Stran 1 od 15 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 149

Tema: Daljnogledi Steiner

  1. #1

    Privzeto Daljnogledi Steiner

    http://lov.mojforum.si/lov-about570.html

    Citat Hribowc je objavil:
    Zanimajo me vaša mnenja in izkušnje ob uporabi teh dvogledov ?
    Citat medvedar1 je objavil:
    Jaz sem imel 7x40 GA Commander II. Ocena: odličen za opazovanje v vseh pogojih, posebej ponoči, zelo jasna naravna slika brez napak. Edino kaj ni dobro je njiegova teža. Ko sem ga nosil okoli vratu ves dan sem bil bolan. Zaradi tega sem ga prodal!
    Prijatelj ima 8x56 GA in ima ga samo za prežo. Tudi pretežek.
    Za misije v SV imajo 20x80 GA in je velik, zelooo težek in brez stativa skoraj neuporaben.
    Pa sploh ni poceni.
    Citat mugo je objavil:
    Dva kolega ga imata model Night hunter mislim da 8X56 , vidljivost je odlična. sploh ob slabi svetlobi je izreden. Cena pa tudi, tam nekje okrog 1000 novih denarčkov.
    Citat fonza je objavil:
    Sam imam NIGHT HUNTER 8/56. Odlična optika, mogoče res malo težji, ampak v mraku najboljši. Cena pa okrog 750 novih dinarčkov. Lp
    Citat Gebirgsjaeger je objavil:
    Predkratkim sem imel možnost opazovati z daljnogledom Steiner Renger 8x56. Povem ti da je to v mraku poezija. Je pa kar težak in za tebe Hribowc, ki jagaš predvsem v visokogorju, mislim da ni priporočljiv. Je pa dober za čakanja.
    Sem pa opazoval tudi skozi vojaški Steiner s kompasom 7x50 in tudi tisti je špica. Je pa še bolj težk od prej omenjenega.

    Lep pozdrav.
    Citat CREATIVE je objavil:
    A ste STEINER-je kupili pri nas ali v tujini?
    Citat medvedar1 je objavil:
    V tujini! Poskušaj na straneh www.waffengebraucht.at ali http://www.frankonia.de/shop/Gebrauc...egorylist.html . Občasno se najde zelo poceni rabljeno in še vedno kakovostno opremo. Obstaja še nekaj spletnih strani, ampak o tem pozneje. ?e ne najdeš, vprašaj. LP
    Citat Gebirgsjaeger je objavil:
    Jaz sem ga kupil preko Frankonie in to Renger 8x30.
    Znjim sem dokaj zadovoljen.

    Pozna se mu samo v mraku malo slabšo svetlost. Čez dan pa je špica. Za ta denar, ki sem ga jaz plačal (190€) mislim da je dober.
    Citat kraški je objavil:
    Odločam se za nakup 7x50 Nighthunterja, pa me zanima ali ga kdo uporablja in ali ga je možno kje preizkusiti? Ali je kdo primerjal Rangerja z Nighthunterjem - razlika v ceni je očitna?

    Za informacije in nasvete v naprej - hvala!
    Citat Gebirgsjaeger je objavil:
    Mislim da v lečah ni velikih sprememb, so pa uporabljene nove tehnologije pri brušenju in nanašanju raznih premazov.
    Kaj pa je odločilno pri taki razliki v ceni?

    Če dobro pogledaš na njihovi strani (www.steiner.de) boš videl, da renger ima 10 let garancije, Nighthunter pa 30 let. Po mojem je to to.

    Je pa stvar sigurno špica, primerljiv z vsemi kvalitetnimi dvogledi.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Ta vikend se imel v roki nighthunterja 8x44. Čist me je navdušil. Je precej lahek, vidljivost pa je zelo dobra. Opazoval sem srnjad že rahlo v mraku.

    Naslednji vikend pa bom najbrž sprobal nighthunterja 8x56.

    Ima še kdo kakšne izkušnje s Ranger-jem?

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Talking Daljnogledi Stainer

    Lp!

    Sam imam še prejšnji model hunter 7X50 in je odličen, vreden vsakega everčka(pardon bile so še marke). Prijatelj pa ima novega nighthunterja 8X56 to pa je res poezija, kot je nekdo dejal. Teža pa se mi zdi, da ni tak problem tudi za gamsjo "jago" ne, vsaj zame he, he... Povezava 416 Če si ga bo kdo omislil je izbira Povezava 417

    Lovski zdravo
    Janez L

  4. #4

    Talking Steiner peregrine 8,5x50

    Živjo!

    Zanima me če ste že kaj preiskusili steiner peregrine 8,5x50, ker se zanimam za nakup?

    Hvala in dober pogled!

  5. #5

    Privzeto

    Omenjen model Peregrine XP je dobil letos nagrado Golden Bulls eye za najboljšo serijo dalnogledov Steiner za prejšnje leto. Primeren naj bi bil za opazovanje v marku in predvsem v gozdu ob slabši vidljivosti. Na spletni strani [URL="http://www.frankonia.de"] sem ga našel po zelo ugodni ceni, pa me zanima če se nakup splača?

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    126

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave

    Ima še kdo kakšne izkušnje s Ranger-jem?
    Ja, jaz ga imam in sicer 9x40. Z njim sem zadovoljen, je dovolj lahek za po hribih hodit, uporaben pa tudi za lov na divje prašiče.

  7. #7

    Privzeto Steiner!

    Kolega mi je za "probo" posodil Steiner NIGHT HUNTER 8/56, ki ga je pred dnevi kupil za okrog 850eurov in lahko rečem,da je dalnogled res špica in je v mraku primerljiv z očetovim swarovskim tako, da iz tega sklepam da je omenjeni Peregrine XP super dalnogled.
    Lenoba je gonilna sila napredka!

  8. #8

    Privzeto

    Na spletni strani frankonie je znižan iz 1000 eur na 600 eur, glede na to, da ima iste leče kot serija Nighthunter, je še eno klaso boljši, da ima 30 let garancije mislim, da bi lahko bil odličen nakup.

  9. #9

    Privzeto

    Pozabil sem napisat, da je iz magnezijeve zlitine in je zato lažji od nighthunterjev, 8,5x50 ima 850 g...

  10. #10
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Thumbs up Steiner

    Lp!

    Prskač, a avtobus čakaš, brž ponj.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

Stran 1 od 15 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •