http://lov.mojforum.si/lov-about1007.html

Citat Igoman je objavil:
Lep pozdrav! Kot začetnika me zanima ali je pištola pri lovu kaj uporabna, ali jih kupujete bolj zaradi športnih užitkov, ljubiteljstva?
Citat dolgin je objavil:
Kakor se vzame! Sam mislim,da je pri lovu nimaš kaj uporabljati,izjeme so vodniki krvosledcev,ali pa kak milosntni strel (recimo pri povozih....)! Sicer pa je po moje za ta del lovskega udejstvovanja precej bolj primeren revolver!
Prepričan sem tudi,da je kratkocevno orožje v rokah 95% lovcev zgolj iz ljubiteljstva,ostalih 5 % pa so vodniki.....

lp
Citat hl je objavil:
Mislim, da je bolj primeren izras usmrtilni strel, kot pa milostni strel.
lp
Citat ZR7 je objavil:
Coup de grace je v SSKJ razložen takole:
coup1 [ku:] n udarec, sunek; uspešna poteza;
~ d'etat [ku:deita:] državni prevrat; ~ de grace
[ku:deigra:s] poslednji, smrtni udarec

Izraz Grace pa pomeni milost.
Uporablja se tudi v povezavi z lovopustom: time of ~ doba prepovedi lova;


Izraz, ki se uporablja širom sveta. Ali je prav da mi prevzemamo to ali pa da si izmišljujemo nekaj svojega, oz. kako ta izraz prevajamo, je pa seveda stvar debate in razmišljanja posameznika.

Jaz ostajam pri milostnem udarcu, oz. še najraje uporabljam "originalni" izraz.
Citat janez valentic je objavil:
Bolje jo je imeti pri sebi in ne potrebovati, kot ne imeti pri sebi in potrebovati.
Če si iskalec poškodovane divjadi in te pokličejo na iskanje, potlej je odločotev ali KO jemati s seboj bolj jasna.
Če pa jagaš brez namena iskanja, je pa stvar kot zgoraj. Sam se bolje počutim, če imam še pištolo ali revolver za pasom, posebej ponoči, če vidim medveda, če je potrebno oddati milostni strel, če iščem po krvni streli do 100 m od nastrela, kadar trebim divjad, kadar ne nosim puške v lovišču (delo v lovišču) itd. in seveda na strelišču.