Stran 22 od 35 PrvaPrva ... 1218192021222324252632 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 211 do 220 od 347

Tema: Brandl brak

  1. #211

    Privzeto

    Citat RAUBŠIC je objavil: Pokaži objave
    agresivnost do ljudi (Avstrija), :
    Ta agresivnost ni le v Avstriji. Oni imajo pravilnik, da se agresivni psi izločijo iz vzreje, zato je agresivnost evidentirana.
    Pri nas velja ta pravilnik (pišem za barvarje) komaj dve leti. Sem pa gledal BrB na krvni preizkušnji. Ko je prišel do plena ni poznal niti vodnika. Nepoznavalci pa vsi navdušeni nad ostrino psa.

  2. #212
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    168

    Privzeto

    Bunny ti ga kar kupi.
    Pa naj ti ne bo nobene ure žal pri šolanju, ker ti to kasneje obrestuje.

    Sam sem lastnik dveh brandlov, pa z agresivnostjo in gonjo nimam nobenih problemov. Za večino agresivnih psov so krivi lastniki.

    Želim ti veliko užitka z njim.

  3. #213

    Privzeto

    Brandla ima dve leti. Kupil sem ga v Sodražici, vzreditelj mladiče imenuje "prva liga", pa se je izkazalo za nasprotno. Moj ima prekratek gobec, križni griz, kljub zagotovilom vzreditelja. Sva se dogovorila za delno vračilo kupnine, pa je kar pozabil (plačal sem ga 450 e in to še brez cepljenja). Pes je začel glasno goniti pri slabih petih mesecih, ni agresiven, še najmanj do ljudi. Je pa dolg in najraje goni srnjad. Poišče prvo srnjad in potem ga dve uri ni. V tem času ne reagira na nobene komande, kot , da je gluh. Mogoče ima kdo nasvet glede tega. Pri plenu ni agresiven. Na vaje poslušnosti je hodil tudi kolega s psom iz istega legla, pa je moral predčasno končati, ker je bil preveč agresiven.
    Moje mnenje je, da so vse pasme dobre, odvisno kaj želiš, samo poleg znanja moraš imeti še malo sreče pri izbiri vzreditelja in mladiča. Toliko o "prvi ligi".

  4. #214

    Privzeto

    Citat KAILER je objavil: Pokaži objave
    ... Toliko o "prvi ligi".
    Dobra vila mi je prišepnila, da imamo v Sloveniji veliko "prvih lig".
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #215
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    BrB je sigurno najbolj zavožena pasma v Sloveniji, vzrok pa je "industrijska proizvodnja" legel, katerih slaba prodaja se pospešuje s komentarji tipa "prva liga".

    Sloves te pasme pri nas pa sloni na 1 (enem) psu, Črnem iz Koritnic. ;)

  6. #216
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    27

    Privzeto

    Glede učenja mladih psov na divje prašiče.
    Mlade pse se gre učit prvič predvsem v obore z predznanjem, da pes pozna mrtvega prašiča! Uči se ga na čim večjem težkem merjascu, zakaj? Ker je neokreten, se mu ne da letat za psom in predvsem merjasec oddaja poseben vonj, katerega se psi večinoma bojijo.Oddaja vonj svoje moči! Še nobeden mlad pes ni nikoli letel na njega in ga grizel, niti terierji.Če pes noče oblajevat, spustiš z njim po možnosti njemu znanega starejšega izkušenega mehkega prašičarja, kateri bo na daleč oblajeval. Če ne bo to pomagalo, poiskusiš, čez dva tri mesece in če še takrat ne, se sprijazni, da tvoj pes ne bo nikdar dober prašičar. Vedeti je treba, da veliko pomeni, genetika.
    Do danes sem imel dvanajst svojih psov, vse sem učil na približen način in vsi razen enega istrijanca so bili vsi vrhunski prašičarji.Nezadnje sem jazbečarko "seznanjal " z prašičem ko je dopolnila tri mesece, bom priložil zvečer filmček.
    Z mojimi psi sem do danes osvojil trikrat CACT na tekmah na divje prašiče in še mnogo odličnih rezultatov in to z različnimi pasmami.
    Glede Brandelnov je velik problem tiha gonja in na žalost sem tudi sam imel takšno psico, ki ni dala niti malo glasu. Razen ko je oblajevala na mestu, vendar bila je neuporabna, kljub temu, da je bila odlična krvosledka in ostra na prašiče.
    Ostrina in značaj psa so mu prirojena, vendar kot sem že velikokrat napisal, roke vodnika naredijo psa.
    Bunny pokliči me na 041 406 471
    Lep dan vsem.

  7. #217

    Privzeto

    Citat Maxl je objavil: Pokaži objave
    Glede učenja mladih psov na divje prašiče.
    Vodnik z lastnimi izkušnjami. Jih pove in argumentira.
    Takšna mnenja je treba upoštevati. Drugače se debata razvije v navijanje "za" in "proti". Samo stave še manjkajo, kakšnega psa bo kupil Bunny.

  8. #218
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    27

    Privzeto

    Da ne bo kdo mislil, da imam jaz tako vrhunske pse, ha,ha, čeprav je tudi moj dober! Moj dobri prijatelj Black, je z mojega računalnika, ko je bil pri meni napisal zgornji text.

    Glede stave pa grem stavit, če bo Bunny videl od Blacka kopova in kako dela pes, bo kupil sigurno kopova.

  9. #219

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    BrB je sigurno najbolj zavožena pasma v Sloveniji, vzrok pa je "industrijska proizvodnja" legel, katerih slaba prodaja se pospešuje s komentarji tipa "prva liga".

    Sloves te pasme pri nas pa sloni na 1 (enem) psu, Črnem iz Koritnic. ;)
    Še je dobrih BrB-jev, vendar niso tako znani kot Zoranov.Je pa res,da je veliko dreka premešano in genetika dela svoje. Samo en pes kateri je bil nem in je pokril mnogo psic( o imenu lastnika ne bom govoril), se še danes kaže kot tiha gonja in se bo še dolgo.
    Kdo je kriv in kakšne posledice bo nosil krivec?
    Nikakršne!
    Pred dnevi smo imeli primer,ko se je kolegu gonila psica pasme Slovaški gonič.V vzrejni ni bilo napisanega nobenega plemenjaka, po posredovanju pri predsedniku VK,je le dobil imena lastnikov.
    In kaj smo doživeli? Od treh psov je eden že dolgo pokojen, eden ni podoben kopovu,prej gordon setru, tretji pa dva cm prenizek kot predpisuje standard.Zadnji zaradi svoje višine sploh ni mogel zaskočiti psice.

  10. #220
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Nekateri učijo mladega psa "preko mreže". Seveda mora biti pujs v manjšem boksu.

Stran 22 od 35 PrvaPrva ... 1218192021222324252632 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •