Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 21

Tema: Ostali optični pripomočki

  1. #1

    Privzeto Ostali optični pripomočki

    http://lov.mojforum.si/lov-about57.html

    Citat medvedar1 je objavil:
    Tukaj bo tekla debata o ostalih optičnih pripomočkih - sights, daljinomeri...
    Citat gams HR je objavil:
    Zanimam se za nakup daljinometra pa me zanimajo vaše izkušnje
    Citat .30-06 je objavil:
    Moj kolega ima (mislm da) Bushnellov daljinomer in je z njim zelo zadovoljen.En meter + ali - ima pa diference
    Citat Ganges je objavil:
    A ima kdo mogoče kakšne izkušnje z Bushnell spektivom? Ne uporabljam ga redno, pravzaprev celo redko, pa sem ga zadnjič videl za 19.000 SIT. Toliko stane v BoF-u. A je zadeva sploh uporabna?

    Mislim, da je to ta zadeva:

    http://www.bushnell.com/products/spo...cs/78-1545.cfm

    lp
    Citat Gebirgsjaeger je objavil:
    Sprašujem še enkrat.

    Ali imate kaj izkušenj z Bushnell daljinomerji.

    Ogrevam se za enega kupit.

    Kaj menite?

    Koliko jih sploh kaj vi uporabljate?
    Citat zverina je objavil:
    Jaz ga imam in ga ne dam ke je špica majhen kompakten in točen.

    Še celo kadar grem ocenjevat škodo recimo v koruzi, postavim kolega na konec njive in izmerim pa je zadeva rešena in ari določeni.

    Aja vzemi tistega ki meri do 600 metrov je čist zadosti. Pa še optika je presenetljivo dobra na njem če pomisliš, da kos srnjadi pomeriš na 300m brez problema.

    Če te zanima pokliči oz. se javi na ZS grema testirat v lovišče
    Citat kurare je objavil:
    Ja, Bushnellovi daljinomeri iz serije Yardage Pro so res majhni, kvalitetni in cenovno ugodni daljinomeri (razmerje cena/kvaliteta).

    Sam sicer nimam Bushnella ampak Opti-Logic 120 XTA daljinomer z "kotno kompenzacijo". To pomeni, da mi daljinomer avtomatsko izračuna horizontalno razdaljo do tarče. Horizontalna razdalja je razdalja na kateri vpliva gravitacija na izstrelek. To je razdalja katero moramo dejansko imeti v obziru pri streljanju. Daljinomer uporabljam pri lovu z lokom iz prenosne preže tako, da mi je ta funkcija zelo pomembna. Sicer je ta daljinomer za lov z puško le deloma uporaben saj meri na nereflektivne tarče le do 120 jardov, nima povečavo in je velik za dva Bushnella ampak za lov z lokom iz preže je pa zakon.

    Janez
    Citat shadow23 je objavil:
    lp!!! tudi mene zanima kako je s spektivi, gledal sem neke bushnelove za 100evrov pa bi vprašal ce ima kdo kaksne izkusnje?? :D
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto spektivi bushnell

    Tud mene zanima,kako ste zadovolni uporabniki bushnellovih spektivou?? pravijo,da hunter serije in pa tiste se cenejse verzije niso najbolj zazeljene??kaj pravite nato? sam sem gledal bolj Legende in pa elite-e,ki so pa ze malo drazji..250-350 euro!


    lp

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    kozjansko
    Prispevki
    28

    Privzeto

    mene pa zanima kje v sloveniji kupim daljinomer ker mam hude tezave stem zelim ga imeti ampak pri useh prodajalcih je to po narocilo pa seveda cene so tudi razlicne za iste modele.presvsem mam v mislih nikona in bushnella.a mi lahko kdo pomaga kje v sloveniji to dobit pa ne mislim cakat na njega ker hocem sprobat ce zadeva funkcionira in potem kupit.hvala
    nesposobni so sposobni onesposobit sposobne.............

  4. #4

    Privzeto

    Zanima me za kaj vse uporabljate spektive?
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  5. #5

    Privzeto

    V glavnem za opazovanje sosede, ko se preobla?i v spalnici ali kopalnici


    Hecam se :icon_: Malo heca ne škodi.

    Spektiv v glavnem verjetno vsi uporabljajo za natančnejšo oceno trofeje (z daljnogledom pač na večjo razdaljo in včasih niti na 100m ne moreš dobro oceniti mase pri srnjaku recimo), za fotografiranje na večje razdalje (digiskopijo) in samo opazovanje stanja divjadi. Pač podobno kot dvogled le z večjo natančnostjo. Je pa res, da je s spektivom zelo težko iz roke in mora biti dobro naslonjen ali pa na stojalu, saj je drugače zelo težko zaradi velikih povečav.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Kaj pravite lastniki solidno dobrih spektivou...je tole svojega denarja vredno ali ne??!
    Ce imate kaksne izkusnje s takim spektivom bi prosil za mnenja.
    Vem da ima meopta dobre strelne daljnoglede in pa zelo dobre dvoglede,kako je pa kaj s spektivi??
    http://http://www.ancelj.si/default.cfm?Jezik=Sl&Kat=0305&ID=342&Oprema=Optika &Znamka=Meopta


    hvala,lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat andrej win je objavil: Pokaži objave
    Kaj pravite lastniki solidno dobrih spektivou...je tole svojega denarja vredno ali ne??!
    Ce imate kaksne izkusnje s takim spektivom bi prosil za mnenja.
    Vem da ima meopta dobre strelne daljnoglede in pa zelo dobre dvoglede,kako je pa kaj s spektivi??
    http://http://www.ancelj.si/default.cfm?Jezik=Sl&Kat=0305&ID=342&Oprema=Optika &Znamka=Meopta


    hvala,lp



    Kaj res nihce ne ve "nic" o spektivih??!!
    kaj pa sanju 15-45X65...
    ali katerikoli,ki vam sluzi dobro,kakrsne koli informacije bi bil vesel

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    js mam luger 15-45x60, slika je čista, je pa težko najdit cilj, ker ima malo vidno polje tut pri manjši povečavi.za jago bi rajš uzel neki z večjo sprednjo lečo(85mm).

  9. #9

    Privzeto

    Živjo
    jaz mam strelni dačjnogled 6-24x56 in mi služi tudi kot spektiv, ko opazim divjad z dvogledom se uležem naslonim puško in pogledam na povečavo 24 do 400 m vsaj na grobo ocenim ali je npr. star ali mlad srnjak. in potem ni treba več vsakega kosa zalezovati. Imel sem v mislih tudi spektiv vendar sem se premislil,ker je zadeva precej draga. Če ni kvaliteten v polmreku nimaš kaj delat ker ne vidiš nič. Po moje je meopta še dovolj kvaliteten spektiv, cenejši pa po moje niso preveč uporabni predvsem zvečer ob polmraku. Sem že mel v rokah od prijatelja neko rusko zadevo za majhen denar pa ni blo videt nič. Mislim da pri optiki ni za šparat in če ti le finance dopuščajo kupit nekaj dražjega in bolj kvalitetnega.To je moje mnenje.
    lp
    Last edited by denis jež; 5. June 2008 at 10:00.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Tale meoptin spektiv se mi zdi sila zanimiu...tudi kot si rekel RWS,je pri tem malo vecja prednja leca (75mm),kar pripomore k vecji svetlosti v mraku in pa tudi raven je,tako da je lazje najdi zeljen cilj,ki ga hoces opazovat,za razliko od tistih,ki so pod kotom (45,..),tam je se toliko tezje

    Kaj pa priporocate,variabilnega,ali takega z fiksno priblizavo?
    verjetno je boljs variabilnega,da lahko tudi kaj na blizu pogledas..pod 100 metri..

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •