Stran 16 od 35 PrvaPrva ... 612131415161718192026 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 151 do 160 od 347

Tema: Brandl brak

  1. #151
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    168

    Privzeto

    Ne nisem.
    Mogoče drugo leto.
    Zdaj vsaj vem kje je plemenjak, ki ni v sorodu.

  2. #152

    Privzeto

    Zanima me, če ima mogoče kdo brandla iz prejšnjih legel Aste Suhorobarske. Kako ste zadovoljni s telesno oceno in delom. Sprašujem zato, ker nameravam kupiti mladiča iz letošnjega legla.

  3. #153
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto Asta Suhorobarska

    Moja psička je od Aste Suhorobarske, leglo 23.11.2007
    Jaz ne bi nikoli več kupil mladiča iz te vzrejne linije - lastnika psarne je ena sama hvala.
    Telesno solidni psi, ampak zame to sploh ni tako pomembno. Glavna stvar je delo in s tem pri svoji psički nikakor nisem zadovoljen. Slaba sledoglasnost, nezadovoljiva vztrajnost pri gonji, premehak karakter - premalo ostrine (nezainteresiranost za lisico) in še bi se našla kakšna slabost. Zaenkrat sem zadovoljen le z vodljivostjo, čeprav sem v delo vložil ogromno časa in truda.

    Ti priporočam, da poiščeš drugega vzreditelja ali se celo odločiš za drugo pasmo.

    LZ,
    Primož

  4. #154
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Psarna Suhorobarska je dala že veliko dobrih in sposobnih psov. Eden izmed njih se stalno pojavlja na straneh tega foruma kot odličen krvoslednik. Prav tako je psarna Suhorobarska prispevala dobro kri tudi nekaterim drugim linijam v Sloveniji.
    Kupiti psa je loterija. Kvaliteta staršev je le namig k temu, da bo potomstve nasledilo želene lastnosti. Vsaka linija ima izjeme in škart.

    Veliko smo govorili o navezi vodnika in psa v temi o jazbečarju. Mogoče Primož tudi tvoja psička ni v pravih rokah in bi se pri nekom drugem razvila v povsem nekaj drugega. Da si imel smolo je pač naključje in povsem nepotrebno je sedaj zlivati gnojevko vsepovprek. Ljudje se trudijo, čas pa pokaže rezultate in Psarna Suhorobarska jih ima. Tako uspehe kot neuspehe a prvih je zagotovo več.

  5. #155
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    168

    Privzeto

    Se popolnoma strinjam z Hubertusom.

    Sam imam psa iz psarne Suhorobarske (brata od Aste Suhorobarske) in boljšega za lov ne bi mogel dobiti. Goni vso divjad, včasih še preveč vstrajen. Mogoče mu manjka le malo ostrine.

    Mislim da psa naredi vodnik, je pa lepo da sabo prinese čimveč lovskih zasnov.
    Če se motim me popravite v mišlenju.

    LP

  6. #156

    Privzeto

    To, da mu manjka ostrine je včasih dobro. Tisti ostri ti nakopljejo samo kup težav in stroškov ,ker so večkrat hudo oklani od prašičev.
    V ostalem te pa ni treba popravljati

  7. #157
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto Suhorobarska

    Hubi, povsem se strinjam s tabo glede naveze "vodnik-pes", vendar menim, da sem ključno napako napravil pri samem nakupu, ko sem se odločil za zadnjo psičko, ki je ostala na razpolago, kljub temu, da je bilo pri njej opaziti strah in pomanjkanje samozavesti.
    Vsaka izkušnja te nekaj nauči, sploh nas mlajše in nekoliko manj izkušene vodnike. Težava je le v tem, da si potem cca 10 let obsojen na lov s takšnim psom, saj ti neglede na vse njegove hibe priraste k srcu.

  8. #158
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Marsikdo se ne more ločiti od svojega psa, ne glede na to kakšen je. Vendar se pes ravno tako naveže na novega skrbnika, še posebno, če mu ta nudi več svobode kot prvi. Nato pa upaš na več sreče pri drugi izbiri. Drži, v leglu so različni "talenti", kar pa pri dveh mesecih starosti je nemogoče videti.

  9. #159
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto Beta Suhorobarska

    Z dvignjenimi uhlji se pa bolje sliši...

  10. #160

    Privzeto

    Konec maja bom tudi jaz postal lastnik brandel braka!

Stran 16 od 35 PrvaPrva ... 612131415161718192026 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •