Stran 14 od 24 PrvaPrva ... 4101112131415161718 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 131 do 140 od 232

Tema: Uporaba kratkocevnega orožja (pištola, revolver)

  1. #131

    Privzeto

    Vprašanj nisem postavil, z namenom kakršnega koli provociranja, ampak zaradi nekaj resnic, s katerimi se mora sprijazniti, vsak lastnik kratkocevnega orožja, v kalibru 44Mag.
    Že pri nakupu lahko opazimo, da je orožje in predvsem strelivo, v večini primerov, dražje od drugih ( manjših, a še vedno dovolj močnih ) kalibrov. Da bi z njim odstrelili v tarčo, večkrat na teden, dvajset ali trideset strelov, ni ravno poceni, je pa boleče. Krajša cev, močnejši odsuni, več bolečin in slabši zadetki. Odločitev za nakup v te namene, ni najbolj primerna...
    Ne glede na kaliber, si z daljšo cevjo ( 6" ), lahko privoščimo tudi zadevanje tarče, v velikosti 50x50, na razdalji 100 m, s ( skoraj ) vsakim strelom. S krajšo cevjo ( 4" ), je takšen podvig, že malo večja umetnost. Daljša cev pomeni tudi težje orožje in je za nošenje manj primerno od krajše cevi. Mnogo stvari, ki se med seboj "kregajo"...

  2. #132

    Privzeto

    Saj si že v prvem postu vse povedal in Jaka je razumel.
    Sicer pa lahko v tarčo strelja 44 naboje, ki imajo okrog 200m/s (mag. pa do 540). Temu primeren je tudi odsun in pok. Kdor pa še sam polni pa skoraj ni razlike v ceni.

  3. #133

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    "... in Jaka je razumel..."
    :icon_:

  4. #134

    Privzeto

    Imam S&W 629 s 5" cevjo.
    Ali ima zadeva močan odsun? Seveda.
    Ali je mogoče istreliti nekaj bobnov .44 magnum streliva? Kakor za koga in vprašanje kakšnega streliva.
    Za vadbo streljam 245 gr pobakrene krogle pri ca 220 m/s (ročna polnitev).
    Nekaj bobnov tovarniškega Magtecha v .44 mag se tudi da istreliti.
    Polnitev blizu maksimalnih polnitev ( 240 grs krogla @ ca. 400 m/s) se izogibam - kolikor je pač nujno potrebno.
    Na našem tržišču sta meni poznani dve polnitvi primerni za vadbo:
    Magtech .44 Special svinčenka (Cowboy-Action) - precej umazana zadeva
    Speer .44 Special 200 grs Gold Dot Blazer z aluminijastimi tulci.
    Kvalitetne tovarniške polnitve v kalibru .44 Magnum s kroglo z votlo konico nisem zasledil.
    Za resne namene uporabljam Speer Gold Dot HP 240 grs pri ca 385 m/s (VV N105 16,1 grs - ne odgovarjam za uporabo ali zlorabo tega podatka).

  5. #135
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Jaz imam tudi pištolo v kalibru .40S&W in sem jo večkrat uporabil za usmrtilni strel, največkrat pa se mi je zgodilo da sem jo po cele mesce vlaču na jago in je nisem rabil, potem pa sem jo ene parkrat pozabil, ko bi mi še kako prišla prav. Drugač pa če grem za kakim ranjenim prašičem najraje vzamem pap šibrenico in napolnim kombinirano idealke in baletone kjer je not 27 kroglic...
    Je pa pištola vsekakor dobrodošel pripomoček, če pa niste najbolj natrenirani je vsekakor revolver bolj vsestransko uporaben.

  6. #136

    Privzeto

    Trazman, zelo objektivno in upoštevanja vreden nasvet za vse, ki bodo jutri spraševali isto.

  7. #137

    Privzeto

    Citat trazman je objavil: Pokaži objave
    Je pa pištola vsekakor dobrodošel pripomoček, če pa niste najbolj natrenirani je vsekakor revolver bolj vsestransko uporaben.
    Jaz menim, da se je s pištolo, lažje kot z revolverjem, naučiti varno in učinkovito oporabljati KO - posebej za uporabo pri lovu/samoobrambi.
    Pri tem mislim prevsem na pištole z striker prožilnim mehanizmom ( stalno delno napeta vzmet udarne igle), brez zunanje varovalke - Glock, Springfield Armory XD (HS), SIG SAUER DAK, S&W M&P ...

  8. #138
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat janez valentic je objavil: Pokaži objave
    Jaz menim, da se je s pištolo, lažje kot z revolverjem, naučiti varno in učinkovito oporabljati KO - posebej za uporabo pri lovu/samoobrambi.
    Pri tem mislim prevsem na pištole z striker prožilnim mehanizmom ( stalno delno napeta vzmet udarne igle), brez zunanje varovalke - Glock, Springfield Armory XD (HS), SIG SAUER DAK, S&W M&P ...
    No jaz sm dejansko hotel povedat, da za nekoga naučit delat z revolverjem mu pokažeš kako vstavit naboje in kako prožit, če pride do zastoja pa enostavno še enkrat potegne sprožilec... Pri pištoli pa more že znat polnit repetirat in pomožnosti kak zastoj odpravit. Večina ko pride do zastoja pa jih kar zmrzne in to zelo nevarno odpravlja...

  9. #139

    Privzeto

    Poleg relativno zahtevnega usposabljanja double-action proženja je pri revolverju potrebno znati varno sprostiti napeto udarno kladivce, če se ne odločiš za strel. Mislim da je zelo malo lastnikov DA(double-action) revolverjev, ki metodološko pravilno vadijo to veščino.

  10. #140
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat janez valentic je objavil: Pokaži objave
    Poleg relativno zahtevnega usposabljanja double-action proženja je pri revolverju potrebno znati varno sprostiti napeto udarno kladivce, če se ne odločiš za strel. Mislim da je zelo malo lastnikov DA(double-action) revolverjev, ki metodološko pravilno vadijo to veščino.
    Ma ja sej dejansko je pri revolverju in pri pištoli nekaj kar je nevarnega, vsekakor je nas zakon kriv, ki lovec lahko dobi v roke karkoli, ne da bi opravil kakersen koli izpit iz rokovanja iz dotičnega orožja...

Stran 14 od 24 PrvaPrva ... 4101112131415161718 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •