahka.
    6) Zadnji dan pred preiskusom ne delaj nič.
    7) Na preiskusu poskušaj z vodenjem dobit maksimum iz psice (kar pomeni, tud če to pomeni kakšno točko manj , če boš videl da misli kvačkat počepni, da te ne bo videla) in ne šparaj kakšnega spodbudenega dodatnega povelja.
    8) Če dvomiš o kvaliteti divjadi organizatorja prinesi svojo sabo.
    9) Na preiskusu bodi sproščen in ne pozabi, da je samo pes in samo preiskušnja, ne gre za življeneje ali smrt , vedno so še nove priložnsoti, če kdaj ne gre po planu.
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  8. #248
    Član od
    Sep 2010
    Lokacija
    Ptuj, Gorišnica, Formin
    Prispevki
    31

    Privzeto

    HVALA DETELJICA ZA NASVET,
    jaz sem še vedno amater in BISA je moj prvi NKP, a me je že marsikaj naučila in velikokrat presenetila včasih na dobro včasih na slabo. Upam na najboljše in gremo trenirat. LP

  9. #249
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Če je v bližini drug pes bo psička zajca jasno prinesla zaradi konkurence.

    Prav tako je razumljivo zakaj ga prinese, če se skriješ. Psička te nima v zornem kotu, torej se zanaša sama nase, medtem, ko v primeru tvoje prisotnosti, verjetno zaradi po njeno obsežnejšega plena, prepušča pobudo tebi.
    To pomeni, da ti je psička občutno podrejena in te ima za vodjo pri lovu. Torej vodja prvi k (velikemu) plenu. Če bi zajca počil med lovom, bi jo lovska vnema verjetno "zapeljala" in bi zajca pograbila, kar bi za njo pomenilo, da prekoračuje pooblastila glede na hierarhijo oz. drzno "nateguje" tvoje potrpljenje.
    V tem drugem primeru je psu potrebno pač dopovedati, da gre zgolj za enega izmed ukazov, ki ga pač mora izvesti in ki zaobhaja vajino hirerhično ureditev in odnos ob plenu, torej tvojo nadvlado izkazati tako, da bo razumela: "moraš narediti!" Pri tem je treba psa pač drugače stimulirati. (glej zgoraj, kar piše Deteljica).
    Ko bo psička dozorela in bo postala samozavestnejša bo po moje tudi to težavo prerasla. A sej vem...treba je narediti PNZ da ti gospodje "strokovnjaki" povedo to, kar ti že veš ves čas.

    Potrebno bi vas bilo videti kako se razumeta doma in seveda tudi na polju mislim pa, da nisem daleč od resnice.

  10. #250
    Član od
    Sep 2010
    Lokacija
    Ptuj, Gorišnica, Formin
    Prispevki
    31

    Privzeto

    Hubertus lepo ste to napisali in res je tako, HVALA.

    Danes sem poskusil z krajšo ravno vlečko in je lepo uspelo, zdaj pa samo vaja dela mojstra, pa bo. LP

Stran 25 od 33 PrvaPrva ... 15212223242526272829 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •