Stran 3 od 11 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 108

Tema: Solnice

  1. #21
    Član od
    Feb 2008
    Lokacija
    Slovenija
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Citat lunj je objavil: Pokaži objave
    Če pa daš kakšno posebno lepo čipkasto žensko nogavico, ki je bila že rabljena, potem je obisk solnice s strani glavnih prskačev zagotovljen.
    itak pa če je še štumf rabljen od kakšne stare device..

  2. #22
    Član od
    Feb 2008
    Lokacija
    Slovenija
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Citat lunj je objavil: Pokaži objave
    Če pa daš kakšno posebno lepo čipkasto žensko nogavico, ki je bila že rabljena, potem je obisk solnice s strani glavnih prskačev zagotovljen.
    itak pa če je še štumf rabljen od kakšne stare device..

  3. #23
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Kamen soli v precep in pokrito z dobršno količino mahu se mi zdi enostavneje in praktičneje. No, različna okolja, različni načini. Deluje oboje dovolj dobro.

    Pokritiziral bi le tiste štumfe, ki vsekakor ne spadajo v naravno okolje.

  4. #24
    Član od
    Feb 2008
    Lokacija
    Slovenija
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Imaš prav nogavice resnično ne sodijo v naravo! Res pa je da smo, ko nismo mogli nabaviti ali imeli pri roki kamene soli, uporabili mleto kuhinjsko sol, katero smo zavili v žensko nogavico (najlonko) in na vsaki strani zvezali z vrvico, pa je učinkovalo. To je le možna inprovizacija in izhod v krizi. Po navadi od tistega malega delčka purozne tkanine ni ostalo nič.

    Sicer pa res, tudi jaz se strinjam, da je način izdelovanja odvisen od okolja in seveda znanja lovcev.

    Bil sem že večkrat v Nizkih Tatrah na Slovaškem pri prijatelju Jozu in Mirotu iz Liptovskega Mikulaša in veliko v njihovih loviščih. Vse se mi je zdelo bolj naravno,prvinsko. Ogledal sem si več sistemov solnic za jelenjad. Da vam rečem prave umetnine, res pa je, da sta prijatelja gozdarsko lesarske stroke.

  5. #25

    Privzeto solnica

    Nisem se lovec
    pa me zanima me če lahko postavim svojo solnico ali pa eno staro popravim kaj bo kaj narobe?
    lp

  6. #26
    Član od
    Feb 2008
    Lokacija
    Slovenija
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Samovolje okrog solnic ni. Mogle in morajo biti registrirane pri upravljalcu lovišča. Niso same sebi namen, spadajo v kontekst gojitve visoke divjadi.
    Preberi malo strokovno literaturo Zlatorogove knjižnice. Skratka odgovor je, bo narobe! Če imaš interes potem se poveži z revirnim lovcem, pa ti bo vse pojasnil!

  7. #27

    Privzeto lp

    Ok
    lp
    Klemen Kobal

  8. #28
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    V gozdovih najdem razno razne solnice. Vse prevečkrat si lovci pri tem pomagajo s plastično cevjo ali čem podobnim, celo s polivinilom, kar zgleda precej nagravžno, še posebej potem, ko taka solnica spodaj odgnije in obleži na tleh.
    Pa se stvar da narediti čisto enostavno in estetsko: do 10 cm debel smrekov kapnik se odreže na višini dveh metrov, se olupi in vzdolžno prežaga do polovice. Ti dve polovici potem delujeta kot vzmeti, ki tiščita skupaj kos soli, dokler se ta tekom leta ne stopi. Tukaj ni treba prav ničesar dodati.
    Povezava 3142

  9. #29
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ne vem, če smemo žagat smreke.

  10. #30

    Privzeto

    Tudi če imaš narejeno kako kišto na drevesu rabiš met soglasje lastnika,ravno tako je tudi s solnicami!
    Edino kar bi še dodal k zgornji slikci je,da daš na vrh večji kos mahu,tako se sol počasneje in dalj časa topi. Nekateri dajejo na vrh tudi deščice ki jih malo navrtajo. Je pa edini problem takihle solnic,da je hitro sol lahko "prenizko" in divjad pride direktno do nje!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

Stran 3 od 11 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •