Stran 67 od 68 PrvaPrva ... 1757636465666768 ZadnjiZadnji
Rezultati 661 do 670 od 677

Tema: Lovske preže

  1. #661
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Nastavi kamero, pa boš videl. Moje mnenje je, da se bojijo krmilnika. Pri meni je že bilo tako. Sicer se potem kakšna svinja z mladimi navadi, ata gre pa previdno po obvozu mimo.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #662
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Res je. Divjad pri kateri je že počilo ob krmilniku, se ga kasneje boji in izogiba. Starejši pujs tudi kamenje na krmišču premika previdno.

  3. #663
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto Temelji

    Pozdravljeni,
    Zanima me če je že kdo uporabljal podobne temelje za prežo:

    https://www.amazon.de/KRINNER-Eindre...T57475YG5CSZDT

    Predvsem me zanima kako se obnesejo na področjih s precej vetra?
    Ali obstajajo kakšni podobni jekleni sistemi za uvrtanje?

    LP Nace

  4. #664
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Stvar je prvenstveno namenjena za ograje, v zemljo pride 60 cm. Če bi to privil med korenine ali kamenje bi gotovo zdržalo tudi veter, v sami zemlji pa ni nujno.
    Sicer pa je to kar draga zadeva: 104€ + poštnina.

    Meni so ljubši betonski temelji. Za 5€ dobiš 2 žakla cementa, torej pride v vsak temelj ena šajtrga betona. Iz temelja naj štrli železna plošča, na katero pritrdiš stebre. Zaradi velike teža betona, je potem tudi preža bolj stabilna. Je pa precej več dela.
    Seveda pa viharju, ki podira drevesa, nobena preža ne bo kos.

  5. #665
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    Betonski temelji so super. Do katere globine kopljete v zemlji?
    Za kamnita tla pa je najlažje kar zvrtati luknje za armaturno palico?

    Taki temelji se mi zdijo super alternativa za zemljinska tla:

    https://www.google.com/imgres?imgurl...act=mrc&uact=8

    Zadeva zgleda precej enostavna za vgradnjo? Če ima kdo izkušnje so dobrodošle.
    Predvsem to omenjam zaradi prihranka časa pri gradnji.

    LP N

  6. #666
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat RemicN je objavil: Pokaži objave
    Betonski temelji so super. Do katere globine kopljete v zemlji?
    Za kamnita tla pa je najlažje kar zvrtati luknje za armaturno palico?
    Ni treba globoko, le toliko, da se teren izravna. Beton ne sme biti preveč moker, da ostane na kupu, saj temelj zgoraj ne sme biti raven, sicer bo voda zastajala in steber gnil. Nazadnje se ga še s kelo zalika, da je povsem gladek in ne vpija vode.

    Če je za podlago skala, je temelj že narejen. Nekoliko postrani zvrtaš luknjo, zabiješ ČBR in ga zakriviš v navpičen položaj. Držalo bo tako, kot če bi ga zalil z betonom.

  7. #667

    Privzeto

    Če so v igri globoka zemljena tla, potem naredi čvrste pilote. Lahko ošpičiš železničarski švelar. Drugače pa suh kostanjev, hrastov ali robinijev ("akacija") kol, ošpičiš nad žerjavico, ožgeš tudi cel kol, kar ga bo gledalo iz zemlje.
    Čelo pri zabijanju zategni s transportnim trakom, da ne poka. Zabiješ gokler gre (do metra in pol).

    Takega kola ti ne potegne ven pa tudi zgnil ne bo vsaj 15 let.

    Če imaš opravka s kamni, uporabi vrtanje v kamen in rebrasto železo. Če se bojiš vetra, dodaj še sidrno jeklenico.

  8. #668

    Privzeto

    S čem se pa grejete v mrzlih prežah?

  9. #669

    Privzeto

    Termo funkcijsko spodnje perilo, ali še bolje kombinezon (pajac) je osnova. Danes dobiš kar nekaj oblek, ki ti ob pravem sistemu oblačenja nudijo dobro termo zaščito za nekaj ur pri več kot -10.

  10. #670

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    Termo funkcijsko spodnje perilo, ali še bolje kombinezon (pajac) je osnova. Danes dobiš kar nekaj oblek, ki ti ob pravem sistemu oblačenja nudijo dobro termo zaščito za nekaj ur pri več kot -10.
    tam pri belugi sem videl nek brezrokavnik na baterije tudi. Kak gorilnik najbrž ni zdrav in še sveti zraven.

Stran 67 od 68 PrvaPrva ... 1757636465666768 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •