Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 25 od 25

Tema: Nikon

  1. #21
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Monarchov je bilo že nekaj v preteklosti, trenutno pa je pri novih modelih tako:

    Monarch (verzija 3, zato je ponekod zraven še številka 3)
    Monarch E
    Monarch X

    2.5-10 x 50 je Monarch 3, torej kvalitetno najnižje med vsemi Monarchi. Ampak še vedno je za ta denar vseeno težko dobiti boljši daljnogled. Naj vas ne zavede, ker je cenejši kot Bushnell Elite 4200, po optičnih lastnosti je povsem enakovreden. Pa še fast focus ima, kar ga 4200tke nimajo. Tako, da razen če ga mislite montirati na kakšen .300 RUM ali .375 H&H je po mojem boljši nakup kot ostareli Bushnell Elite 4200 v enaki povečavi.

    Slednje pišem iz lastnih izkušenj, ker imam oba daljnogleda in sem pripravil primerjavo med njima. Ker trenutno še čakam na dobavo monokromatorja bom lahko čez kak mesec zapisal kako se obneseta glede prepustnosti svetlobe pri različnih valovnih dolžinah. Pri klasičnem svetlobnem viru je razlika v prepustnosti med njima tako majhna, da je skoraj v območju merske napake. Je pa pri vsakem merjenju na Bushnellu bil rezultat za malenkost boljši, a dvomim da bi z očesom to bilo mogoče zaznati.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  2. #22
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Pri prejšnji opredelitvi serij Monarch sem imel v mislih evropski trg, da se razumemo. Američani imajo še Monarch Gold, Monarch African in Monarch UCC.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  3. #23

    Privzeto

    Hvala za odgovor,

    zanima me ravno zato, ker sem na nekih ameriških straneh gledal, pa je zraven 2,5 - 10 x 50 napisan le monarch, pri nekaterih ostalih pa še serija monarcha.

    Je pa cena nekoliko sumljiva cca 400€ + poštnina, kar se mi zdi nekako hudo poceni in mi vzbuja dvom.

  4. #24
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Evro trenutno pada in bo zato cena rasla, prav tako pa ne smeš pozabit na DDV in carino, ki jo boš plačal pri nas. Tako DDV kot carina se bosta računala na znesek skupaj s stroški pošiljanja. Se pa splača malo pogledat pri evropskih prodajalcih, ker se nekateri bližajo ameriškim cenam.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  5. #25
    Član od
    Jul 2010
    Lokacija
    DOLENJSKA
    Prispevki
    28

    Privzeto nikon prostaff

    Pozdravljeni! Mene pa zanima, če ima kdo kakšne izkušnje s strelnim daljnogledom Nikon prostaff 3-9x50. Sedaj uporabljam Meopto artemis 2100 7x50.
    Omenjeni daljnogled bom dobil skupaj s puško.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •