Stran 22 od 24 PrvaPrva ... 1218192021222324 ZadnjiZadnji
Rezultati 211 do 220 od 232

Tema: Uporaba kratkocevnega orožja (pištola, revolver)

  1. #211
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Naj navedem dva primera. V prvem je zelo dober strelec izpraznil seržer dolge devetke v 400 kg težkega medveda ki je bil prej ranjen v podpazduho in je bil nato beg na prežo in seveda uporaba dolgocevnega orožja nujna. Hvala bogu da se je vse skupaj dogajalo prvič na hrvaškem in drugič med strelcem in medvedom je bila zemeljska razpoka preširoka za en skok ranjenega medveda ki pa jo je medved po svoje vseeno premagal ampak prepočasi.
    V drugem primeru v istem lovišču pa je kaliber 44mag zapel samo enkrat in bilo je dovolj da je zaustavil ranjenega merhjasca v naletu po hribu navzdol. Problem je bil v tem da si strelec čeprav je imel tudi dolgo cev z njo ni mogel pomagati saj je bil ujet v robidovje in makijo tako da se je bilo potrebno rezati iz nje.

    No pa še en primer ki govori v prid obojega saj je dvakrat zastreljeni pujs pobegnil z kraja dejanja in je bil nato izsleden in streljan z revolverjem ravno tako 44 mag in tudi zadet na cca 25 m vendar ne dovolj dobro da bi ga zaustavil.Zaustavil ga je po 80 metrih pes in nato je bil pokopnčan z dolgo cevjo. Da je bil zadet tudi z kratko cevjo je dokaz krogla ki je po zadetku zadaj v pleče potovala po vratu in se ustavila v čeljusti.

    Sam sem sedaj zamenjal težko 44mag za lažjo in prebojnejšo 357 pa čeprav z manj zaustavne moči iz preprostega razloga in to je teža orožja. Ni problem iskati po čistem gozdu problem je ko je na sledi robida in makija in takrat pride kratka cev do izraza. Problem je tudi v zakonodaji ampak to pa je druga zgodba.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #212
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Predpogoja za uspešno uporabo kratkocevnerga orožja pri iskanje po krvni sledi sta:

    1) odličen pes zaustavljač
    2) odličen strelec

  3. #213
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Predpogoja za uspešno uporabo kratkocevnerga orožja pri iskanje po krvni sledi sta:

    1) odličen pes zaustavljač
    2) odličen strelec
    Se strinjam... Drugač nimam groznih izkušenj v iskanju po krvnem sledu, samo se mi zdi vseeno daleč najboljša zadeva za samoobrambo kaka kratka pap ali potezna šibrovka z primernim strelivom...

    V pomislek, že .223 ima tako skoraj enako energijo na ustju cevi kot .44 mag...

  4. #214

    Privzeto

    Na preglednem terenu je tudi kombinirka odlična. Kratka, dva strela, idealka v gladki cevi.
    V robidovju kot pravi Veper se pa ta pravljica neha.
    In enaka energija krogle 5,6 (3,5g)ali 11,43 (20g) ima popolnoma drugačni učinek.

  5. #215
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    In enaka energija krogle 5,6 (3,5g)ali 11,43 (20g) ima popolnoma drugačni učinek.
    To vem samo vseeno pač v razmislek...

  6. #216
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Kako neki bi se za iskanje obnesla, 7.62x25 TT?
    Lp in dober pogled!

  7. #217

    Privzeto

    Jaz mislim, da že imaš mnenje in želiš mnenje drugega demantirati.

  8. #218
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Takšno pištolo posedujem. Vem, da ima veliko prebojno moč.
    Nimam pa izkušen kako deluje na, oz. ustavlja ranjeno divjad.
    Ker je pištola zaenkrat še (nedolžna).
    Če ima kdo praktične izkušnje, bom vesel komentarja.
    lp in dober pogled!

    Tebi Alojz pa hvala za razumevanje.

  9. #219

    Privzeto

    Patriot, lahko si prebral vse o kratkocevnem orožju. Tudi to, da se priporoča močnejše kalibre. Če iščeš z psom potem veš zakaj.
    Tvoja pištola ima res večjo prebojnost kot devetka. Ima pa bistveno manjši premer. V praksi to izgleda tako, da divjad prestreliš, učinka pa ni velikega. Tudi z mehko konico. Poleg tega TT ni primerna za hitro merjenje . To lahko preizkusiš kar na strelišču.
    Moj sin je z bereto 9mm streljal zaustavljenega srnjaka in ga prestrelil skozi prsa na 6m. Pa sta z psom še kar plesala. Takoj ga je minilo veselje do pištol in kupil revolver 454 Casul (zaradi prašičev).
    Je pa čisto primerna za usmrtilni strel v glavo.
    Pa ne zameri. Imam slabe izkušnje. Takoj se javi kdo, ki pravi "jaz imam pa drugačne izkušnje". Potem pa zveš, da je ustrelil 1 kom. Jaz sem jih z revolverjem okrog 100. Tudi jelenjad in veliko prašičev.

  10. #220
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Jaz uporabljam .45acp no moram priznati da prvic sem se spravo na ranjenega ozimca z fmj in je bil ucinek nikaksen.8zadetkov pa je se kar stal.Druga izkusnja z enim psom (velikim) ki je trgal srnjad 4streli z fmj im mi je pobegnil (hvala bogu ni prisel do doma).Od takrat fmj samo za trening in nikoli vec.Odkar uporabljam winchesterjeve naboje ekspanziske (nevem tocno ime krogle je pa srebrna cavra) ni junaka da naredi meter po dobrem zadetku je pa res da je naboj dragi kot zafran...

Stran 22 od 24 PrvaPrva ... 1218192021222324 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •