Stran 11 od 14 PrvaPrva ... 7891011121314 ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 137

Tema: ZLD da ali ne?!

  1. #101

    Privzeto

    Lectograjski:

    1. LD niso članice ZLD zato, ker bi tako hotele, ampak ker so bile v to prisiljene in jim sploh ni bila dana druga možnost.

    2. Če bi se vodstva LD zavedala in bila poučena, da ZLD po zakonu sploh niso del lovskega sistema in v sedanji situaciji predstavljajo nepotreben strošek in veliko oviro pri vzpostavitvi zakonitega stanja, bi bilo danes popolnoma drugače.

    3. "Mahnetova" pravila so tako LD še dodatno nametala pesek v oči, ki so preprosto mislile, da tako pač mora biti. V bistvu pa gre za velik nateg in avtorji tega natega še vedno vedrijo v naši krovni organizaciji.

    4. Napačno je tudi razmišljanje, da se bo brez ZLD lovstvo dodatno centraliziralo in bo vse v rokah peščice ljudi. Je pa zadeva ravno obratna. Sedaj ima vse v rokah nekaj posvečenih in to jim omogoča sedanji sistem z ZLD-ji na čelu. LD kot temeljne celice sistema so edino porok za demokratičen in transparentni sistem.

    5. Pa tudi mišljenje, da 400 LD ni mogoče pripeljati na Občni zbor in ga kompetentno izpeljati je velika traparija in odraža zaostalost in neprilagojenost današnjemu času.
    Tako pa pred našimi očmi sistem vidno razpada in se sesuva sam vase
    __________

    Bom v svojem odgovoru res kratek, ker spoznavam, da nekomu ki ne želi razumeti ali pa mogoče ne zmore, je težko kar koli dopovedati. Sem sicer pričakoval, da se bo oglasil MilanK, ker pa je ali na dopustu ali pa je tudi on že obupal, sem pač spisal sam ta odgovor spoštovanemu kolegu Lectograjskemu.

    Pa gremo po vrsti:

    1. Kdo in na kak način prisiljuje LD, da so članice ZLD-jev ? Izgovarjanje na stare čase in staro prakso seveda danes ne velja več nič, ker imamo sedaj že nov Zakon o društvih in nov lovski zakon in novo prakso, ko del ( sicer mali pa vendar ) LD ni več včlanjen v ZLD-je pa kljub temu v okviru LZS nekako funkcionirajo. Kdo je torej tista »sila«, ki LD-je drži zaprte v ZLD-jih in jih ne spusti na svobodo ?

    2. Ta izjava je pa kar krepko podcenjujoča za vodstva in tudi članstvo LD-jev. Reveži nevedni in neosveščeni živijo v temi neznanja in nestrpno čakajo na prihod kakšnega lovskega mesije, da jih osvesti in reši iz okvirov njihove zaostalosti, zaplankanosti ter nevednosti ter popelje v svobodo odrešitve. Uh…uh..uh..!!!

    3. Mahne je zgodovina in nemoč ali nepripravljenost sedanje vodstvene garniture LZS v organizacijski strukturi slovenske lovske organizacije karkoli spremeniti in pripisovati njemu je zelo slab in prozoren izgovor. Kaj ima Mahne skupnega s ceremonijami in vsebino sprejema novih Pravil LZS in kaj z novim pravilnikom o volilnih okoliših ter volitvami organov LZS ? Seveda nič in ker pač ni drugih argumentov, je nekomu pač potrebno pripisati krivdo. Kot kaže je Mahne za nekatere še vedno zelo priročen za kaj takega. Mandat te garniture vodstva LZS traja že predolgo, da bi se še vedno dalo izgovarjati na staro
    vodstvo. Ta štos enostavno več ne vžge. Bo pa že treba poiskati kaj bolj priročnega in verjetnega.

    4. Ta trditev pa bi potrebovala malo več argumentov. Bomo počakali nanje in bomo takrat videli katero razmišljanje bi lahko bilo narobe in katero prav. Sam argumente za svoje trditve imam in upam, da jih ima tudi kolega Lectograjski za svoje.

    5. No tukaj pa se je mojemu kolegu Lectograjskemu kar krepko zaletelo. Ker nima argumentov se zateče k žaljenju in vse, ki ne razmišljajo kot on jih kar lepo označi za tepce, zaostale in ljudi, ki jih je čas povozil in so ob tem še nedovzetni za »sodobne« prilagoditve po njegovi podobi. Hm…hm…hm..!! Res smelo in hrabro zapisano. Vsi, ki ne mislite kot mislim sam ste skupina navadnih zaostalih bedakov, pravi oziroma zapiše moj kolega Lectograjski. Prav nikjer v svojem zapisu pa moj kolega Lectograjski ne zapiše na osnovi katerih dejstev se je dokopal do takšnega sklepa in še manj volje pokaže, ko bi bilo potrebno to gomilo zaostalih bedakov osvestiti s kakšnimi tehtnimi argumenti ter dokazi za njegovo oceno našega nesrečnega intelektualnega nivoja.

    Nihče ni nikoli in nikjer trdil, da 400 predstavnikov LD ni mogoče spraviti v neko dvorano in tam z njimi zaigrati predstave Občnega zbora ZLD. Je pa tu še mali problem, dragi kolega Lectograjski, ker bo pred tem potrebno spremeniti tudi pravila o volitvah v organe LZS ter sestavi Občnega zbora LZS in takrat ne bo več le 400 ljudi, temveč krepko več. Zakaj ? Ja to boš pa moral kar sam pogruntati. In ne bo ti težko, ker če je to uspelo nam zaostalim tepcem, potem bo zate to prava mala južina.

    Pa lep pozdrav dragi moj lovski kolega Lectograjski !
    Last edited by Sraka; 13. July 2010 at 07:55.

  2. #102
    ZR7 Guest

    Privzeto

    V tej vročini se mi res ne da kaj dosti, zato samo malo le k tretji točki:

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    ...
    3. ... Kaj ima Mahne skupnega s ceremonijami in vsebino sprejema novih Pravil LZS in kaj z novim pravilnikom o volilnih okoliših ter volitvami organov LZS ? ...
    Pravilno vprašanje, ki po mojem mnenju napeljuje k bistveni problematiki naše hitro propadajoče organizacije. K skupini, ki uspešno vedri in oblači v UO in se napaja in povzdiguje iz propadlega delegatskega sistema. To skupino in miselnost je ravno Mahne uporabil in ponovno povzdignil in ji dal zagona za potiskanje našega voza v globlje blato. Toliko ima sedaj Mahne skupnega s tem in ne nič kot praviš
    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    ...
    . ... Seveda nič in ker pač ni drugih argumentov, je nekomu pač potrebno pripisati krivdo. ...
    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    ...
    . ... Mandat te garniture vodstva LZS traja že predolgo, da bi se še vedno dalo izgovarjati na staro vodstvo. ...
    To pa seveda popolnoma drži.
    Če se ne bo in po mojem mnenju se ne bo nič obrnilo na bolje, bo tudi Mahnetov naslednik samo eden tistih, ki so Slovensko lovsko organizacijo po spremembi zakonov o društvih in lovu peljali v zaton. Dvomim, da bo zgodovina ločevala njune namene, ki so po mojem mnenju diametralno nasprotni. A štejejo rezultati in ne nameni in trud, če citiram samega Kropeta.


    O ostalem se pa kar sama "preklajta", upam le, da imata dobro senco in hladne napitke.

  3. #103

    Privzeto

    Spoštovani Sraka.
    To je moje stališče in mišljenje, ki ga imam o ZLD. Žal ti moram že na začetku povedati, da me tvoje navedbe še zdaleč niso prepričale. Da o argumentih, ki jih ne navajaš sploh ne govorim. Ne mislim na tem forumu na dolgo in široko razpravljati in braniti svoje mnenje, se pa kadarkoli lahko usedeva in zadevo v miru predebatirava, ter soočiva najine poglede.
    Moram pa zaradi članov na forumu, v bran mojega prispevka povedati naslednje:

    Ad/1 in 2:
    Nikoli nisem imel podcenjujoč odnos do vodstev LD, da o tvoji komični razlagi mojih navedb niti ne govorim. Pravila LZS so tista, ki LD niso omogočila proste odločitve ali v ZLD ali ne. Preberi 10. člen v katerem LZS pooblašča le te za opravljanje del in nalog. Torej, če LD želi do teh storitev, mora biti v ZLD. Vodstva LD zato niso imela veliko maneverskega prostora in so bila posredno prisiljena v članstvo. Nekaj jih na to seveda ni pristalo in so kjer so. Točno pa tudi veš kakšna je bila razlaga Upravne enote, ko je zavrnila tak prenos pristojnosti. Zato stojim za tistim, kar sem navedel in trdim, da sedanje stanje še zdaleč ni normalno.

    Ad/3
    Sedanja Pravila LZS so nastala v mandatu predsednika LZS Mahneta. Tako kot on ni bil nikoli uradno potrjen kot predsednik, tudi ta pravila niso nikoli bila v skladu s pravnim redom RS. Zato jih bom vedno imenoval »Mahnetova«, da ne bo pomote.

    Ad/4
    Te moje trditve ne bom razlagal na tem mestu. Bo tema nekega naslednjega prispevka.

    Ad/5
    Ja Sraka, vsaka čast. Pri tej točki bi ti zavidal še Sofoklej. Izvrstna in duhovita, na žalost pa zlonamerna dramatika. Govoril pa sem le o organizaciji Občnega zbora LZS. Če sem bil malo sarkastičen do tistih, ki uporabljajo izgovor, da se takega zbora ne da izpeljati, sem pač bil, ker sem hotel opozoriti, da živimo v svetu sodobnih informacijskih orodij in je tak projekt lahko izpeljati. Si pač jemljem to svobodo in si jo bom po potrebi še.

  4. #104

    Privzeto

    Pozdravljen kolega Lectograjski!

    Ker je čas kislih kumaric in so pravi forumski debaterji večinoma ali na morju ali v hladnih vinskih kleteh in se jim ne da sedeti ob teh novodobnih tehničnih računalniških čudesih, pa dajva midva malo popestriti ta forum.

    Seveda te moje navedbe niso prepričale, ker to tudi ni bil moj namen. Priznam ti, da se na tvoj zapis sploh ne bi odzval, če se ti ne bi malce nerodno zareklo in si v svoje pisanje zaštrikal nekaj žaljivk. Te pa so me vzpodbudile, da malo na svoj način pokomentiram tvoje pisanje.

    Sprejmem pa tudi tvojo pobudo in z največjim veseljem sem pripravljen s tabo sesti v kakšno prijetno senco in poklepetati o tem kako različno oba vidiva to najino ljubo lovsko organizacijsko zgodbo. Saj kakšne velike koristi od takšnega najinega klepeta lovska organizacija ne bo imela, bova pa vsaj midva malo razgibala najine sive celice in ob tem popila še kak liter dobrega vina.

    In prav na smeh mi je šlo, ko sem s tvojim gornjim zapisom s katerim mi odgovarjaš, naredil mali preizkus. Namesto priimka Mahne sem v tekst tvojega pisanja vstavil en drug priimek. Saj ne boš verjel, ko ti bom zapisal, da se v vsebini in povedkih tvojih stavkov ni prav nič spremenilo. Se ti to ne zdi prav nič zanimivo ????

    Glede jemanja svobode, takšne ali drugačne, pa sem popolnoma na tvoji strani in ti privoščim, da se je naužiješ v kar največji meri.

    Pravijo, da sedaj živimo v demokraciji v kateri ima lahko vsak svoje mnenje. Torej ni razloga, da ga ne bi imela tudi midva. Iz nekih drugih časov pa poznamo še dialektično zakonitost, ki nas uči, da nasprotja v razmišljanjih praviloma prinesejo novo kvaliteto. Torej nama dajejo prav stari in novi časi kar naju lahko le opogumlja, da vztrajava vsak pri svojem in mogoče še kdaj kakšno novo kvaliteto celo dočakava.

    Če pa že s kakšno novo kvaliteto v najini dragi lovski organizaciji ne bova osrečena, se pa sama lahko osrečiva s kakšno vinsko kvaliteto. To pa nama verjetno tudi ta nova demokracija dovoljuje. Vsaj upam, čeprav priznam, da argumentov in dokazov tudi za kaj takega nimam.

    Pa lep lovski pozdrav in ravne cevi ter dober pogled!

    Tvoj nasprotnik v teoriji organizacije
    Sraka!

  5. #105

    Privzeto

    Spoštovani lovski tovariš Sraka!
    Dobro se zavedam, da nimava v najinih rokah moči, da bi karkoli spremenila na naši vrli zvezi. Še toliko ne, da jih malo pozgečkava pod nosom, kaj šele da bi koga zatresla tam zgoraj. Če pa kdaj berejo tale naš forum sva jim zagotovo zoprna če ne še kaj drugega.
    Verjemi mi, da nimam nobenih velikih simpatij do našega predsednika, saj me je s svojim oportunizmom razočaral. Nil novum sub sole! Res sem pričakoval več. Priznam, se spomnim tvojih opozoril ob nastopu njegovega mandata in imel si prav.
    Najina stališča glede določenih vprašanj so različna. Če sva na nasprotnih bregovih nič hudega in mislim da lahko ta vmesni potoček preskoči pet letni otrok.
    Zato resno upam, da se ob priliki dobiva in ob kozarčku kakšno rečeva.
    Pozdrav in obilo lovskih užitkov!

  6. #106

    Privzeto

    Bom kar tukaj napisal, (čeravno ne vem če spada tukajle)
    Bil sem na tekmi in me je danes strelski iz "neke" ZLD tako presenetil da sva se kar malo "besedno"udarila. Vse do danes sem bil prepričan da v tej pogodbeni članici vse špila tako kot treba in sem jo vedno dajal za vzor vsem Oz.Pa me prvo preseneti da zld-jem ni treba prijavljati tistih tekmovalcev na državna prvenstva, kateri niso člani njihovega združenja, čeravno so dosegli uvrstitev za ekipo volilnega okoliša. Drugič sem ostal brez diha, ko mi prijavi da ni pustil tekmovati strelcu iz njihovega Vo, ker je on odgovoren samo za zld ker volilnega okrožja sploh ni, to se pravi da dotični strelec ne more nastopati za organizacijo ki jo sploh ni. Ko sem mu serviral da mi naj v našem krovnem zakonu lov-1 pokaže kje piše da zld-ji sploh obstajajo,pa mi pravi da so te organizacije uradno registrirane kot društvo in kot take poslujejo z LZS.Ob vprašanju kam dajo pa denar ki ga dobijo vrnjenega od LZS v katerem je tudi strelski denar za volilni okoliš , pa pravi da je to en majhen znesek mogoče evro ali dva po glavi in zato se pa res ne splača izgubljati besed.Pa bodi pameten.

  7. #107

    Privzeto

    Pero, ne obremenjuj se stakimi bedaki, največ pove zapis enega naših članov "bolj ko se z oslom ukvarjaš, bolj si mu podoben". Ne daj se Pero.

  8. #108

    Privzeto

    Tica pa saj mene ne gane več. Ampak fantov mi je žal. po vseh zakonih in pravilnikih se to nebi smelo dogajati. Pa kaj smo mi res eni "loleki" da z nezld-jevci delajo kot z desetorazrednimi člani LZS. Pa kdo jim to dopušča, kaj res nimamo ene komisije ali človeka ki bi to vsaj kontroliral, če ne že preprečeval. Pa dajmo pojdimo še mi ki nismo v zld-jih septembra na ulice in malo poštrajkamo proti takemu zatirajočemu sistemu.

  9. #109

    Privzeto

    Ostri vidiš kako je to:psi lajajo karavana gre dalje
    Ali kot pravijo naši južni bratje:ima boga,ali ima i bog bogova.
    Tako pa zgleda,da je tudi v OLZ in kot kaže si ne moremo prav nič pomagati,ker če ne pihaš v isti rog je glas drugačen in ta se neupošteva

    lp

  10. #110

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Tica pa saj mene ne gane več. Ampak fantov mi je žal. po vseh zakonih in pravilnikih se to nebi smelo dogajati. Pa kaj smo mi res eni "loleki" da z nezld-jevci delajo kot z desetorazrednimi člani LZS. Pa kdo jim to dopušča, kaj res nimamo ene komisije ali človeka ki bi to vsaj kontroliral, če ne že preprečeval. Pa dajmo pojdimo še mi ki nismo v zld-jih septembra na ulice in malo poštrajkamo proti takemu zatirajočemu sistemu.
    __________

    Podoben odnos kot s člani LD, ki niso članice OLZ, imajo v nekaterih sredinah tudi do nekaterih članov LD, ki so sicer članice OZL,vendar nekateri člani o zvezi in njenih funkcionarjih nimajo najboljšgea mnenja in ga tudi glasno ter javno povedo ali si celo dovolijo javno podvomiti v smotrnost in koristnost članstva v teh organizacijah.
    In kar je najhuje je, da se v ozadju in skrbno skrito pred očmi lovske javnosti, bije srdita vojna med OLZ-ji in OZUL-ii. OZUL-e se pred članstvom predstavlja kot nekoristno lovsko združenje, ki ga zakon sicer zapoveduje, vendar od njih naj ne bi bilo nobenih koristi in delali naj bi le zgago. Zelo nevarna igra, ki se je nekateri gredo in se lahko tudi slabo konča.

    OZUL-e so si sicer takoj ob njihovi ustanovitvi in konstituiranju skušale kadrovsko podrediti OLZ, ki so si prisvojile tudi monopol nad kadrovanjem v organe OZUL-ov in bile edine, ki so o tem sploh smele kaj reči ali storiti. LD ki so podpisnice koncesijskih pogodb in so upravljavke lovišč in zanje ter za njihove potrebe so bili OZUL-i tudi ustanovljeni, pa so bile iz teh postopkov v glavnem izrinjene in postavljene ob rob. Namesto, da bi v OZUL-ih imele glavno besedo LD, jo imajo sedaj kadri delegirani skozi OLZ in od tam tudi koordinirani. Narobe svet!

Stran 11 od 14 PrvaPrva ... 7891011121314 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •