Stran 52 od 68 PrvaPrva ... 24248495051525354555662 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 511 do 520 od 677

Tema: Lovske preže

  1. #511
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Mene pa zanima kako se kaj spopadate s sršeni in osami na lovskih prežah. Sam sem jim letos namestil plastenke s sladko vodo v katere sem naredil le eno luknjo od strani, to sem videl pri čebelarjih. Predvem me zanima kako se lotite gnezd.

    LP
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  2. #512

    Privzeto

    Za sršene: obesiš karton nanj pa namažeš lepilo za miši. Ko se bo en sršen prilimal mu bodo ostali kmalu sledili. Jih pa kaj hitro zmanjka

  3. #513
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    Mene pa zanima kako se kaj spopadate s sršeni in osami na lovskih prežah. Sam sem jim letos namestil plastenke s sladko vodo v katere sem naredil le eno luknjo od strani, to sem videl pri čebelarjih. Predvem me zanima kako se lotite gnezd.

    LP
    Zapraši jih v hladni noči z žveplom ali kakšnim insekticidnim prahom in bodo odšli, seveda, če si dovolj spreten. Že pokojni lovec mi je dejal, da je nabasal naboj z žveplom in zvečer ustrelil v gnezdo . Uspeh ni izostal.

  4. #514
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Pri nas so enega opikali, pa je iz jeze s šrotom gor parkar užgal. Ni pomagalo. Potem je pripravnik v gnezdo na palici potisnil neko močno petardo, da je še ena deska odletela s preže. Gnezdo je uničil, vseh sršenov pa ne in so gradili na novo. Potem smo se jih lotili s posebnim sprejem za ose in sršene, ki nese 5m daleč. To je pa pomagalo.
    Aja, med procesom uničevanja gnezda je na travnik pred prežo začel hoditi jelen, tako da sem ga iz strahu pred sršeni čakal kar na tleh pod prežo. Eno jutro sem prišel in čakal 2 minuti, nakar je prišel jelen in sem ga uplenil. Tako da mogoče pa sršeni tudi srečo prinašajo
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #515

    Privzeto sedežnica

    Ena nova pridobitev od vikenda - sva jo z enim frišnim jagrom naredila na lokaciji, kjer je drugače kar težko pojagat (namenjena za čakanje srnjadi in lisice). Samo še deske za sedet pa bo.

  6. #516

    Privzeto

    Namesto desk je bolje, če uporabiš smrekove sušice, ker so po nevihti hitreje suhe kot deske. Pa naslon za puško še manjka.

  7. #517
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat POLH je objavil: Pokaži objave
    Ena nova pridobitev od vikenda - sva jo z enim frišnim jagrom naredila na lokaciji, kjer je drugače kar težko pojagat (namenjena za čakanje srnjadi in lisice). Samo še deske za sedet pa bo.
    To je to, tudi jaz take delam. Deske pa ne pribijem, da jo ko ne čakam postavim pokonci, da ni mokra. Naslona pa ne rabim, na tistih 20m.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #518

    Privzeto

    Mene pa zanima kako izdelaste klop na prezi, da ne poka ko se premaknes?
    Ni fajn, ko dolgo cakas pa se ne smes niti premaknit, ker se bojis da bo zaskripalo

  9. #519

    Privzeto

    Ampak ti pa znaš problem ustvarit
    Najprej kaluža v suši sedaj pa klop. Klop odreži iz ploha 5cm. Privij z vijaki. Med spoj lahko daš tudi gumo ali itison. Če pa še škripa pa mazalke namontiraj.
    Preveriš pa tako, da še kakšno povabiš na večerno čakanje.

  10. #520

    Privzeto

    Haha, vcasih pa res, priznam!
    Hvala za nasvet! Hmm tole pa bi bil dober ter siguren preizkus klopi

Stran 52 od 68 PrvaPrva ... 24248495051525354555662 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •