Stran 10 od 24 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 232

Tema: Uporaba kratkocevnega orožja (pištola, revolver)

  1. #91

    Privzeto

    Kakorkoli že, ne vidim, da bo šlo na bolje. Prej bodo lahko z loki lovili kot z kratkocevnim orožjem ali z dušilcem, kar pa je res neumnost, saj ga pol evrope uporablja.

  2. #92

    Privzeto

    Ljudje smo na splošno zelo paranoična bitja,bojimo se nepoznanega kot hudič križa,pravila se sestavljajo v pisarnah,nepraktiki itd...,pa namo do konca pršli...
    Me pa zanima,ali pri iskanju kdo uporablja še kaj večjega/močnejšega od .44 mag. in .357 mag.?
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #93

    Privzeto

    Ja 454 casul 7"cev. Kaj te zanima?
    Ta kaliber priporočam tudi zato, ker lahko streljaš poceni in šibke 45 colt naboje
    454 ima do 2500J
    45 colt okrog 500J
    Last edited by alojz1; 6. March 2011 at 20:19.

  4. #94

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    "Ali ni Tracker samo v malih kalibrih?..."
    http://hunting.about.com/library/wee...7sstracker.htm

  5. #95

    Privzeto

    Hvala Karel, sem takoj videl, da sem bil napačno informiran.

  6. #96
    žandar Guest

    Privzeto

    Kakorkoli že, ne vidim, da bo šlo na bolje. Prej bodo lahko z loki lovili kot z kratkocevnim orožjem ali z dušilcem, kar pa je res neumnost, saj ga pol evrope uporablja.
    Spoštovani alojz1, iz tvojega gornjega citata razumem, da je prepoved uporabe dušilca neumnost. Zanima me za kaj bi ga uporabljal na lovu, morda zato, da ne bi onesnaževal okolja s hrupom?

  7. #97

    Privzeto

    Na lovu smo res daleč od naselij. Dušilec pa prav pride na streliščih. Skoraj ne poznam strelišča kjer se okoliški prebivalci ne bi pritoževali čez pokanje. Nekatera so zato ob nedeljah zaprta. In ja hrup je onesnaževanje. Raje imam dušilec zvoka na orožju kot na glavi.
    Žandar, če odgovorim z vprašanjem. Zakaj prodajajo finci in švedi lovske puške z dušilcem? Ali samo krivolovcem?
    Last edited by alojz1; 12. March 2011 at 07:57.

  8. #98
    žandar Guest

    Privzeto

    Spoštovani alojz1, kultura lova in spoštovanje zakonov so v nordijskih državah daleč od nas. O tem se lahko pogosto seznaniš kar na tem forumu.
    Trdno sem prepričan (nomen est omen), da bi v primeru uzakonitve dušilcev pri nas prišlo do neslutenih zlorab. Spomni se samo tega koliko LD ima v svojih internih aktih določilo o tem, da je treba vsak oddan strel vpisati, oz. prijaviti. Kršitev tega določila je disciplinski prestopek. Da ti še jaz odgovorim z vprašanjem; zakaj neki?

  9. #99
    žandar Guest

    Privzeto

    Malo prehitro sem stisnil enter. Hotel sem samo še dodati moje mnenje o kratkocevnem orožju in lovcih. Bil sem že na več skupnih lovih na veliko divjad in pri tem opazil da veliko lovcev prihaja na love opasanih z vsemi mogočimi pištolami in revolverji, ponavadi v stilni kombinaciji z ostalo opremo, pokriti z najbolj eksotičnimi pokrivali, da se mi želodec obrača.
    Da ne bo pomote, nič nimam proti uporabi močnega kratkocevnega orožja pri sledenju ranjene divjadi, kdor ga zna uporabljati mu še kako prav pride, ampak lovi ponekod me vse bolj spominjajo na obračun pri OK koralu.
    Tako, vas že vidim, kako polnite orožja in napenjate peteline v obrambo svoje demokratske pravice nošenja in uporabe pokalic na lovu.

  10. #100

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Prej bodo lahko z loki lovili kot z kratkocevnim orožjem ali z dušilcem, kar pa je res neumnost, saj ga pol evrope uporablja.
    Se strinjam, da lahko pride do zlorab. Tudi z lokom (še več). Jaz sem samo napisal, s čim bodo prej lovili.

Stran 10 od 24 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •