Stran 11 od 24 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 232

Tema: Uporaba kratkocevnega orožja (pištola, revolver)

  1. #101

    Privzeto

    Dušilec na puški ne prepreči poka. Je pa koristen, ker kompenzira odsun in zmanjša pok pri strelcu. Pok krogle, ki prebije zvočni zid pa se sliši. Lovci v evropi uporabljajo dušilec zaradi zaščite svojih ušes.
    Z kavbojskim obnašanjem na lovu se tudi jaz ne strinjam. Pa še marsičem, kar sem zadnje dni prebral tukaj (streljanje srnjadi in jelenjadi v begu).

  2. #102
    Član od
    Sep 2010
    Lokacija
    Na preži
    Prispevki
    6

    Privzeto

    Živjo!
    Zanima me, ali je 5 inčna cev dovolj dolga za kaliber 44.magnum? Bi mi vi priporočili daljšo cev? V mislih imam pa revolver S&W 629.
    Lp.

  3. #103

    Privzeto

    Izbira dolžine cevi, je odvisna od mnogo dejavnikov. Če hočeš imeti kratkocevno orožje za ( prikrito ) nošenje, je boljše, da je cev krajša. Če hočeš z njim streljati ( zadevati ) na daljše razdalje in se ne "peteliniti" z nošenjem, je logično, da je cev daljša. To velja za vse kalibre in ne samo za 44Mag.

  4. #104
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    ...Če hočeš z njim streljati ( zadevati ) na daljše razdalje in se ne "peteliniti" z nošenjem, je logično, da je cev daljša. ...
    Večji vpliv kot dolžina cevi ima na zadevanje kvaliteta merkov!
    Dolžina cevi na točnost zadetkov pa praktično ne vpliva.

  5. #105

    Privzeto

    Citat MetalHack je objavil: Pokaži objave
    Dolžina cevi na točnost zadetkov pa praktično ne vpliva.

    Nebi se prepiral ampak razmisli zakaj američani (ki lahko lovijo z revolverjem) ne streljajo divjadi z 2" cevjo ampak od 6" dalje.
    Kratko cev imajo samo za obrambo in ima praviloma fiksne (ne nastavljive) merke.
    Last edited by alojz1; 15. March 2011 at 14:42.

  6. #106

    Privzeto

    Citat MetalHack je objavil: Pokaži objave
    "Dolžina cevi na točnost zadetkov pa praktično ne vpliva."
    Upam in si tudi želim, da mi boš tvojo trditev, lahko enkrat dokazal.

  7. #107

    Privzeto

    Citat MetalHack je objavil: Pokaži objave
    Dolžina cevi na točnost zadetkov pa praktično ne vpliva.
    Smešna izjava!
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #108
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Ganges in Karel, ko bosta postavljala nasprotne trditve, bom jaz prilagal vire ali dokaze, če bom kotel podkrepiti svoj prav. Dokler pa uporabljata omalovažujoče objave, se pa le poglejta v Gangesov avatar!

    Nismo prvi, ki smo to dilemo načeli. Zato so se že lotili preizkušanja in ugotovili tisto kar sem napisal in javno objavljali tudi v slovenskih revijah. Ni zraslo na mojem zelniku!

  9. #109

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    "Upam in si tudi želim, da mi boš tvojo trditev, lahko enkrat dokazal."
    Kaj naj bi bilo tukaj omalovazujoče?
    "MetalHack" - mislim, da si tudi v nadaljevanju tvojega posta, postal malo nesramen ( delo za administratorja ).
    Moram še dodati, da se pogovarjamo o kratkocevnem orožju, kjer pride vsak centimeter cevi, še kako prav pri preciznosti ( lepi skupini zadetkov ), pri hitrosti ( m/s ) in energiji ( J ) krogle. Iz krajše cevi, prileti kar precej ognja v nič.

  10. #110
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Kolikor je meni znano, se pri daljših ceveh bolj kot sam vpliv dolžine cevi na let krogle pozna razdalja med mehanskimi merki (med mušico in nišanom). Bolj ko sta si narazen (pri daljši cevi) bolj natančno je merjenje.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 11 od 24 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •