Stran 32 od 35 PrvaPrva ... 222829303132333435 ZadnjiZadnji
Rezultati 311 do 320 od 347

Tema: Brandl brak

  1. #311

    Privzeto

    mene pa zanima če je pri brandlu med psom in psico kakšna razlika v lovskem nagonu in kateri spol mi priporočate?

  2. #312

    Privzeto

    Mislim, da je pri vseh pasmah razlika med psom in psico enaka!
    Pes je trmast, svojeglav, zamerljiv...
    Psica je bolj ubogljiva, samo v času gonje ji malce popusti zbranost.
    Kar se nagona tiče mislim, da tu ni nekih velikih in opaznih razlik. Če boš pravilno motiviral bosta oba spola delala enako. Važno je "znanje" oziroma sreča pri izbiri pravega psa iz legla!

  3. #313
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Imam psa, lovski nagon mislim da je enak kot pri psicah, moti me pa paritveni nagon ker mi je en teden neuporaben ko se sosedova psica goni. Ima pač dober nos naslednji bo psica, mali munsterlander.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice Click image for larger version. 

Name:	IMG_0016.jpg‎ 
Views:	178 
Size:	185.8 KB 
ID:	14023  

  4. #314
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ima dober nos, kot nilski konj

  5. #315

    Privzeto

    Citat jansedmak je objavil: Pokaži objave
    mene pa zanima če je pri brandlu med psom in psico kakšna razlika v lovskem nagonu in kateri spol mi priporočate?
    Če ne misliš imeti psa/psice za vzrejo ti priporočam sterilizacijo/kastracijo ki jih je v današnjem času vse več,previrjeno tudi iz strani mag.Marko Malija.

  6. #316

    Privzeto

    Moje osebno menje je tako, da nikoli ne bom uporabljal evnuha za lov. Hormonske spremembe, ki lahko vplivajo tudi na karakter so pri kastraciji lahko velike. Pri psicah, strerilizaciji so spremembe manjše, jih ni, če že govorimo o lovni uporabnosti.
    Sem še zmeraj pristaš, da je zadeva bolj podobna potuhi vodnikom kot pa kakšnim koristnim spremembam; pa študije gor, študije dol. Neka gotova statistika ne obstaja, obstajajo pa takšni in drugačni "lobiji", ki so največkrat tesno povezani s kapitalom. Nam pa pesek v oči. Nimam pa nič proti različnim odločitvam lastnikov, vodnikov.
    Pri nas doma so po večini psi! Z muhastmi babami in njihovimi prirojenimi "sposobnostmi" pa kakor, kdo hoče in mu paše.
    Razlike med moškimi in ženskami so zelo podobne tudi v pasjem svetu; moje mnenje

  7. #317
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Oče je mogel zaradi bolezni kastrirat 8let starega nemškega žimavca. Spremembe v delu ni bilo, tudi po tem so mu italijani ponujali denar za psa ker je odličen ptičar.

  8. #318

    Privzeto

    hvala za odgovore. Bom še malo premislil o izbiri.

  9. #319
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pri nas doma so pa samo babe, ker psi preveč dvigajo nogo . Razlike na lovu ni, psičke so še manj svojeglave in se bolj navežejo na gazdo.

  10. #320

    Privzeto

    Zanimivo kako se se miselnost spreminja. Včasih so imele psičke celo nižjo ceno. Letos pa sem oddal leglo 5m, 7ž in skoraj vsi so hoteli psičko. Pa so dvakrat letno skoraj neuporabne za lov.
    Glede sterilizacij pa mislim, da ni razlik.

Stran 32 od 35 PrvaPrva ... 222829303132333435 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •