Stran 26 od 35 PrvaPrva ... 16222324252627282930 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 251 do 260 od 347

Tema: Brandl brak

  1. #251

    Privzeto

    Pri nas v našem LKD Ljubljana še nikoli ni bilo primera,da sodnik se ne bi vzel toliko časa, da ne bi mogel oceniti psa.Res pa je, da je dobro, da je sodnik obveščen, da ima seboj ocenjevalne obrazce. Če bi zvedel, da v našem LKD-ju ni hotel oceniti psa, ne bi bil več zaželjen in s tem ne bi več sodil pri nas. Ker ne glede,da je razpisan PNZ, se šteje kot prireditev in posledično lahko oceniš telesno tudi psa, seveda se pa ne sme to izkoriščati.

  2. #252
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Lahko bi kdo opisal kako mu je šlo šolanje, je njegov imel pri kakšni vaji probleme, kako je bilo spoznavanje z otroki, uvajanje na KS, pa o brejosti ... ful je tem mi se pa kregamo kaj je blo prej kokoš al jajce. Sodniški raji ne pridemo do kraja zato dajte malo o šolanju vaših brandlov in o jagi z njimi, sodniki pa naj si PNZ in I in II in MCXVIII razrede in ocene nekam...
    I nikome ništa!

  3. #253

    Privzeto

    Na tvoja vprašanja je nemogoče odgovorit. Vsak pes ima svoj karakter in že v samem leglu so si različni. In vsak vodnik ima svoj pristop učenja, zato je samo srečna roka pri izbiri mladiča in izkušnje vodnika.Obstajajo po LKD šole, katere ti podajo pravilno usmeritev psa v šolanje. Vendar pazi, to morajo biti inštruktorji z licenco in predvsem z izkušnjami. Kot sem zasledil v nekaterih lkd šolajo ljudje, ki tega opisanega nimajo in dvomim v pravilno šolanje le teh.

  4. #254

    Privzeto

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    Obstajajo po LKD šole, katere ti podajo pravilno usmeritev psa v šolanje. Vendar pazi, to morajo biti inštruktorji z licenco in predvsem z izkušnjami. Kot sem zasledil v nekaterih lkd šolajo ljudje, ki tega opisanega nimajo in dvomim v pravilno šolanje le teh.
    Inštruktor šolanja lovskih psov mora imeti licenco od komisije za šolanje lovskih psov in ne od komisije za šolanje psov.

  5. #255

    Privzeto

    Hej! Ko prebiram forum si ne morem kaj da nebi povedal še moje izkušnje iz telesne ocene. Imam brandl braka, kuža brez napake, ampak sodnik je dal odlično šele po začudenju drugih prisotnih sodnikov nad oceno.
    Če si "navadni jager" in nisi med kinološko elito je to realnost. To je strah pred konkurenco.

  6. #256
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    168

    Privzeto

    Ali kdo pozna koga ,ki ima pemenjaka (brandl braka)?
    Sprašujem zato, ker ne najdem nobenega, ki ne bi bil v sorodu.

    LP

  7. #257
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto brandl

    Krogla1, katere vzrejne linije je tvoja psica?
    Bi prišel v upoštev plemenjak iz vzrejne linije Srebotniški?

  8. #258
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    168

    Privzeto

    Ne vem bi moral rodovnike pregledati. Samo dvomom če bi lahlo, ker sem enega že imel na voljo pa je v sorodu.

  9. #259
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    168

    Privzeto

    Citat krogla1 je objavil: Pokaži objave
    Ali kdo pozna koga, ki ima pemenjaka (brandl braka)?


    LP
    Ali ne poznate nobenega?

  10. #260
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Moj je verjetno brat od tvojga, Alf suhorobarski.

Stran 26 od 35 PrvaPrva ... 16222324252627282930 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •