Stran 21 od 24 PrvaPrva ... 111718192021222324 ZadnjiZadnji
Rezultati 201 do 210 od 232

Tema: Uporaba kratkocevnega orožja (pištola, revolver)

  1. #201

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Z današnjim dnem, stopi v veljavo pravilo, o uporabi kratkocevnega orožja, pri milostnem strelu. Lovec bo moral obvezno streljati enoročno in to z levo roko.
    Prosim, da novice podajaš točno!
    Obvezna je uporaba zaščitnih sredstev za sluh in vid, torej očala in glušniki. V primeru, da lovec tega nima s seboj mora strel izvajati po samozaščitnem postopku, ki je opisan v tem pravilniku. In od tu si izvlekel ta tvoj enoročno. In ni res da z levo roko, to si spet potegnil ven od tam, kjer so napotki v primeru da je lovec desničar ali levičar.

    Pozabil si pa na pomembno noviteto, da je kratkocevno orožje dovoljeno samo še za milostni strel in variante samoobrambe ni več notri. Ali gre za lapsus ali namerno izpustitev, bo treba še povprašati predlagatelje akta.

    Žal tako je...

  2. #202

    Privzeto

    Ali je to prvoaprilska???

  3. #203

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ali je to prvoaprilska???
    Ne!
    LP

  4. #204
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Če pa nimaš glušnikov moraš uporabiti želod.

  5. #205

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Če pa nimaš glušnikov moraš uporabiti želod.
    če pa tudi teh ni, je baje dovoljeno v ušesa vstaviti kar naboje primernega kalibra, vendar je ob tem potrebno opozoriti, da mora tovrsten naboj biti deaktiviran in brez netilke (krogla lahko ostane v tulcu baje...). se pa poraja vprašanje, če ni potemtakem dovolj, da se med pripravo na milostni strel v varno smer izstrelita 2 naboja, kasneje pa se tulca uporabita kot zaščita proti poku.

    v glavnem par stvari je še diskutabilnih in jih bodo morali tisti "zgoraj" še dorečt. Mogoče bi lahko tudi lovci oddali svoj predlog in predložili svoje stališče.
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  6. #206

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    "Prosim, da novice podajaš točno!..."
    Se opravičujem. Potrudil se bom, da bodo moje novice, eno leto, povsem točne.:icon_smile:

  7. #207

    Privzeto

    Sem tako navajen na takšne komentarje preko celega leta, da sem že iskal popravek pravilnika...

  8. #208

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Sem tako navajen na takšne komentarje preko celega leta, da sem že iskal popravek pravilnika...
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  9. #209
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Ne vem če je tema ravno pravilna ampak me zanima katere kalibre revolverjev/pištol uporabljate za iskanje po krvni sledi? Hvala
    I nikome ništa!

  10. #210

    Privzeto

    Citat Bunny je objavil: Pokaži objave
    Ne vem če je tema ravno pravilna ampak me zanima katere kalibre revolverjev/pištol uporabljate za iskanje po krvni sledi? Hvala
    Za srnjad je .357 preveč, za prave pujse je pa še .44 mag premalo.
    Po nekaj letih fantaziranja sem prišel do mišljenja, da je kratka cev za krvno sled brez veze. Do tega prideš po realnih poizkusih dobro zadeti tarčo na hitro in brez merjenja. Ko pomisliš še na hitro gibanje, po možnosti še v smeri proti tebi, spoznaš, da je karabin zakon. Mogoče še polavtomat... Čim krajši in s čim večjo zaustavitveno močjo. Za knikat je pa pipec.
    Ne rečem, da bi nekdo, ki bi redno in veliko vadil praktično streljanje, ne uporabljal kratke cevi na krvni sledi s pridom. A pokaži mi nekoga, ki bi z revolverjem velike zaustavne moči veliko vadil? Mislim, da bo kar veljalo, da za večino lovcev kratka cev realno gledano ne pride v poštev.

    Prej in pravičneje bi bilo uporabljati kratko cev zadostne moči za odstrel. Ko je divjad pri miru in je možen natančen strel. Recimo še z montirano optiko. Za krvno sled za samoobrambo pa ...
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 21 od 24 PrvaPrva ... 111718192021222324 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •