http://lov.mojforum.si/lov-about888.html
Citat strbra1 je objavil:
Rabim nažrte za nekaj tipov lovskih prež. V družini imamo namen preže v bodoče postavljati po enotnem vzorcu.
Mislim, da so bili v preteklosti že predstavljeni v Lovcu, če bi vedel kdaj bi lahko pogledal.
Vesel bom vsake informacije, predvsem pa konkretnih načrtov.
Citat Ganges je objavil:
Citat zajec je objavil:
A ima kdo kak načrt za izdelavo preže iz lojtr,ki se jo prisloni na drevo?
lp
Citat zverina je objavil:
Zajec pri nas imamo tekih prež na pretek. pridi in si poberi mere pa bo :D
Citat jagermaister je objavil:
Ogledal sem si navodila za postavitev preže, ki jih je Ganges objavil na http://www.forum-lov.org/content/view/110/197/
Zgradil sem že kar nekaj prež, ki jih s pridom uporabljam. Z leti se na preži pokažejo kritične točke: te pa so lestev in pa stebri v stiku z zemljo. V 5 - 10 letih bi stebri, ki so vkopani v zemljo "škripnili", najverjetneje ravno takrat, ko bi nekdo splezal nanjo. Zato vse prosto stoječe preže brez izjeme postavim na betonske temelje.
Tudi meter visoka ograja je previsoka; sam nikoli ne naredim višje od 70 cm, za dolge strele pa si nad njo namestim dodatno lato.
Sicer pa sta načrt in opis čisto v redu.
Citat DAMIR L. je objavil:
glede vkopa v zemljo je prinas tako da steber obijemo z plehom, ki ga imamo navoljo zastonj tako da kar povečao življensko dobo stebrov. obijemo ga seveda samo tisti del kot je v zemlji!
Citat mugo je objavil:
Pri nas pa pod steber podstavimo ploščat kamen ali opeko primene velikosti, tako da steber ni v stiku s tlemi. In zdrži precej dlje kot direktno na tleh.
Citat tica je objavil:
Steber na mestu stika zemlja - zrak hitro strohni. To velja tudi za električne in telefonske drogove, zato jih nameščajo v betonske klešče ali podstavke. Učinkovita zaščita je tudi bitumenski premaz tega dela stebra, življensko dobo trajanja vsaj podvojimo.
Citat .243 Win. je objavil:
Tudi pri nas pod stebre in pod lojtro namestimo kamnite plošče tako da les ne pride v stik z zemljo. Prežo nato še zasidramo z vinogradniškimi sidri in jo tako obvarujemo pred vetrom in njemu podobnimi nepridipravi.
Citat jagermaister je objavil:
Seveda je za podstavek stebra preže dober tudi primeren kamen, vendar temelj zabetoniram zato, da vanj vstavim polmeterski kos železne plošče, na katero potem pribijem steber. Preže potem ni potrebno dodatno sidrati.
Temelji naj bodo zato čim bolj masivni (težki). Se mi je namreč tudi že dogodilo, da je močan sunek vetra neko prežo s temelji vred poslal v grmovje. Z vitlom sem jo postavil nazaj in mi še sedaj dobro služi.
Citat mugo je objavil:
Pri nas podira preže bolj veter na dveh nogah. Preža na določenem mestu blizu hiše določenega privatnika, ki "ljubi" jagre sploh ne more obstati. Se niti ne trudimo več s postavljanjem.
Citat majamagajne@hotmail.com je objavil:
a nimate urejeno s papirji ki ga potpise kmet ce imate potem lahko kazensko uvadite tega poderavca 8)
Citat mugo je objavil:
Dovoljenje lastnika mamo, samo direktnih dokazov nimamo. Čeprav se ve, kdo to dela.
Citat CREATIVE je objavil:
Mene pa zanima, kako imate po vaših družinah urejeno glede gradnje in uporabe prež;
-jih gradijo posamezniki zase in jih tudi zaklenejo, če jih pa ne zaklenejo in če gre kdo drug na NJEGOVO prežo je cel halo
-jih gradite LD in so na uporabo vsem
-so tudi privatne preže posameznikov na razpolago vsem članom
-kakšen imate sploh postopek za izgraditev preže, koga moraš obvestiti če hočeš izgraditi prežo(za soglasje lastnika parcele je jasno da ga moraš pridobiti)
Citat zverina je objavil:
-jih gradijo posamezniki zase in jih tudi zaklenejo, če jih pa ne zaklenejo in če gre kdo drug na NJEGOVO prežo je cel halo;

Ne pride v upoštev. Lov ni privatna zadeva temveč zadeva društva ki ima lovišče v upravljanju. torej nema ništa neki privat in zaklepanje.

-jih gradite LD in so na uporabo vsem;

Preže načeloma vedno gradimo vsi člani društva ki potrebujemo ure in so na uporabo vsem. Gradimo samo tiste ki so bile predlagane s strani revirnih vodij ali po skupnem dogovoru in so bile dane v letni plan dela

-so tudi privatne preže posameznikov na razpolago vsem članom

Kot sem že napisal privatnih prež ni in jih ne bo in so prepovedane!!!!!

-kakšen imate sploh postopek za izgraditev preže, koga moraš obvestiti če hočeš izgraditi prež;

Opisano zgoraj. Po letnem načrtu del v lovišču